Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tribes 2 (PC)

Tribes 2 PC

Tribes 2 jest sequelem wydanej w 2008 roku utrzymanej w klimatach science-fiction, taktycznej gry akcji Starsiege Tribes.

Akcji

PC Windows
Okładka Tribes 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2001

21maja2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribes 2 to sequel znakomicie przyjętej przez graczy taktycznej gry akcji Starsiege Tribes, nieistniejącego już zespołu Dynamix, przeznaczony do walki drużynowej na dużą skalę. Akcja gry przenosi nas w futurystyczny świat przyszłości, gdzie potęga umysłu i umiejętność współdziałania w drużynie są cechami niezbędnymi dla przetrwania. Cztery niegdyś skłócone szczepy: Krwawe Orły, Dzieci Feniksa, Diamentowe Miecze i Gwiezdne Wilki, zmuszone są zjednoczyć swe siły, w obliczu wspólnego zagrożenia, ze strony zmutowanej rasy BioDerm. Ci niegdyś posłuszni człowiekowi, sztucznie stworzeni słudzy, dziś zalewają świat swoimi zbuntowanymi hordami. Ich celem jest zniszczenie szczepów i wszelkich form życia ludzkiego.

Gra jest stworzona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej oferując w tej dziedzinie wiele nowatorskich rozwiązań. Umożliwia ona jednoczesną rywalizację nawet do 256 żołnierzy, nie wliczając w to tzw. BOT’ów obdarzonych sztuczną inteligencją. Nowością w rozgrywce jest możliwość kierowania pojazdami, zarówno lądowymi, jak i latającymi. Pojedynki rozgrywają się na realistycznych polach walki, dzięki wprowadzeniu zmiennych warunków atmosferycznych (deszcz, mgła, śnieg) i terenowych (woda, lawa, ruchome piaski). Rozbudowane opcje do walki w trybie wieloosobowym, oferują dużą ilość możliwości rozgrywki np.: CTF, Deathmatch, Siege, Capture and Hold, Rabbit, Bounty itd.

Nowy, wręcz rewolucyjny engine graficzny o nazwie V12, pozwala uzyskać realistyczne wrażenia wzrokowe, a wbudowany edytor daje nam możliwość tworzenie własnych, wyrafinowanych map. Dzięki innowacyjnemu podejściu do tematu gry w trybie wieloosobowym oraz bezprecedensowym rozwiązaniom projektanckim, Tribes 2 jest niewątpliwie jednym z najbardziej zaawansowanych osiągnięć w dziedzinie gier zespołowych. Zaimplementowany tutorial pozwala na łatwe zapoznanie się z podstawami rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 50+  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Tribes 2

12+

Wymagania sprzętowe Tribes 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
Tribes 2 - recenzja gry
Tribes 2 - recenzja gry

Recenzja 4 maja 2001, 12:29

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to stworzenie konta i użytkownika jakim będziemy posługiwali się podczas gry. A do tego potrzebny jest numer umieszczony na oryginalnej płycie. Oznacza to, że na serwerach ujrzymy posiadaczy jedynie legalnych kopii tej gry. Ten sposób zabezpieczenia sprawdza się bardzo dobrze np. w przypadku Diablo 2, gdzie aby zagrać na serwerach Battle.net’u musimy mieć legalną kopię.