Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Iron Storm (2002) (PC)

Iron Storm (2002) PC

Gra FPS osadzona w alternatywnej przeszłości. W roku 1964 I Wojna Światowa trwa nadal, a gracz staje się jednym z setek żołnierzy, którzy w niej walczą.

Akcji | FPP | I wojna światowa | FPS | alternatywna historia | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

PC Windows
Okładka Iron Storm (2002) (PC)

producent: 4x Studio

wydawca: Wanadoo

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22października2002

15stycznia2003

pudełko PL

Iron Storm to trójwymiarowa gra akcji (shooter) z widokiem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Akcja osadzona została w alternatywnej przeszłości. Jak zapewne wszyscy wiemy I Wojna Światowa rozpoczęła się w roku 1914 i skończyła w 1918. Jednak w grze mamy rok 1964 i pierwsza wojna trwa nadal. Nieustannie walczą ze sobą dwie strony, państwa europy zachodniej i Imperium Rosyjsko-Mongolskie prowadzone przez barona Romana Ungerna Sternberga. Ten psychopatyczny dyktator pracuje właśnie nad nową bronią, która zapewni jego mocarstwu wygraną. Gracz jako aliancki oficer zwany Weazel dostaje zadanie przeniknięcia za linie wroga, zinfiltrowania tajnego kompleksu badawczego barona i zniszczenia przygotowywanej przezeń broni.

Podczas wykonywania swej misji będziemy musieli sprostać wymaganiom jakie stawia przed nami ten niekonwencjonalny plac boju, będący połączeniem wojny pozycyjnej w okopach (elementy I Wojny Światowej, miny, trujący gaz, zasieki i druty kolczaste), wojny błyskawicznej (elementy II Wojny Światowej, radar, czołgi, broń automatyczna) i wojny w dżungli (Wietnam, śmigłowce, elektronika, celowniki laserowe). Do przejścia czeka sześć dużych scenariuszy, w których będziemy musieli stawić czoło różnym przeciwnikom, regularnym żołnierzom imperium oraz ochroniarzom i agentom barona. Do dyspozycji gracza oddano cały asortyment broni, tj. karabin Heckler & Koch MP-6 „Wotan”, strzelba Remington M910 „Bull’s Eye”, wyrzutnia rakiet M203 40mm „Clovis”, karabin snajperski Simonov K-s12, granaty dymne, przeciwpiechotne, itd. Iron Storm pozwala na rozgrywkę jednoosobową oraz wieloosobową do 16 graczy jednocześnie w trybach deathmatch, capture the flag i cooperative. Dużym atutem gry jest zaawansowana oprawa graficzna, za którą odpowiada specjalny engine Phoenix 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 974 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Iron Storm (2002)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Iron Storm (2002)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
Iron Storm - recenzja gry
Iron Storm - recenzja gry

Recenzja 19 lutego 2003, 10:32

Zdecydowanie najgroźniejszym przeciwnikiem są snajperzy, których niełatwo wykryć, i których powinno się wyeliminować jak najszybciej. Ich celność bywa bezbłędna i niekiedy trudno spostrzec, z której strony atakują. I niemalże zawsze znają dokładną pozycję gracza, wobec czego nigdy nie można być pewnym kolejnego kroku. Wiąże się to ze swego rodzaju strachem i napięciem, które znakomicie wpływają na wojenną atmosferę gry. Z drugiej jednak strony przeciwnik reaguje całkiem nielogicznie, gdyż... nie reaguje w ogóle. Nierzadko strażnicy zdają się mieć wszystko w nosie, podczas gdy kompani są wystrzeliwani niczym kaczki z mojego karabinu snajperskiego. W ten sposób przeszedłem niektóre fragmenty gry (np. eliminując żołnierzy przed kościołem w pierwszej misji). Kiedy indziej zaś stoją w bezruchu mierząc w cel, który jest całkiem gdzie indziej.