Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2005, 12:29

autor: Thorwalian

Twórca Bet on Soldier rezygnuje ze współpracy z Digital Jesters

Wygląda na to, że kłopoty koncernu Digital Jesters nigdy się nie skończą. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio Kylotonn zerwało dotychczasową umowę z brytyjskim wydawcą i już nie zamierza do niej wracać.

Wygląda na to, że kłopoty koncernu Digital Jesters nigdy się nie skończą. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio Kylotonn zerwało dotychczasową umowę z brytyjskim wydawcą i już nie zamierza do niej wracać.

Kylotonn to producent niezbyt ciepło przyjętej przez graczy gry Bet on Soldier: Blood Sport. Powodem odstąpienia od współpracy z Digital Jesters, było nie wywiązywanie się partnera z finansowych zobowiązań oraz pogwałcenie kilku punktów kontraktu, co zresztą nie powinno dziwić. O podobne praktyki Digital Jesters został oskarżony na początku listopada, o czym już wspominaliśmy. Obecnie Kylotonn, poszukuje innego wydawcę, który zajmie się dalszą dystrybucją Bet on Soldier: Blood Sport na rynku brytyjskim oraz amerykańskim.

Twórca Bet on Soldier rezygnuje ze współpracy z Digital Jesters - ilustracja #1

Bet on Soldier to gra, która według swoich twórców, firmy Kylotonn, ma rozruszać skostniały rynek FPSów i wprowadzić powiew świeżości do produktów ze średniej półki tego gatunku. Autorzy proponują nam dość oryginalne podejście do rozgrywki, polegające nie tylko na eksterminacji kolejnych, coraz liczniej pojawiających się przeciwników.

Świat pogrążony jest od wielu lat w wojnie, której początków już nikt nie pamięta. Olbrzymie korporacje, które podzieliły wpływy i rządy pomiędzy siebie, traktują wojnę jako czysty biznes. Ich pracownikami są najemnicy otrzymujący wypłaty za kolejnych zastrzelonych oponentów i notowani na giełdach. Wśród nich znajdują się również żołnierze elitarni, dla których zabijanie wyłącznie dla zabijania pozbawione jest dreszczyku emocji. Tym co ich najbardziej „kręci” jest obstawianie wyników kolejnych starć z wrogiem. Dla nich właśnie przygotowano specjalny program, Bet on Soldier, będący równocześnie rozrywką dla mas. I w takiego najemnika wcielasz się ty drogi graczu.

Twórca Bet on Soldier rezygnuje ze współpracy z Digital Jesters - ilustracja #2

Więcej informacji na temat gry, znaleźć można w naszej Encyklopedii.