Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 listopada 2005

EMPiK - Top Lista nr 44 (07/11/05)

Krooliq, 7 listopada 2005, 18:27

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PeCetów i PS2 w EMPiKu w ubiegłym tygodniu, to zapraszam do przejrzenia poniższego zestawienia. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 31.10.2005 do 06.11.2005 w 70 salonach tej sieci.

Sony ma konkretną strategię związaną z PlayStation 3
Sony ma konkretną strategię związaną z PlayStation 3

ComCo, 7 listopada 2005, 16:01

Sony zdaje się mieć konkretną strategię, która wyprowadzi PlayStation 3 na szczyt rankingu konsol nadchodzącej generacji. Przynajmniej tak wynika z obszernego materiału zamieszczonego na łamach zachodniego serwisu Hollywood Reporter, z którego najciekawsze rzeczy zamieściłem poniżej.

Burn - powstaje nowy FPS
Burn - powstaje nowy FPS

Krooliq, 7 listopada 2005, 15:14

Studio developerskie Destan Entertainment poinformowało, że aktualnie rozpoczęło pracę nad swoją pierwszą grą FPS, której tytuł będzie brzmieć Burn.

The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure – nowa przygodówka
The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure – nowa przygodówka

Krooliq, 7 listopada 2005, 14:19

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników gier przygodowych. Aktualnie studio developerskie Darling Room pracuje nad nową grą z tego gatunku, której tytuł będzie brzmieć The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure.

Wyciekł scenariusz filmu Splinter Cell

maciek_ssi, 7 listopada 2005, 13:22

Informowaliśmy Was w sierpniu na temat zmiany obsady producentów filmu Sprinter Cell. Z projektu zrezygnowało Paramount Pictures, a filmem miało się zająć studio DreamWorks. Do obecnej chwili nie znamy poczynań nowego właściciela praw. Na szczęście pojawiły się informacje, które powinny nas najbardziej interesować. Ekipa internetowego magazynu filmowego Latino Review dotarła do fabuły filmu napisanej przez Stuarta Beattiego.

Film Doom traci na popularności
Film Doom traci na popularności

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 12:23

Coraz gorzej radzi sobie film Doom w amerykańskich kinach. Udostępnione dziś kolejne notowanie Box Office ujawnia, że obraz Andrzeja Bartkowiaka zarobił w miniony weekend zaledwie 1.837.000 dolarów, co pozwoliło mu się uplasować dopiero na czternastej pozycji.

Odrzucone projekty koncepcyjne Xboxa 360
Odrzucone projekty koncepcyjne Xboxa 360

Thorwalian, 7 listopada 2005, 12:16

Jak może wiadomo, premiera konsoli nowej generacji amerykańskiego molocha, firmy Microsoft, zbliża się wielkimi krokami. Na Starym Kontynencie, Xbox 360 ma się pojawić już pod koniec roku. Czas oczekiwania można sobie umilić kilkoma ciekawymi obrazami, które ostatnio ujrzały światło dzienne.

Laptop potrzebny do grania na NDS

ComCo, 7 listopada 2005, 10:48

W połowie października korporacja Nintendo zagwarantowała graczom zainstalowanie punktów dostępowych do swojego bezprzewodowego serwisu w około sześciu tysiącach restauracji McDonald na terenie Stanów Zjednoczonych. Tylko co zrobić gdy ktoś będzie chciał pograć z daleka od frytek i hamburgerów, ale także nie we własnym domu?

PSP the Best - specjalna oferta tańszych gier na rynku japońskim

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 10:21

Już niebawem koncern Sony ruszy w Japonii ze specjalną promocją gier na konsolę PlayStation Portable. W ofercie o nazwie PSP the Best, znajdą się najlepsze wydane dotąd programy, w niższych niż zwykle cenach (od 18 do 24 dolarów za jeden produkt). Można się spodziewać, że tego typu atrakcje zostaną wprowadzone także na rynek amerykański i europejski – tyle, że w późniejszym terminie.

NCsoft w trzecim kwartale bieżącego roku, czyli jak się zarabia na MMO

ComCo, 7 listopada 2005, 09:59

Przedstawiciele koreańskiej firmy NCsoft, która skupia działalność na produkowaniu i popularyzowaniu wśród graczy produkcji MMO swojego autorstwa (City of Heroes/Villains czy Guild Wars by wymienić najnowsze), opublikowali wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku.

Dungeons & Dragons Online: Stormreach w Europie dzięki firmie Codemasters
Dungeons & Dragons Online: Stormreach w Europie dzięki firmie Codemasters

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 09:49

Do tej pory wiedzieliśmy, że gra MMORPG o nazwie Dungeons & Dragons Online: Stormreach, ukaże się w Stanach Zjednoczonych dzięki staraniom firmy Atari/Infogrames. Europejczycy nie powinni mieć jednak powodów do narzekań. Produkt studia Turbine Entertainment pojawi się również na Starym Kontynencie. Jego wydawcą nie będzie jednak Atari, ale Codemasters.

Za mało konsol Xbox 360 wyprodukowanych na premierę?

maciek_ssi, 7 listopada 2005, 09:48

Potwierdzają się informacje dotyczące sprzedaży w dniu premiery nowej konsoli Microsoftu. Niestety, wygląda na to, że amerykańscy gracze kupujący w sklepach będą musieli przeżyć prawdziwą bitwę o X360. Nawet Ci, którzy zamówili w preorderze, będą mieli spore problemy z otrzymaniem konsoli. Przewidywana liczba wyprodukowanych konsol, określana na 2-2,5 miliona do końca roku, będzie zbyt mała, by zadowolić wszystkich chętnych do kupna.

Przybliżona data premiery World of Warcraft: The Burning Crusade już znana
Przybliżona data premiery World of Warcraft: The Burning Crusade już znana

Thorwalian, 7 listopada 2005, 09:48

Nie tak dawno temu informowaliśmy naszych Czytelników o najnowszych planach wydawniczych koncernu Blizzard Entertainment, dotyczących upragnionego rozszerzenia do World of Warcraft. Jednak dopiero teraz możemy Wam przybliżyć oficjalnie jeszcze nie zatwierdzoną datę premiery.

Alter ego z World of Warcraft na pulpicie
Alter ego z World of Warcraft na pulpicie

Thorwalian, 7 listopada 2005, 09:27

W najlepiej nawet wykreowanym świecie, przychodzi czas na stagnację. Dotyczy to także World of Warcraft, jednej z najpopularniejszych obecnej wirtualnych rzeczywistości, gdzie obwieszeni złotem doświadczeni bohaterowie błąkają się z miejsca na miejsce. Jeżeli dotknął Cię taki marazm lub po prostu masz ochotę na odrobinę ekstrawagancji, możesz skorzystać z usług specjalistycznego malarza.

Keepsake w
Keepsake w "złocie"

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 09:10

Firma Frogster Interactive (o której ostatnio było głośno ze względu na zapowiedzi o zaniechaniu dalszego usprawniania gry Bet on Soldier: Blood Sport) poinformowała, że „przygodówka” Keepsake osiągnęła status „gold” i powędrowała do tłoczni. Oczywiście tyczy się to tylko i wyłącznie niemieckiej wersji językowej programu.

Czy Xbox 360 podzieli los Dreamcasta?

Krystian Smoszna, 7 listopada 2005, 08:55

Co łączy konsole Xbox 360 oraz DreamCast? Wydawałoby się, że nic. Redaktorzy serwisu 1UP udowadniają jednak, że oba urządzenia mają ze sobą wiele wspólnego, co może się źle skończyć dla wynalazku firmy Microsoft...