Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 listopada 2005

Myśli nieprzemyślane - Listopad miesiącem niepamięci
Myśli nieprzemyślane - Listopad miesiącem niepamięci

Redakcja GRYOnline.pl, 4 listopada 2005, 17:54

"Listopad stał się miesiącem wysypu gier, miesiącem, w którym rokrocznie pęka róg obfitości, a na półki sklepowe spada lawina najgłośniejszych, najbardziej oczekiwanych tytułów. Listopad stał się miesiącem zapomnienia i zanurzenia w świecie wirtualnym".

Rekordowy czas ukończenia System Shock 2!

maciek_ssi, 4 listopada 2005, 16:23

Przechodzenie gier na czas stało się dla niektórych przednią zabawą. Ciągle bite rekordy stanowią wyzwanie dla kolejnych śmiałków oraz budzą podziw i respekt każdego, kto choć raz ukończył dany tytuł. Najnowszym osiągnięciem jest uzyskanie rekordowo niskiego czasu przez dwóch amerykańskich graczy w sławnym System Shocku 2.

Wirtualny pogrzeb w World of Warcraft
Wirtualny pogrzeb w World of Warcraft

Elrond, 4 listopada 2005, 15:11

Jak wiadomo najwięcej fanów gier z gatunku MMO wydał na świat kontynent azjatycki. Niestety, zamiłowanie do tego typu gier często aspiruje tam do miana manii i niejednokrotnie kończy się poważną chorobą gracza a nawet śmiercią. Tym razem "śmiertelne żniwo" zebrał World of Warcraft, który był pośrednią przyczyną śmiertelnego zejścia dwójki graczy.

RuneScape rośnie w siłę

Elrond, 4 listopada 2005, 13:55

W marcu tego roku informowaliśmy Was, iż liczba płatnych kont w popularnej grze MMO, RuneScape, przekroczyła 300,000. Dzisiaj natomiast przedstawiciele firmy Jagex, zajmującej się obsługą gry, podali do wiadomości, iż RuneScape posiada już ponad pół miliona subskrybentów (przy ogólnej liczbie 2.4 miliona graczy).

Szczegóły dotyczące architektury i specyfikacji sprzętowej konsoli Xbox 360
Szczegóły dotyczące architektury i specyfikacji sprzętowej konsoli Xbox 360

maciek_ssi, 4 listopada 2005, 13:27

Microsoft nie jest zbytnio chętny, by odsłaniać swoje tajemnice związane ze swoją konsolą. Informacje, jakie są nam publikowane dotyczą jedynie względnych prędkości i możliwości przeliczeniowych układu procesora oraz grafiki. Szczegółów pozostałych elementów systemu nie znamy. Na szczęście podczas jednej z japońskich konwencji Xbox 360, gdzie przedstawiono konsolę, zostało zaprezentowanych więcej danych.

Atari – zyski znowu w dół, straty w górę, a Mark Ecko opóźniony

Krooliq, 4 listopada 2005, 12:34

Nie chcą się rozwiać czarne chmury, jakie jakiś czas temu zawisły nad koncernem Atari. Właśnie opublikował on swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w drugim kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 września bieżącego roku.

Maelstrom - nowa gra rodem z KDV Games i Codemasters
Maelstrom - nowa gra rodem z KDV Games i Codemasters

Krystian Smoszna, 4 listopada 2005, 12:27

Inwazja obcych, która nastąpiła w pierwszej połowie XXI wieku, doprowadziła do kompletnego zniszczenia naturalnych zasobów Ziemi. Totalna dewastacja sprawiła, że problemem stało się znalezienie czystej wody. W taki oto świat wprowadzi nas nowa gra o nazwie Maelstrom, powstająca dzięki wysiłkom rosyjskiego studia KDV Games. W produkcję zaangażowana jest też firma Codemasters.

Mario Kart DS Pak = srebrny NDS + Mario Kart DS
Mario Kart DS Pak = srebrny NDS + Mario Kart DS

ComCo, 4 listopada 2005, 12:07

Korporacja Nintendo przygotowała wyśmienitą promocję dla wszystkich osób wahających się, czy wydać ciężko zarobione pieniądze na handheld DualScreen. Począwszy od 25 listopada bieżącego roku, w sklepach będzie można znaleźć specjalny zestaw Mario Kart DS Pak, zawierający srebrną wersję opisywanej konsoli oraz grę Mario Kart DS (to wszystko w cenie ok. 584 PLN).

Imponujące wyniki finansowe firmy Vivendi Universal Games

Krooliq, 4 listopada 2005, 11:58

Firma Vivendi Universal Games opublikowała właśnie swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku. Przychody firmy w tym okresie osiągnęły wysokość 396 milionów Euro, czyli aż o 88% (!) więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Nintendo publikuje listę gier na swoje konsole, jakie trafią na rynek na początku 2006 roku

Krystian Smoszna, 4 listopada 2005, 11:01

Koncern Nintendo opublikował listę wszystkich gier, jakie ukażą się na europejskim rynku w pierwszym kwartale 2006 roku. Zainteresowanie twórców oprogramowania rozrywkowego koncentruje się wokół najnowszej konsoli firmy – Nintendo DS. Nie brak jednak tu kilka mocnych tytułów dla starszego brata „handhelda” – GameBoy Advance oraz GameCube’a.

Castlevania na wielkim ekranie

Krooliq, 4 listopada 2005, 10:10

Niedługo doczekamy się kolejnego przeniesienia gry komputerowej na wielki ekran, a to za sprawą wytwórni Crystal Sky Picture, która właśnie zakupiła od firmy Konami prawa do zekranizowania produkcji o nazwie Castlevania.

Electronic Arts udostępni utwory muzyczne ze swoich gier

Krystian Smoszna, 4 listopada 2005, 09:59

Koncern Electronic Arts rozszerza swoją działalność. Tym razem w kręgu zainteresowań potentata, znalazły się popularne serwisy zajmujące się elektroniczną dystrybucją utworów muzycznych.

Nowa wersja oficjalnej strony Interplay - czyżby zapowiedź powrotu firmy do branży?

Krystian Smoszna, 4 listopada 2005, 09:36

Firma Interplay niemrawo podnosi się z kolan. Trudno co prawda mówić o definitywnym powrocie na rynek elektronicznej rozrywki, ale coś jest na rzeczy, skoro w Internecie pojawiła się nowa wersja oficjalnej strony wielkiego niegdyś imperium, fatalnie zarządzanego przez pana Caena.

From Russia with Love już w sklepach
From Russia with Love już w sklepach

Krooliq, 4 listopada 2005, 09:28

Korporacja Electronic Arts poinformowała, że dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007 - Jamesa Bonda, czyli produkcja o nazwie From Russia with Love trafiła już do zachodnich sklepów.

Unreal Tournament 2007 - wymagania sprzętowe
Unreal Tournament 2007 - wymagania sprzętowe

Jiker, 4 listopada 2005, 08:48

Przed dwoma dniami zamieściliśmy na naszych łamach informację o wymaganiach sprzętowych gry Gothic III. Wydaje mi się, że dyskusja jaka została przez nią rozpętana nie będzie odosobniona. A to za sprawą wiadomości o wymaganiach kolejnej oczekiwanej przez wielką rzeszę graczy pozycji - Unreal Tournament 2007.

Znamy oficjalną datę premiery gry Prince of Persia: The Two Thrones
Znamy oficjalną datę premiery gry Prince of Persia: The Two Thrones

Krystian Smoszna, 4 listopada 2005, 08:47

Koncern UbiSoft potwierdził wczoraj, że najnowsza odsłona legendarnej serii Prince of Persia trafi na amerykański rynek 1 grudnia 2005 roku. Zdradził również szczegóły promocji, związanej z przedsprzedażą programu.