Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 listopada 2005

Poradnik: F.E.A.R.

Redakcja GRYOnline.pl, 8 listopada 2005, 18:01

Poradnik do first person shootera p.t. F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon) zawiera dokładny opis przejścia gry, ze wskazaniem miejsc wszystkich przedmiotów i przeciwników. do tego dochodzą wskazówki, jak poradzić sobie w określonych walkach.

Kłopotów Digital Jesters ciąg dalszy

Thorwalian, 8 listopada 2005, 17:11

Grupa kilku developerów oraz wydawców, zwróciła się w liście otwartym do serwisu GamesIndustry.biz, by zakwestionować ostatnią wypowiedź dyrektora do spraw marketingu firmy Digital Jesters. Leo Zullo ogłosił ostatnio, iż przedsiębiorstwo jest obecnie w pełni wypłacalne dementując w ten sposób niedawne doniesienia.

Firaxis Games częścią Take-Two Interactive

eLKaeR, 8 listopada 2005, 15:55

Sid Meier’s Pirates i Sid Meier’s Civilization IV, czyli dwa stosunkowo świeże hity z firmy Firaxis Games, zostały wydane pod marką 2K Games, należącą do amerykańskiej korporacji Take-Two Interactive. Jednakże rynkowa sytuacja Jeffa Brigsa, Sida Meiera i drużyny uległa właśnie dość istotnej zmianie, ponieważ ten ostatni koncern przejął kontrolę nad dotychczas samodzielnymi developerami.

Jack Thompson przegrywa

Fulko de Lorche, 8 listopada 2005, 15:11

Jack Thompson, prawnik od lat prowadzący krucjatę przeciwko eskalacji brutalności w grach wideo, sam z oskarżyciela stał się oskarżonym. W trakcie procesu przeciwko twórcom i firmom sprzedającym gry z serii Grand Theft Auto, kancelaria prawnicza Blank Rome złożyła wniosek o cofnięcie jego licencji prawniczej i wykluczenie z palestry. Powodem miało być rażące naruszenie przez niego etyki prawniczej.

Zarysy fabuły God of War 2

Thorwalian, 8 listopada 2005, 13:07

Od dłuższego czasu staramy się przekazywać naszym Czytelnikom, najnowsze wieści na temat bezpośredniej kontynuacji God of War (m.in. wiadomość „ Sequel God of War?”). Dzisiaj prezentujemy kolejne informacje na temat tego oczekiwanego produktu.

Yu-Gi-Oh! także w wersji PSP
Yu-Gi-Oh! także w wersji PSP

eLKaeR, 8 listopada 2005, 12:44

Nazwy Duel Monsters nie trzeba przedstawiać entuzjastom japońskich komiksów i filmów animowanych, wchodzących w skład marki Yu-Gi-Oh!, znanej również w naszym kraju. Laikom przypomnijmy, że DM stanowi fikcyjną grę karcianą, będącą bazą dla Yu-Gi-Oh! Trading Card Game – zabawy a la Pokemon. Właśnie szykuje się kolejna wirtualna wersja owej kolekcjonerskiej „karcianki”, dedykowana konsoli PSP.

Nowa gra spod znaku Super Mario Bros. tylko dla posiadaczy konsoli Nintendo DS
Nowa gra spod znaku Super Mario Bros. tylko dla posiadaczy konsoli Nintendo DS

eLKaeR, 8 listopada 2005, 11:11

Dwie dekady temu świat po raz pierwszy ujrzał słynnego hydraulika Mario w zręcznościówce z serii Super Mario Bros., którą udostępniono posiadaczom konsol Famicom (alias NES). Klasyczny pomysł wielokrotnie powracał już wraz z debiutami kolejnych elektroniczno-rozrywkowych systemów ze stajni Nintendo. Również kieszonkowa platforma DS doczeka się wkrótce pozycji o nazwie New Super Mario Bros.

Microsoft zapowiada kanały TV w Project Gotham 3

maciek_ssi, 8 listopada 2005, 11:01

Producent konsoli Xbox 360 bardzo angażuje się w promocję nowych tytułów. Gra Bizarre Creations, Project Gotham Racing 3, wydaje się być dobitnym tego przykładem. Nie ma się co dziwić, w końcu projekt zapowiada się ciekawie. Informowaliśmy już obłędnej ilości utworów muzycznych oraz pięknej grafice. Tym razem będzie o telewizji w grze.

Symulator wojen gangów od Strategy First
Symulator wojen gangów od Strategy First

Thorwalian, 8 listopada 2005, 09:40

Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej gry gangsterskiej pod wielce wymownym tytułem – Gang War. Program wyjdzie spod rąk studia developerskiego Radioactive-Software, które jak do tej pory nie odniosło jeszcze znaczących sukcesów. Rozgrywka ma się opierać głównie na strategii, powiązanej jednak z elementami akcji.

Prince of Persia na PSP – tytuł ujawniony
Prince of Persia na PSP – tytuł ujawniony

Krooliq, 8 listopada 2005, 09:16

Pod koniec września bieżącego roku informowaliśmy Was o powstawaniu specjalnej edycji gry Prince of Persia: Warrior Within przeznaczonej na konsolkę PlayStation Portale. Dziś firma Ubisoft uchyliła nieco rąbka tajemnicy i ujawniła tytuł omawianej produkcji - wersja dedykowana PSP będzie nosić nazwę Prince of Persia Revelations, a jej premiera jest zaplanowana na 6 grudnia tego roku.

The Movies – ruszyła strona umożliwiająca publikację własnych filmów
The Movies – ruszyła strona umożliwiająca publikację własnych filmów

Krooliq, 8 listopada 2005, 08:43

We wrześniu informowaliśmy Was o gratce, jaką przygotowała firma LionHead Studios dla użytkowników jej nowej gry o nazwie The Movies. Chodziło mianowicie o możliwość stworzenia za pomocą wymienionego programu własnego filmu i umieszczenia go na stronie. Właśnie od teraz wszyscy zainteresowani opublikowaniem swojego dzieła i wystawieniem go pod publiczną ocenę mogą tego dokonać na tej stronie.

W przyszłym roku „Matka 3” zaopiekuje się GBA
W przyszłym roku „Matka 3” zaopiekuje się GBA

Thorwalian, 8 listopada 2005, 08:25

Po długim milczeniu pojawiła się wreszcie kolejna wzmianka o trzeciej odsłonie Mother. Wszystko za sprawą twórcy serii, Shigesato Itoi, który zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących gry. Poznaliśmy również szacunkowy termin zakończenia prac, który przypadnie na wiosnę przyszłego roku.

Philips prezentuje nową technologię dla graczy
Philips prezentuje nową technologię dla graczy

maciek_ssi, 8 listopada 2005, 08:06

Mieliśmy już joysticki, pistolety, maty do tańczenia, zestawy zapachowe, hełmy wirtualne, kierownice i inne podobne rzeczy, które pomagały nam w rozgrywce. Zachwycaliśmy się też wielkimi ekranami telewizorów oraz projektorów. Dziś holenderski koncern elektroniczny Philips zaprezentował kolejną nowatorską technologię, specjalnie dla graczy.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (08/11/05)

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:45

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest czterdziestą czwartą w tym roku i obejmuje okres od 30 października do 5 listopada.

Zobacz oficjalny plakat z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale
Zobacz oficjalny plakat z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:34

Na łamach serwisu IMDb pojawił się oficjalny plakat z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. Bardzo szybko, biorąc pod uwagę, że kolejne dzieło Uwe Bolla, zobaczymy w kinach dopiero w listopadzie przyszłego roku.

Nowa odsłona cyklu Spy Hunter oficjalnie w produkcji
Nowa odsłona cyklu Spy Hunter oficjalnie w produkcji

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:24

W połowie października bieżącego roku, Dwayne „The Rock” Johnson zdradził, że powstanie nowa gra z serii Spy Hunter. Były zapaśnik a obecnie aktor, mówił prawdę. Koncern Midway oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę legendarnego cyklu, która będzie nosić nazwę Nowhere to Run.

Pozdrowienia z Rosji również dla posiadaczy PSP
Pozdrowienia z Rosji również dla posiadaczy PSP

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:16

W tydzień po premierze gry From Russia with Love (napisanej z myślą o konsolach GameCube, Playstation 2 oraz Xbox), koncern Electronic Arts oficjalnie zapowiedział konwersję tego programu na PlayStation Portale. James Bond (w roli głównej Sean Connery) zadebiutuje na popularnym handheldzie już niedługo, bo na początku 2006 roku.

Fable 2 w produkcji?
Fable 2 w produkcji?

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:10

O tym, że powstanie sequel gry Fable na konsolę Xbox 360, oficjalnie dowiedzieliśmy się w kwietniu bieżącego roku od jednego z przedstawicieli Microsoft Game Studios. Shane Kim nie zdradził wówczas żadnych konkretnych informacji na temat projektu, twierdząc jedynie, że jest on w planach firmy. Przez kolejnych siedem miesięcy w tym temacie panowała kompletna cisza...