Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 listopada 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Październik 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 2 listopada 2005, 17:51

Jedenaste zestawienie najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier prezentuje się zupełnie nie zaskakująco, niemniej jednak jest bardzo ciekawe. Największe hity końca roku pojawiły się na nim nagle, plasując się na dyktowanych przez rozsądek miejscach i zepchnęły pozostałe gry w dół – żaden tytuł z poprzedniego miesiąca nie awansował na liście.

The Simpsons na konsole nowej generacji
The Simpsons na konsole nowej generacji

Krooliq, 2 listopada 2005, 16:32

Koncern Electronic Arts poinformował, że podpisał umowę z Twentieth Century Fox Television oraz Gracie Films, na mocy której zajmie się wydaniem gier o przygodach zwariowanej żółtej rodzinki - The Simpsons.

Mangowy Everquest II również dla Europejczyków i Amerykanów

Jiker, 2 listopada 2005, 15:16

Wraz z premierą drugiej części EverQuesta w trzech krajach azjatyckich, trzynaście ras, w które można się w nim wcielić, poddanych zostanie delikatnemu liftingowi. Rysy ich twarzy zostaną zmienione w oparciu o japoński styl rysunku, natomiast stroje zostaną wzbogacone o elementy pochodzące z kultur Dalekiego Wschodu. Przeróbki te nie ograniczą się jedynie do Azji i gracze z zachodu również będą mogli „mangowo” zmodyfikować swoją grę.

Dark Age of Camelot: Trials of Atlantis udostępniony za darmo

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 14:26

Firma Mythic Entertainment przygotowała niespodziankę dla wszystkich wielbicieli gry Dark Age of Camelot. Związana jest ona z udostępnieniem za darmo dodatku do wyżej wymienionego programu, zatytułowanego Trials of Atlantis.

Można zamawiać World of Warcraft: the Board Game
Można zamawiać World of Warcraft: the Board Game

ComCo, 2 listopada 2005, 14:25

Do końca listopada bieżącego roku można składać przedpremierowe zamówienia na World of Warcraft: the Board Game – kolejną, po WarCraft: the Board Game grę planszową firmy Fantasy Flight Games z akcją rozgrywającą się w fantastycznej krainie Azeroth.

Japońskie Star Wars: Galaxies bez „mocy”
Japońskie Star Wars: Galaxies bez „mocy”

Jiker, 2 listopada 2005, 14:23

Sony Online Entertainment w porozumieniu z firmą LucasArts, zdecydowało się zamknąć japońskie serwery gry Star Wars: Galaxies, które działały bez komplikacji przez blisko rok. Konta graczy, którzy wykupili abonament aż poza grudzień 2005 roku, zostaną przeniesione na serwery europejskie i amerykańskie, jeżeli się na to oczywiście zgodzą. W innym wypadku zostaną im zwrócone pieniądze, które w cały interes zainwestowali. Mówi się trudno.

Gothic III - wymagania sprzętowe
Gothic III - wymagania sprzętowe

Jiker, 2 listopada 2005, 13:45

Któż pamięta wymagania sprzętowe pierwszej części gry Gothic? Ultraszybki procesor Pentium 350Mhz, 64MB pamięci RAM oraz karta graficzna wspierająca generowanie środowiska w trójwymiarze, jeszcze kilka lat temu wystarczały by cieszyć się najnowszymi na ówczesne czasy pozycjami. Dziś niestety potrzebujemy czegoś więcej.

Otwarte beta testy gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Łosiu, 2 listopada 2005, 13:01

Wczoraj, dość niespodziewanie, firma Turbine Entertainment powiadomiła graczy oczekujących wydania gry Dungeons & Dragons Online: Stormreach, iż publiczne beta testy tego tytułu stały się faktem. Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoją kandydaturę na serwisie FilePlanet, będącym częścią grupy IGN, która zajmuje się medialną promocją bety D&D Online.

Będzie drugie Grand Theft Auto na PSP

ComCo, 2 listopada 2005, 12:14

Europejscy posiadacze konsol przenośnych PlayStation Portable czekają do piątku na premierę Liberty City Stories, a tymczasem przedstawiciele firmy Take 2 Interactive zapowiedzieli już kolejny tytuł z serii Grand Theft Auto na wspomnianą platformę Sony.

Kolejna porcja zdjęć z planu filmu Silent Hill
Kolejna porcja zdjęć z planu filmu Silent Hill

ComCo, 2 listopada 2005, 11:50

W lipcu prezentowaliśmy Wam zdjęcia z planu filmu Silent Hill, na których mogliśmy zobaczyć miasteczko przygotowane specjalnie dla potrzeb nadchodzącego obrazu. Teraz pora bliżej przyjrzeć się postaci głównej bohaterki, w którą wcieliła się Radha Mitchell - młoda, wschodząca gwiazda Hollywood (Człowiek w ogniu, Telefon, Marzyciel).

Ekspansja serii Harvest Moon na nowe platformy sprzętowe

eLKaeR, 2 listopada 2005, 11:11

Co może być porywającego w wirtualnej symulacji życia farmera, czyli de facto rolnika? Zapewne wiedzą to miliony klientów, które na przestrzeni minionych ośmiu lat zakupiły dowolny produkt, reprezentujący markę Harvest Moon (debiut na konsoli SNES). Ostatnio cykl ów zanotował obecność na platformie GameCube, a już wkrótce poznają go użytkownicy innych systemów elektroniczno-rozrywkowych.

Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth nie ominie PC
Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth nie ominie PC

ComCo, 2 listopada 2005, 10:32

Po premierze Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth na konsolę Xbox, spora liczba graczy zastanawiała się, czy firma Headfirst Productions nie zaprzestała produkcji tejże gry w wydaniu na komputery klasy PC. Na szczęście tak się nie stało, aczkolwiek ostateczne zrezygnowano z opracowywania wersji dedykowanej PlayStation 2.

Nie będzie StarCraft: Ghost na konsoli GameCube
Nie będzie StarCraft: Ghost na konsoli GameCube

ComCo, 2 listopada 2005, 10:04

Wygląda na to, że StarCraft: Ghost nie jest już przygotowywany w trzech wersjach, dedykowanych platformom obecnej generacji. Szefowie Blizzard Entertainment zrezygnowali z developingu wydania na konsolę GameCube. Wszystko odbyło się „po cichu” (żadnych informacji prasowych, nie podano również powodów następującej decyzji).

Żółwie Ninja szturmują konsole (po raz kolejny)
Żółwie Ninja szturmują konsole (po raz kolejny)

ComCo, 2 listopada 2005, 09:43

Korporacja Konami podała, iż jej najnowsza gra z Żółwiami Ninja w rolach głównych, tj. Teenage Mutant Ninja Turtles 3: Mutant Nightmare, trafiła do sklepów w Stanach Zjednoczonych w wersjach na konsole stacjonarne PlayStation 2, Xbox, GameCube oraz handheld DualScreen.

Call of Duty 2: Big Red One debiutuje na rynku
Call of Duty 2: Big Red One debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 09:16

Mają swoje Call of Duty 2 PeCetowcy, mają też konsolowcy. Firma Activision ogłosiła wczoraj, że przeznaczona dla użytkowników urządzeń PlayStation 2, Xbox oraz GameCube edycja gry o nazwie Big Red One, trafiła na rynek. Oczywiście rzecz dotyczy rynku zachodniego. W Polsce gra zadebiutuje 18 listopada dzięki staraniom firmy LEM.

Ujawniono nazwiska aktorów biorących udział w produkcji Kingdom Hearts II

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 08:29

Koncern Square Enix zaprezentował wczoraj listę wszystkich aktorów, jacy wezmą udział w produkcji Kingdom Hearts II. Wśród ponad czterdziestu postaci, jakie podłożą głos bohaterom gry, znajdują się m.in. Johnny Depp, Orlando Bloom i Sean Astin.

Problemy z patchem 1.02 do gry F.E.A.R.
Problemy z patchem 1.02 do gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 08:06

Wczoraj informowaliśmy Was o pojawieniu się nowej łaty do F.E.A.R., która oprócz kilku udogodnień, oferuje również nową mapę do trybu multiplayer. Niestety, patch nie został chyba do końca przetestowany – część użytkowników po jego instalacji, nie może uruchomić gry.

Sensible Soccer powraca w trzech wymiarach

eLKaeR, 2 listopada 2005, 07:07

Od 1992 roku termin "wirtualna gra futbolowa" zaczął silnie kojarzyć się z marką Sensible Soccer, doskonale znaną z wielu platform sprzętowych (np. Commodore Amiga, Atari ST i Super Nintendo Entertainment System). Teraz korporacja Codemasters Software tworzy odświeżoną wersję owej kultowej pozycji z myślą o komputerach osobistych klasy PC oraz konsolach Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox.