Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 listopada 2005, 12:34

autor: Krooliq

Atari – zyski znowu w dół, straty w górę, a Mark Ecko opóźniony

Nie chcą się rozwiać czarne chmury, jakie jakiś czas temu zawisły nad koncernem Atari. Właśnie opublikował on swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w drugim kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 września bieżącego roku.

Nie chcą się rozwiać czarne chmury, jakie jakiś czas temu zawisły nad koncernem Atari. Właśnie opublikował on swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w drugim kwartale rozliczeniowym, który zakończył się 30 września bieżącego roku. W tym okresie koncern odnotował przychody w wysokości 38,4 milionów USD, czyli o 44% mniej niż w analogicznym kwartale roku poprzedniego, kiedy to przychód wyniósł 68, 0 milionów USD.

Podczas omawianego kwartału koncern Atari odnotował stratę netto 25,2 milionów USD, w porównaniu do straty wysokości 16,9 milionów USD netto w analogicznym okresie zeszłego roku.

Powyższe liczby mówią same za siebie i niestety nie wróżą nic dobrego dla przyszłości firmy. Przypomnijmy, że wyniki finansowe za czwarty kwartał zeszłego roku oraz za pierwszy bieżącego również nie prezentowały się lepiej. Zatem jeżeli Atari szybko nie znajdzie jakiegoś, dobrego pomysłu na wyjście z obecnej sytuacji, to niewątpliwie popadnie w finansową ruinę.

Przy okazji opublikowania swoich wyników finansowych, firma Atari poinformowano, że premiera gry Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure zostaje przesunięta z planowanego wcześniej listopadowego terminu na pierwszy kwartał przyszłego roku.