Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2005, 08:47

Znamy oficjalną datę premiery gry Prince of Persia: The Two Thrones

Koncern UbiSoft potwierdził wczoraj, że najnowsza odsłona legendarnej serii Prince of Persia trafi na amerykański rynek 1 grudnia 2005 roku. Zdradził również szczegóły promocji, związanej z przedsprzedażą programu.

Koncern UbiSoft potwierdził wczoraj, że najnowsza odsłona legendarnej serii Prince of Persia trafi na amerykański rynek 1 grudnia 2005 roku. Zdradził również szczegóły promocji, związanej z przedsprzedażą programu.

Znamy oficjalną datę premiery gry Prince of Persia: The Two Thrones - ilustracja #1

Każdy, kto zamówi w jednym z amerykańskich sklepów (EBGames, GameStop, GameCrazy) wersję gry na konsole PlayStation 2, Xbox lub GameCube, otrzyma w prezencie ślicznie wydany album, zawierający ścieżkę dźwiękową z wszystkich „nowych” odsłon Prince of Persia: The Sands of Time, Warrior Within oraz oczywiście The Two Thrones. W ramach dodatku, do zestawu zostaną ponadto dołączone: specjalny kod umożliwiający zdobycie w grze unikatowego miecza, masa artworków oraz opowiadanie, podsumowujące wszystkie wydarzenia zaprezentowane w nowej trylogii. Z tego miejsca można ściągnąć jeden z utworów muzycznych, który znajdzie się na soundtracku do Prince of Persia: The Two Thrones.

W Polsce Prince of Persia: Dwa Trony zadebiutuje w grudniu (nie znamy dokładnej daty premiery). Dystrybutorem programu jest firma Cenega.

Prince of Persia 3, to kolejna, po Sands of Time i Warrior Within, część znakomitej, „odmłodzonej” serii gier traktujących o przygodach perskiego Księcia. W jednym z zakończeń wspomnianego Warrior Within, Książę ratuje swoją ukochaną i wraz z nią powraca z Wyspy Czasu do Babilonu. Niestety, zamiast spokoju, który komu, jak komu, ale Księciu bardzo by się przydał, zastają swoją ojczyznę pogrążoną w wojnie. Co gorsza, lud zwraca się przeciw własnemu władcy. Nasz bohater zostaje schwytany ale jego miłość, Kaileena poświęca się i uwalnia Piaski Czasu aby go ratować. Rzucony na ulice miasta, ścigany jako uciekinier, Książę odkrywa, iż jego wcześniejsze zmagania przyczyniły się do narodzin Mrocznego Księcia, którego duch stopniowo zaczyna zdobywać władzę nad głównym bohaterem gry.

Więcej informacji na temat Prince of Persia: The Two Thrones znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.