Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360PCXONEPS4
Okładka RIDE (PS3)

RIDE

Realistyczne wyścigi motocyklowe, stworzone przez doświadczone włoskie studio Milestone – twórców tak znanych serii jak Screamer, SBK, MotoGP czy WRC: FIA World Rally Championship. Twórcy oddali w ręce graczy imponującą liczbę ponad 100 jednośladów, podzielonych na 4 kategorie.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka RIDE (PS3)

producent: Milestone

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

27mar2015

PC X360 PS3 PS4 XONE

RIDE to symulator jazdy traktujący o wyścigach motocyklowych. Grę opracowało włoskie studio Milestone, czyli zespół mający na koncie m.in. liczne odsłony serii Superbike oraz MotoGP.

Gra oferuje ponad setkę maszyn, które podzielono na cztery kategorie - Suberbike, Supersport, Naked oraz historyczne. Wachlarz modeli jest tak duży, że obejmuje nawet kilka jednośladów elektrycznych. Wszystkimi tymi zabawkami możemy bawić się na obszernym zestawie map umiejscowionych w piętnastu różnorodnych lokacjach. Spośród nich siedem obejmuje profesjonalne tory zainspirowane zawodami Grand Prix, pięć to lokacje w terenie, gdzie na potrzeby wyścigów przerobiono zwykłe drogi, a dwie to tory w miejskiej dżungli. Ostatnia mapa ma postać szalenie trudnego testu, zaprojektowanego po to, by sprawdzić umiejętności najbardziej doświadczonych zawodników.

RIDE oferuje duży realizm jazdy. Motocykle są potężne, ale trudne do opanowania i nawet małe błędy są brutalnie karane. Jednocześnie autorzy przewidzieli opcjonalne ułatwienia, przeznaczone dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z tego typu produkcjami. Gracze mogą bawić się w ramach siedmiu różnorodnych trybów rozgrywki, poczynając od konkretnych wyzwań na czas, poprzez pojedyncze wyścigi, aż po rozegranie całego rocznego sezonu międzynarodowych zawodów. W wyścigach na jednej trasie może na raz brać udział maksymalnie szesnastu zawodników. Dużo uwagi poświęcono sztucznej inteligencji, przez co nasi rywale nie tylko są kompetentni, ale zachowują się także realistycznie, niczym ludzie, zamiast być jedynie skutecznymi robotami. Ponadto zabawę urozmaica zaawansowany system uszkodzeń.

Duża zaletą RIDE jest rozbudowany system modyfikowania maszyn, pozwalający na zmianę praktycznie każdego ich elementu, w tym m.in. wyglądu zewnętrznego, hamulców i zawieszenia, silnika oraz kół, jak również poszczególnych części i podzespołów wchodzących w skład wszystkich kategorii. Nie zabrakło także trybu multiplayer, w którym przez sieć może ze sobą rywalizować do dwunastu graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do RIDE

Klasyfikacja PEGI RIDE

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe RIDE

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 810 2.60 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6790 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows Vista(SP2/7(SP1)/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 280X lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1
RIDE – wersja demonstracyjna gry dostępna na PC i PS4
RIDE – wersja demonstracyjna gry dostępna na PC i PS4

wiadomość18 marca 2015

Na platformie Steam udostępnione zostało demo gry RIDE, symulatora jazdy traktującego o wyścigach motocyklowych autorstwa włoskiego studia Milestone. Wersja demonstracyjna omawianego tytułu pozwala między innymi na wypróbowanie trybu szybkiego wyścigu i jednego toru terenowego ulokowanego w górach Sierra Nevada.

RIDE - znamy datę premiery wyścigów motocyklowych od Milestone
RIDE - znamy datę premiery wyścigów motocyklowych od Milestone

wiadomość15 stycznia 2015

Poznaliśmy datę premiery RIDE – pierwszej samodzielnej produkcji studia Milestone, odpowiedzialnego za serie MotoGP oraz Superbike. Tytuł ma ukazać się 20 marca na PC i konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

RIDE - autorzy serii MotoGP i Superbike pracują nad nową grą o wyścigach motocyklowych
RIDE - autorzy serii MotoGP i Superbike pracują nad nową grą o wyścigach motocyklowych

wiadomość20 września 2014

Znane z serii Superbike i MotoGP studio Milestone ujawniło, że pracuje nad projektem RIDE , który ma ustanowić nowe standardy wśród gier traktujących o wyścigach motocyklowych.

PC
X360
PS3
PS4
XONE