Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWiiX360PS3PS2
Okładka Moto GP 08 (PC)
OkładkaMoto GP 08 (PC)

Moto GP 08

MotoGP 08

Symulator wyścigów motocyklowych. Zgodnie ze swoją nazwą gra wykorzystuje licencję MotoGP i oddaje realia zmagań pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata, wśród których znaleźli się m.in. Valentino Rossi, Casey Stoner oraz Nicky Hayden.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moto GP 08 Premiera

23paź2008

PC PS2 X360 PS3

24mar2009

Wii

producent: Milestone wydawca: Capcom wydawca PL: CD Projekt S.A.

Gry podobne do Moto GP 08

Motocross Madness

SBK 2011

MotoGP 13

MotoGP 08 to symulator wyścigów motocyklowych. Zgodnie ze swoją nazwą gra wykorzystuje licencję MotoGP i oddaje realia zmagań pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata, jeżdżącymi na maszynach o pojemności 125cc, 250cc oraz 800cc. W związku z tym dane jest nam wcielić się w takich sportowców, jak Valentino Rossi, Casey Stoner czy Nicky Hayden. Opisywana edycja gry została zaktualizowana o nazwiska zawodników zgłoszonych do startu w sezonie 2008.

Trzonem rozgrywki jest cykl osiemnastu wyścigów Grand Prix, umiejscowionych na oryginalnych, asfaltowych torach, położonych m.in. w Barcelonie, Indianapolis i Katarze. Do zmagań z oponentami służą pojazdy wykonane przez czołowe firmy produkujące motocykle – Yamahę, Hondę, Suzuki, Ducati, Kawasaki, KTM i Aprilię. Pojazdy wszystkich marek różnią się nieznacznie osiągami, ale tylko od umiejętności gracza zależy, które miejsce zajmie w danym wyścigu i na jakiej pozycji uplasuje się w klasyfikacji generalnej.

MotoGP 08 oferuje trzy modele jazdy – zręcznościowy, symulacyjny i pośredni, będący mieszanką elementów z dwóch wcześniejszych opcji. Prócz tego gra umożliwia dostosowanie poziomu sztucznej inteligencji do własnych możliwości tak, by droga po mistrzostwo MotoGP nie była ani zbyt trudna, ani dziecinnie prosta.

Każde z osiemnastu zawodów poprzedzone są kwalifikacjami, pozwalającymi na zdobycie uprzywilejowanej pozycji na starcie właściwego wyścigu. W trakcie eliminacji można zarobić punkty, które przydają się następnie w ulepszaniu osiągów motocykli. Wzmacnianie jednośladów odbywa się poprzez montowanie w nich lepszych hamulców, poprawianie stabilności przy wchodzeniu w zakręty czy zwiększanie prędkości maksymalnej. Szczegóły te mają istotne znaczenie w trybie multiplayer, gdzie gracze z całego świata stają przed szansą pokonania żywych przeciwników.

Ostatnia modyfikacja 10 listopada 2008

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 642 głosów czytelników.

Moto GP 08 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto GP 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP 08 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Quad 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
X360
PS3
PS2
Wii