Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3WiiPS2
Okładka Moto GP 08 (PC)

Moto GP 08

MotoGP 08

Symulator wyścigów motocyklowych. Zgodnie ze swoją nazwą gra wykorzystuje licencję MotoGP i oddaje realia zmagań pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata, wśród których znaleźli się m.in. Valentino Rossi, Casey Stoner oraz Nicky Hayden.

Wyścigi | motocyklowe

Okładka Moto GP 08 (PC)

producent: Milestone

wydawca: Capcom

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

23paź2008

PC X360 PS3 PS2

24mar2009

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotoGP 08 to symulator wyścigów motocyklowych. Zgodnie ze swoją nazwą gra wykorzystuje licencję MotoGP i oddaje realia zmagań pomiędzy najlepszymi zawodnikami świata, jeżdżącymi na maszynach o pojemności 125cc, 250cc oraz 800cc. W związku z tym dane jest nam wcielić się w takich sportowców, jak Valentino Rossi, Casey Stoner czy Nicky Hayden. Opisywana edycja gry została zaktualizowana o nazwiska zawodników zgłoszonych do startu w sezonie 2008.

Trzonem rozgrywki jest cykl osiemnastu wyścigów Grand Prix, umiejscowionych na oryginalnych, asfaltowych torach, położonych m.in. w Barcelonie, Indianapolis i Katarze. Do zmagań z oponentami służą pojazdy wykonane przez czołowe firmy produkujące motocykle – Yamahę, Hondę, Suzuki, Ducati, Kawasaki, KTM i Aprilię. Pojazdy wszystkich marek różnią się nieznacznie osiągami, ale tylko od umiejętności gracza zależy, które miejsce zajmie w danym wyścigu i na jakiej pozycji uplasuje się w klasyfikacji generalnej.

MotoGP 08 oferuje trzy modele jazdy – zręcznościowy, symulacyjny i pośredni, będący mieszanką elementów z dwóch wcześniejszych opcji. Prócz tego gra umożliwia dostosowanie poziomu sztucznej inteligencji do własnych możliwości tak, by droga po mistrzostwo MotoGP nie była ani zbyt trudna, ani dziecinnie prosta.

Każde z osiemnastu zawodów poprzedzone są kwalifikacjami, pozwalającymi na zdobycie uprzywilejowanej pozycji na starcie właściwego wyścigu. W trakcie eliminacji można zarobić punkty, które przydają się następnie w ulepszaniu osiągów motocykli. Wzmacnianie jednośladów odbywa się poprzez montowanie w nich lepszych hamulców, poprawianie stabilności przy wchodzeniu w zakręty czy zwiększanie prędkości maksymalnej. Szczegóły te mają istotne znaczenie w trybie multiplayer, gdzie gracze z całego świata stają przed szansą pokonania żywych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 633 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Moto GP 08

Klasyfikacja PEGI Moto GP 08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP 08

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Quad 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Moto GP 08 - recenzja gry
Moto GP 08 - recenzja gry

Recenzja 23 października 2008, 11:53

Przed rozpoczęciem jazdy możemy zobaczyć przelot aktualnej trasy. Zachowanie podczas samych wyścigów zależy od wielu czynników. Mówię tu oczywiście o wybranym stopniu trudności, modelu jazdy czy też o zastosowanej skrzyni biegów. Oczywiście ogromne znaczenie ma także fakt wykorzystania modelu motocykla o określonej pojemności silnika. Zasada jest prosta. Im większą moc mamy między nogami, tym trudniej ją opanować. Jak w życiu. W zasadzie podstawowe umiejętności jazdy opanowujemy już po kilku przejazdach treningowych. Czym innym jest jednak bezstresowa, samotna jazda po wyznaczonej trasie, a czym innym zacięta rywalizacja podczas wyścigu i przepychanie się przez zatłoczony tor. W takich chwilach emocje biorą górę i łatwo popełnić błąd, który kosztuje miejsce oraz cenne punkty. Nawet gdy jesteśmy na pierwszej pozycji, świadomość, że na karku siedzą nam dyszący żądzą odwetu rywale, sprawia, że łatwo stracić zimną krew. Poza tym (przynajmniej w moim przypadku) często włącza się myślenie kamikadze: „może i będzie kraksa, ale i tak rozłożę przy okazji tego w czerwonym kasku”. Po wyścigu mamy oczywiście możliwość obejrzenie jego skrótu.

PC
X360
PS3
PS2
Wii