Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPS3NDSPS2X360Wii
Okładka MX vs. ATV Untamed (NDS)
OkładkaMX vs. ATV Untamed (NDS)

MX vs. ATV Untamed

Kolejna część bardzo popularnej serii niezbyt skomplikowanych ścigałek. Zasiadamy między innymi za sterami motocykli enduro, quadów, czy profesjonalnie przygotowanych aut terenowych.

Wyścigi | motocyklowe | quady | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MX vs. ATV Untamed Premiera

18gru2007

PS2 X360 PS3 PSP NDS

20lut2008

Wii

Gry podobne do MX vs. ATV Untamed

Colin McRae: DiRT 2

Burnout Legends

Monster Trucks DS

MX vs. ATV Untamed jest piątą już odsłoną zapoczątkowanej w 2001 roku serii i zarazem oficjalną kontynuacją wydanej w 2005 roku gry MX vs. ATV Unleashed. Podobnie jak we wspomnianej poprzedniczce, bierzemy udział w wyścigach rozgrywanych w trudnym terenie, zasiadając między innymi za sterami motocykli enduro, cieszących się coraz większą popularnością quadów, czy wreszcie profesjonalnie przygotowanych aut terenowych. Za produkcję gry po raz kolejny odpowiedzialna jest firma Rainbow Studios, która zasłynęła również dzięki takim zręcznościówkom jak Cars, Splashdown, czy Matt Hoffman's Pro BMX 2. W przeciwieństwie do poprzedniej części serii, która ukazała się na cztery platformy sprzętowe (wliczając MX vs. ATV Unleashed: On the Edge na PSP), tym razem zadbano o posiadaczy sześciu najpopularniejszych modeli konsol. Untamed powstał więc z myślą o posiadaczach PlayStation 2, 3 i PSP, Xboxów 360 oraz Nintendo Wii i DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami gry dotyczą w głównej mierze kwestii audiowizualnych.

Najnowsza odsłona serii MX do zaoferowania ma przede wszystkim udoskonaloną wersję silnika o nazwie Rhythm Racing, odpowiadającego za symulację fizyki świata gry. W rezultacie gracze mogą liczyć między innymi na ładniej wykonywane poślizgi, wywrotki, czy bardziej złożone pokonywanie kolejnych nierówności terenu. Należy jednak w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że zabawa z realizmem nie ma zbyt wiele wspólnego. Untamed, podobnie jak poprzednie tytuły z tej serii, jest przede wszystkim prostą w obsłudze arcade’ówką.

Opisywana wersja do zaoferowania ma zupełnie nowy tryb kariery o nazwie X-Cross, w którym gracze muszą zaznajomić się z ośmiomami różnymi środkami transportu (między innymi zupełnie nowym ORV Sport). Przygotowane także ciekawsze wyzwania. W zawodach z cyklu EnduroCross musimy na przykład brać udział w wyścigach motocyklowych, przemieszczając się w bardzo trudnych warunkach, uważając na znajdujące się na trasie przeszkody (takie jak bale drewna czy skały). Nie zabrakło także pojedynków rozgrywanych na specjalnie przygotowanych do tego celu stadionach. Główną atrakcję stanowią jednak wyścigi rozgrywane pod gołym niebem, w których zlikwidowano wszelakie bariery w przemieszczaniu się. Można więc do woli zbaczać z ustalonych dróżek. Producent nie zapomniał także o sympatykach zmagań multiplayerowych. Całość rozgrywana jest oczywiście w pełni trójwymiarowym środowisku.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 246 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV Untamed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MX vs. ATV Untamed Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
PS3
PSP
X360
Wii
NDS