Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka MotoGP '06: Ultimate Racing Technology (X360)

MotoGP '06: Ultimate Racing Technology X360

MotoGP '06: Ultimate Racing Technology

Kolejna edycja słynnych wyścigów motocyklowych, tym razem stworzona z myślą o konsoli Xbox 360. Wersja '06 oferuje między innymi rozbudowaną karierę, profesjonalny multiplayer, a także bardziej szczegółową grafikę.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka MotoGP '06: Ultimate Racing Technology (X360)

producent: Climax Studios

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

9czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MotoGP ‘06: Ultimate Racing Technology to kolejna edycja słynnych wirtualnych wyścigów motocyklowych. Poprzednie wersje tej gry ukazywały się na PC oraz konsole PS2 i Xbox. Omawiany tytuł jest pierwszym z serii, który zdecydowano się wydać na Xboxa 360. Warto jednocześnie nadmienić, iż MotoGP 2006 stworzono wyłącznie z myślą o wspomnianej konsoli marki Microsoft.

Opisywany tytuł pod wieloma względami przypomina swojego poprzednika, czyli wydaną w 2005 roku grę MotoGP 3: Ultimate Racing Technology. Najpoważniejsze zmiany objęły oczywiście jakość oprawy audiowizualnej. Grafika omawianej wersji dostosowana została do możliwości Xboxa 360. Usprawnienia objęły przede wszystkim stopień szczegółowości motocykli oraz dosiadających ich postaci. Animacje wzbogacone zostały między innymi o efektowne kraksy, w których w trakcie właściwych zawodów możemy brać udział. Nieporównywalnie lepiej wykonano również otoczenie. Warto jednocześnie nadmienić, iż niektóre wyścigi rozgrywają się na prawdziwych torach, doskonale znanych sympatykom sportów motorowych. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim odgłosy silników poszczególnych maszyn biorących udział w zawodach. Zadbano również o odpowiednio dynamiczny soundtrack.

Edycja oznacza numerkiem ‘06 oferuje szereg zupełnie nowych elementów, nieobecnych w poprzednich grach z serii. Opisywana ścigałka zawiera między innymi niezwykle rozbudowany tryb kariery. W trakcie zabawy pojawiają się też nowe modele maszyn. W nagrodę za odnoszenie kolejnych zwycięstw gracz może kupować lepsze motocykle, bądź też usprawniać już posiadane. Do wyboru są maszyny reprezentujące trzy różne klasy pojemności. Rozszerzono również możliwości trybu Extreme, w którym ścigamy się na fikcyjnych torach przy użyciu futurystycznie wykonanych motocykli. MotoGP ‘06 zawiera również rozbudowany multiplayer. Gra obsługuje oczywiście moduł Xbox Live, umożliwiając tym samym toczenie potyczek w Internecie. W przeciwieństwie do poprzedniej gry z serii, w której do wyścigu stawało szesnastu zawodników, tym razem może być ich nawet dwudziestu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do MotoGP '06: Ultimate Racing Technology

Klasyfikacja PEGI MotoGP '06: Ultimate Racing Technology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP '06: Ultimate Racing Technology

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Moto GP '07 już w drodze
Moto GP '07 już w drodze

wiadomość27 lutego 2007

Tradycji stało się zadość i korporacja THQ zapowiedziała właśnie kolejną edycję wirtualnych wyścigów motocyklowych na licencji Moto GP. Tegoroczną wersję gry, przedstawiającej rywalizację kierowców jednośladów o grand prix, wspomniana firma ponownie dedykuje wyłącznie stacjonarnej konsoli Xbox 360. Warto zauważyć, że ów wydawca sam zajął się developingiem (poprzednio robiło to studio Climax).

MotoGP '06 zadebiutuje w maju
MotoGP '06 zadebiutuje w maju

wiadomość4 lutego 2006

MotoGP ’06 – kolejna odsłona popularnego cyklu wyścigów motocyklowych i zarazem pierwsza produkcja z tej serii, która jest tworzona tylko i wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 – zaliczyła niewielkie opóźnienie...