Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Ridge Racer 6 (X360)
OkładkaRidge Racer 6 (X360)

Ridge Racer 6 X360

Ridge Racer 6 jest kolejną częścią flagowego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych ze stajni Namco, rozwijanego od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Szóstka jest debiutem marki na platformie firmy Microsoft.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ridge Racer 6 Premiera X360

22listopada2005

pudełko PL

20stycznia2006

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ridge Racer 6 jest kolejną częścią flagowego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych ze stajni Namco, rozwijanego od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Niniejsza seria początkowo była związana z salonowymi automatami arcade i konsolami z rodziny PlayStation, chociaż programiści wykonali dwukrotnie skok w bok, przygotowując Ridge Racer 64 dla Nintendo 64 oraz pozycję pt. Ridge Racer DS, dedykowaną Nintendo DS. Natomiast „szóstka” stanowi debiut omawianej marki na elektroniczno-rozrywkowej platformie spod znaku korporacji Microsoft i znakomicie demonstruje spory potencjał systemu Xbox 360 (m.in. oglądamy perfekcyjną trójwymiarową grafikę, generowaną w czasie rzeczywistym).

Zgodnie z tradycją developerzy zaserwowali nam stricte zręcznościowy model jazdy, aby zagwarantować w ten sposób mnóstwo emocji nawet mniej wprawnym kierowcom. Sugestywne efekty wizualne sprawiają, iż nieustannie doświadczamy uczucia poruszania się z ogromną prędkością, a dynamikę zdecydowanie potęguje użycie dopalacza. Ten ostatni można wykorzystać trzykrotnie, po czym należy go naładować poprzez wykonywanie widowiskowych poślizgów na zakrętach. Warto zauważyć, że jak zwykle przed rozpoczęciem właściwej zabawy mamy okazję sprawdzić się w klasycznej mini-grze.

Dzięki staraniom autorów w wirtualnej rzeczywistości pojawiło się grubo ponad sto czterokołowców o odmiennym wyglądzie i parametrach technicznych. Każdy z samochodów można wypróbować na jednej z trzydziestu zaimplementowanych tras, różniących się stopniem trudności, krajobrazem etc. Tryb jednoosobowy dostarcza wiele radości podczas rywalizacji z zaawansowaną Sztuczną Inteligencją w szeregu rozmaitych konkurencji. Dla entuzjastów współzawodnictwa w ramach opcji multiplayer wprowadzono z kolei obsługę internetowego systemu Xbox Live, pozwalającego nie tylko na toczenie pojedynków z żywymi przeciwnikami z całego globu ziemskiego, lecz także oferującego np. ranking mistrzów kierownicy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Ridge Racer 6 cena w dniu premiery: 269 PLN

Klasyfikacja PEGI Ridge Racer 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ridge Racer 6 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live