Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2011, 19:32

autor: Olek

Twórcy FlatOut biorą na warsztat nową grę z serii Ridge Racer

Firma Namco Bandai zapowiedziała dziś kolejną odsłonę cyklu zręcznościowych wyścigów Ridge Racer. Produkcją gry Ridge Racer Unbounded zajęło się fińskie studiu deweloperskie Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. FlatOut oraz udaną konwersję Sega Rally Revo na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ukaże się w 2012 roku i trafi na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 a także komputery PC.

Firma Namco Bandai zapowiedziała dziś kolejną odsłonę cyklu zręcznościowych wyścigów Ridge Racer. Produkcją gry Ridge Racer Unbounded zajęło się fińskie studiu deweloperskie Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. FlatOut oraz udaną konwersję Sega Rally Revo na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ukaże się w przyszłym roku i trafi na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 a także – po raz pierwszy w kilkunastoletniej już historii serii – komputery PC.

Marka Ridge Racer znana jest przede wszystkim użytkownikom konsol PlayStation. Kilkukrotnie gry z tego cyklu stanowiły tzw. tytuły startowe, demonstrujące potencjał chociażby PlayStation 3 czy PlayStation Portable. Na szczęście japoński wydawca nie zapomina także o graczach korzystających z innych platform, czego przykładem mogą być Ridge Racer 6 na Xboksa 360 albo Ridge Racer DS na Nintendo DS.

W tej chwili na premierę czeka już Ridge Racer 3D, czyli najnowsza odsłona serii adresowana na nową, trójwymiarową konsolę Nintendo 3DS. Zapowiedź Ridge Racer Unbound jest więc sporą niespodzianką.