Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Ridge Racer V (PS2)

Ridge Racer V PS2

Ridge Racer V to pierwsza próba wprowadzenia popularnej serii, rozwijanej od 1994 roku, na platformę PlayStation 2 („piątkę” zaliczono do grona tzw. tytułów startowych dla tej konsoli marki Sony).

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ridge Racer V (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

26października2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ridge Racer V to pierwsza próba wprowadzenia popularnej serii, rozwijanej od 1994 roku, na platformę PlayStation 2 („piątkę” zaliczono do grona tzw. tytułów startowych dla tej konsoli marki Sony). Developerzy zaserwowali nam więc dynamiczne wyścigi samochodowe o zdecydowanie zręcznościowym charakterze, gdyż elementy realistycznej symulacji ograniczono do niezbędnego minimum.

Obecne w wirtualnej rzeczywistości czterokołowce zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby niniejszej gry, a zatem nie powstały w oparciu o żadne znane licencje motoryzacyjne. Niemniej jednak wszystkie pojazdy wyglądają bardzo dobrze i równie sprawnie przemieszczają się po zaimplementowanych trasach. Wóz kontrolujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, ale możemy też podziwiać „bryczki” z innych widoków w trakcie prezentacji powtórek.

Głównym wariantem prowadzenia rozgrywki jest kariera zawodnicza, polegająca na zwyciężaniu w kolejnych wyścigach i zdobywaniu przeróżnych bonusów (np. dodatkowe samochody, sekretne lokacje i nowe silniki). Naturalnie można rywalizować nie tylko ze Sztuczną Inteligencją w trybie jednoosobowym, lecz również uaktywnić opcję multiplayer i wyzwać na szosowy pojedynek żywego przeciwnika. Należytą dynamikę nadają zabawie stricte zręcznościowe zasady i widowiskowe efekty graficzne, a także odpowiednio dobrane podkłady muzyczne (rockowe utwory zespołu Boom Boom Satellites i liczne „kawałki” w stylu techno).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ridge Racer V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ridge Racer V

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Twórcy FlatOut biorą na warsztat nową grę z serii Ridge Racer

wiadomość4 lutego 2011

Firma Namco Bandai zapowiedziała dziś kolejną odsłonę cyklu zręcznościowych wyścigów Ridge Racer. Produkcją gry Ridge Racer Unbounded zajęło się fińskie studiu deweloperskie Bugbear Entertainment, które w dorobku ma m.in. FlatOut oraz udaną konwersję Sega Rally Revo na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ukaże się w 2012 roku i trafi na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 a także komputery PC.

Ridge Racer 7 (PS3) - kolejne informacje i nowe screenshoty
Ridge Racer 7 (PS3) - kolejne informacje i nowe screenshoty

wiadomość18 października 2006

Firma Namco Bandai ujawniła kilka nowych szczegółów związanych z siódmą odsłoną serii Ridge Racer. Opublikowane zostały również nowe zrzuty ekranowe ukazujące system rozgrywki, a także interfejs gry.

Ridge Racer 7 – znamy kolejne szczegóły
Ridge Racer 7 – znamy kolejne szczegóły

wiadomość1 września 2006

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu znalazło się kilka interesujących informacji na temat nowej ścigałki ze stajni Namco Bandai – gry Ridge Racer 7, przeznaczonej wyłącznie na PLAYSTATION 3. Popatrzmy, czego można spodziewać się od dzieła, które zostanie zaprezentowane na nadchodzących targach Tokyo Game Show.

Ridge Racer 7 w produkcji!
Ridge Racer 7 w produkcji!

wiadomość20 kwietnia 2006

Nie będzie więcej gier z serii Ridge Racer na konsolę Xbox 360, przynajmniej na razie. Według informacji opublikowanych przez renomowany magazyn Famitsu, firma Namco pracuje już nad siódmą odsłoną cyklu, która zadebiutuje tylko i wyłącznie na konsoli PlayStation 3.

Namco zaanonsował Ridge Racer 6

wiadomość26 lipca 2005

Ridge Racer oficjalnie powraca na rynek gier video. Szósta odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych jest już w trakcie realizacji, o czym wczoraj poinformował japoński koncern Namco.