Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo (PC)

S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo

Alfa Romeo Racing Italiano

Kolejny produkt ludzi, odpowiedzialnych m.in. za Apex (alias Racing Evoluzione) i pamiętną serię Screamer. Jest to zarazem drugie, po Lamborghini FX, podejście włoskich developerów do tematu markowych sportowych samochodów rodem z Półwyspu Apenińskiego.

Wyścigi | samochodowe

Okładka S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo (PC)

data premiery gry:

3cze2005

PC PS2 XBOX

S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo stanowi kolejny produkt ludzi, odpowiedzialnych m.in. za Apex (alias Racing Evoluzione) i pamiętną serię Screamer. Jest to zarazem drugie, po Lamborghini FX, podejście włoskich developerów do tematu markowych sportowych samochodów rodem z Półwyspu Apenińskiego. Jak sama nazwa gry wskazuje, zdecydowano się na przeniesienie do wirtualnej rzeczywistości wyłącznie czterokołowych bolidów z Mediolanu, ozdobionych emblematem z wężem Visconti na niebieskim polu i czerwonym krzyżem na białym tle.

Niniejszą pozycję opracowano według schematu, zastosowanego wcześniej z bardzo dobrym skutkiem np. przez korporację Electronic Arts w Need for Speed: Porsche Unleashed. Zatem mamy możliwość prześledzenia historii Alfa Romeo od 1910 roku do początku XXI wieku. Lista dostępnych pojazdów obejmuje większość kluczowych modeli produkcyjnych i prototypowych. W akcji oglądamy więc Giulia Sprint GTA (1965-1969), 33 TT 12 (1975), GTV (1995-1998), 156 GTA i 147 GTA (2002) etc. Naturalnie zadbano o należyte oddanie parametrów technicznych zaimplementowanych aut oraz niepowtarzalnej atmosfery, towarzyszącej prowadzeniu tych włoskich arcydzieł sztuki motoryzacyjnej.

Jednakże główną cechą, która wyróżnia S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo spośród innych produktów elektroniczno-rozrywkowych, jest system rozwoju wirtualnego kierowcy. Na wstępie tworzymy zatem, niczym w grach z gatunku cRPG, postać o określonych współczynnikach (kondycja, refleks, spostrzegawczość etc.). Te ostatnie wraz z kolejnymi startami ulegają ulepszeniom, co w prostej linii przekłada się na osiągane wyniki. Nie należy również zapominać o zaawansowanych algorytmach Sztucznej Inteligencji, sterujących poczynaniami konkurentów.

Developerzy zaserwowali nam ponadto szereg zróżnicowanych tras otwartych i zamkniętych. Wszystko dlatego, aby móc zaoferować użytkownikom szeroki wachlarz trybów rozgrywki – m.in. mistrzostwa torowe, ściganie się po mieście (Florencja, Mediolan itd.) oraz rajdy po krętych górskich drogach. Trójwymiarową oprawę wizualną przygotowano z dużą dbałością o szczegóły, więc nie tylko samochody, ale także elementy otoczenia wyglądają realistycznie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 544 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo

Klasyfikacja PEGI S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Alfa Romeo Racing Italiano

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 580 MB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • dodatkowo (PS2): kierownica
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo - recenzja gry
S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo - recenzja gry

Recenzja 28 czerwca 2005, 12:26

Inny interesujący „bajer” to tzw. Tiger Effect, dzięki któremu można cofnąć się nieco w czasie, tak aby naprawić popełniony przed chwilą błąd. W trakcie właściwej rozgrywki na ten element zabawy paradoksalnie nie zwraca się jednak szczególnej uwagi, tym bardziej, że wiele początkowych zawodów można ukończyć z zamkniętymi oczami. Korzystając z okazji warto również wspomnieć o dodatkowych przedmiotach, które można zdobyć w trakcie zabawy. Mogą to być kaski, buty, kombinezony lub rękawice. Każda z tych rzeczy obdarzona jest dodatkowymi bonusami, dzięki którym można zwiększyć dotychczasowe współczynniki czy na przykład wpłynąć na ilość zdobywanego doświadczenia. Przedmioty te wymaga osiągnięcia określonego poziomu doświadczenia, zanim będzie można z nich skorzystać.

PC
PS2
XBOX