Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka World Racing 2 (PC)
OkładkaWorld Racing 2 (PC)

World Racing 2

Kontynuacja dobrze przyjętych przez graczy wyścigów samochodowych „Mercedes Benz: World Racing”. Tym razem możemy zasiąść za kierownicą pojazdów wchodzących w skład koncernu Volkswagen.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Racing 2 Premiera

29wrz2005

PC XBOX

13sty2006

PS2

Kontynuacja zręcznościowej symulacji wyścigów samochodowych, pt. World Racing. Za jej przygotowanie ponownie odpowiadają pracownicy niemieckiego studia developerskiego Synetic.

O ile w pierwszej odsłonie tego cyklu mogliśmy usiąść za kierownicą pojazdów wyprodukowanych przez koncern Mercedes Benz, o tyle w „dwójce” dostaliśmy szansę rywalizowania autami przeróżnych marek. Miłośnicy czterokołowców znajdą tutaj Volkswageny (Lupo, Polo, kilka wersji Golfa, Phaeton i Touareg), Audi (wszystkie modele z serii A), Bentley (m.in. Arnage), Bugatti (np. kultowy B112), Lamborghini (przede wszystkim słynne Diablo), Seat (sportowe wersje Ibizy) oraz Skoda (obecność Fabii i Octavii WRC). W sumie, liczba dostępnych samochodów zamyka się w czterdziestu (16 marek). Opisywany tytuł posiada oczywiście licencję na używanie prawdziwych nazw i wizerunków poszczególnych maszyn.

Koncepcja rozgrywki pozostała bez większym zmian w porównaniu do oryginalnej produkcji. W dalszym ciągu główną rolę odgrywa rozbudowany tryb Kariery, w którym nie dość, że rywalizujemy na przeróżnych trasach (w sumie ponad 100 odcinków w kilku krajach, m.in. odwiedzamy Włochy, Egipt, czy Stany Zjednoczone), to jeszcze odkrywamy coraz to nowsze samochody. Zachowano również tryby dodatkowe, między innymi misje (ponad 100 do przejścia), w których należy wykonywać ściśle wyznaczone zadania (zaliczać określone bramki, wygrywać z silniejszymi przeciwnikami, bronić swej pozycji przez ustaloną ilość okrążeń itd.).

Model jazdy pozostał praktycznie niezmieniony. World Racing 2 nakierowany jest głównie na zręcznościową zabawę. Zadbano natomiast o bardziej widowiskowe i mające faktyczny wpływ na zachowanie pojazdu uszkodzenia. Większe stłuczki mogą nawet spowodować odpadnięcie wybranej części. Istotną innowacją jest natomiast możliwość podrasowania posiadanej maszyny (tuning). Tego elementu brakowało w pierwszym World Racing. Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt części (koła, spojlery, etc.) dzięki czemu mogą oni dopasować pojazd do własnych preferencji.

World Racing 2 działa na ulepszonym i zmodyfikowanym silniku swojego pierwowzoru. Autorzy gry zadbali przede wszystkim o otoczenie. Jest ono bogatsze w trójwymiarowe obiekty. Nieznacznie lepiej prezentują się też poszczególne pojazdy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 1065 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

World Racing 2 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World Racing 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

World Racing 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4.2 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX