Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka World Racing 2 (PC)

World Racing 2

Kontynuacja dobrze przyjętych przez graczy wyścigów samochodowych „Mercedes Benz: World Racing”. Tym razem możemy zasiąść za kierownicą pojazdów wchodzących w skład koncernu Volkswagen.

Wyścigi | samochodowe

Okładka World Racing 2 (PC)

data premiery gry:

29wrz2005

PC XBOX

13sty2006

PS2

Kontynuacja zręcznościowej symulacji wyścigów samochodowych, pt. World Racing. Za jej przygotowanie ponownie odpowiadają pracownicy niemieckiego studia developerskiego Synetic.

O ile w pierwszej odsłonie tego cyklu mogliśmy usiąść za kierownicą pojazdów wyprodukowanych przez koncern Mercedes Benz, o tyle w „dwójce” dostaliśmy szansę rywalizowania autami przeróżnych marek. Miłośnicy czterokołowców znajdą tutaj Volkswageny (Lupo, Polo, kilka wersji Golfa, Phaeton i Touareg), Audi (wszystkie modele z serii A), Bentley (m.in. Arnage), Bugatti (np. kultowy B112), Lamborghini (przede wszystkim słynne Diablo), Seat (sportowe wersje Ibizy) oraz Skoda (obecność Fabii i Octavii WRC). W sumie, liczba dostępnych samochodów zamyka się w czterdziestu (16 marek). Opisywany tytuł posiada oczywiście licencję na używanie prawdziwych nazw i wizerunków poszczególnych maszyn.

Koncepcja rozgrywki pozostała bez większym zmian w porównaniu do oryginalnej produkcji. W dalszym ciągu główną rolę odgrywa rozbudowany tryb Kariery, w którym nie dość, że rywalizujemy na przeróżnych trasach (w sumie ponad 100 odcinków w kilku krajach, m.in. odwiedzamy Włochy, Egipt, czy Stany Zjednoczone), to jeszcze odkrywamy coraz to nowsze samochody. Zachowano również tryby dodatkowe, między innymi misje (ponad 100 do przejścia), w których należy wykonywać ściśle wyznaczone zadania (zaliczać określone bramki, wygrywać z silniejszymi przeciwnikami, bronić swej pozycji przez ustaloną ilość okrążeń itd.).

Model jazdy pozostał praktycznie niezmieniony. World Racing 2 nakierowany jest głównie na zręcznościową zabawę. Zadbano natomiast o bardziej widowiskowe i mające faktyczny wpływ na zachowanie pojazdu uszkodzenia. Większe stłuczki mogą nawet spowodować odpadnięcie wybranej części. Istotną innowacją jest natomiast możliwość podrasowania posiadanej maszyny (tuning). Tego elementu brakowało w pierwszym World Racing. Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt części (koła, spojlery, etc.) dzięki czemu mogą oni dopasować pojazd do własnych preferencji.

World Racing 2 działa na ulepszonym i zmodyfikowanym silniku swojego pierwowzoru. Autorzy gry zadbali przede wszystkim o otoczenie. Jest ono bogatsze w trójwymiarowe obiekty. Nieznacznie lepiej prezentują się też poszczególne pojazdy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 1051 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI World Racing 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Racing 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 512MB RAM, 64MB akcelerator 3D (GeForce 3 lub lepsza), 4.2 GB HDD

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

World Racing 2 - recenzja gry
World Racing 2 - recenzja gry

Recenzja 7 grudnia 2005, 15:15

Żeby nie było, że tylko nadaję na WR2 – tryb kariery został solidnie rozbudowany. Po pierwsze oferuje on ponad 120 rożnego rodzaju wyścigów i jest to jedna z największych zalet WR2. W trybie kariery można ścigać się na wiele różnych sposobów, począwszy od klasycznych „kto szybciej na mecie”, poprzez wyścigi z punktami kontrolnymi z ograniczonym czasem, pojedynki (jeden na jeden) oraz wyścigi, w których należy w jak najmniejszym stopniu uszkodzić samochód. Podczas wyścigu zbieramy coś na kształt punktów/pieniędzy (speedbucks) przyznawanych za poślizgi, spektakularne wypadki, widowiskowe ewolucje (np. skoki z dużych wysokości) ale też za wyprzedzanie oponentów. Spidbaksy są z kolei zabierane za łamanie ograniczeń narzuconych w danym wyścigu: jazda na skróty, stłuczki, uderzenia w bariery na drodze etc.

PC
PS2
XBOX