Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXGCNPS2
Okładka Mercedes Benz World Racing (PC)

World Racing

Mercedes Benz World Racing

Gra wyścigowa posiadająca licencję znanego koncernu samochodowego rodem ze Stuttgartu, dzięki czemu do dyspozycji użytkowników zostało oddanych ponad 120 różnych typów czterokołowców tejże firmy – począwszy od luksusowych limuzyn, a skończywszy na wyścigowych bolidach.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Mercedes Benz World Racing (PC)

producent: Synetic

wydawca: TDK Mediactive

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Strona oficjalna

data premiery gry:

28lut2003

XBOX

8kwi2003

GCN

18wrz2003

PC

19wrz2003

PS2

World Racing to gra wyścigowa stworzona przez niemieckie studio developerskie o nazwie Synetic, odpowiedzialne za powstanie gry Mercedes Benz Truck Racing. Produkt posiada licencję znanego koncernu samochodowego Mercedes Benz rodem ze Stuttgartu, dzięki czemu do dyspozycji użytkowników zostało oddanych ponad 120 różnych typów czterokołowców tejże firmy – począwszy od luksusowych limuzyn, a skończywszy na wyścigowych bolidach. Wśród dostępnych pojazdów znajdą się zarówno modele współczesne (CLK-GTR), historyczne (Silver Arrow W 154), jak i prototypowe (C 111). Wszystkie samochody, w tym i model zachowania się, zostały odtworzone na podstawie autentycznych fabrycznych danych producenta i przy ścisłej współpracy z producentem (ponad 160 różnych parametrów), co gwarantuje bardzo duży stopień realizmu rozgrywki.

Opisywany tytuł daje graczowi możliwość prowadzenia każdej z tych maszyn po drogach i trasach (w sumie 117 odcinków) umiejscowionych w niezwykle malowniczych miejscach naszego globu, w tym Europie (m.in. Alpy), w Azji, w Australii (Great Ocean Road), czy w Stanach Zjednoczonych. Pozytywne odczucia wizualne gwarantuje nowoczesny trójwymiarowy silnik graficzny stworzony specjalnie na potrzeby gry. Szczegółowo odtworzono samochody (modele pojazdów składające się z maksymalnie 17 tysięcy polygonów), równie dokładnie przeniesiono do gry autentyczne trasy, a niezaprzeczalnie pozytywną cechą tej produkcji jest brak jakichkolwiek niewidzianych ścian ograniczających – mamy całkowitą dowolność w poruszaniu się.

Gra oferuje kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, tj. trening, pojedynczy wyścig oraz mistrzostwa, a na dodatek autorzy przygotowali tryb misji, gdzie musimy wykonywać określone zadania (w sumie 48 misji), np. dostarczenie w danym czasie nowego mercedesa klasy A do klienta, oczywiście bez jednego zadrapania. W World Racing możemy również stworzyć swojego kierowcę i stopniowo go rozwijać.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 952 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI World Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mercedes Benz World Racing

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

World Racing - recenzja gry
World Racing - recenzja gry

Recenzja 12 stycznia 2004, 15:13

OK, wszystko poustawiane, można startować. Na początek dobrze jest zdecydować się na trening lub pojedynczy wyścig. Wybieramy sobie samochód, trasę (tych na początku nie jest zbyt wiele) i ruszamy. W każdej chwili można również przetestować samochód na jednej z trzech plansz: w mieście, na bezdrożach i torze wyścigowym. Poznanie podstaw gry nie jest jednak aż tak ważne jak w „NFS: Porsche”, a to dlatego, że gra nie stosuje kar za kiepską jazdę. Co więcej, pomimo tego, iż kariera jest na bieżąco zapisywana, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dany wyścig rozpocząć od nowa (na przykład po jakimś większym wypadku). W „Porsche” było to niemożliwe. Myślę, że jest to dobry krok. Realizm na tym zbytnio nie ucierpiał, a z pewnością niejeden gracz stłumi swoją agresję po kolejnym widowiskowym (i zakończonym spadnięciem na ostatnią lokatę) karambolu. Centralnym punktem kariery są kolejne puchary. Każdy z nich składa się z serii wyścigów. Dzięki przejrzystej liście bez problemu możemy podejrzeć gdzie będziemy się teraz ścigać i na jakich zasadach. Dotyczy to przede wszystkim pogody (są m.in. mgła czy gęsty deszcz) oraz ilości okrążeń (od dwóch do nawet kilkunastu). Gracz nie ma zbyt dużego wpływu na wygląd samego wyścigu. Jedyne co może zrobić, to zrezygnować z jakiejś wyjątkowo niemiłej mu imprezy, przy czym jest to bardzo niewskazane, bo traci się wtedy szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji (a więc i przejście do kolejnego pucharu). Warto zaznaczyć, iż tryb ten w żaden sposób nie ogranicza zawodnika co do wyboru auta. Jeśli ktoś lubi wyzwania, to może postawić na najsłabszy model z A-klasy (A 140) i stanąć w szranki z o wiele silniejszymi pojazdami.

PC
PS2
XBOX
GCN