Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCN
Okładka Need for Speed: Hot Pursuit 2 (PC)
OkładkaNeed for Speed: Hot Pursuit 2 (PC)

Need for Speed: Hot Pursuit 2

Szósta odsłona popularnej serii samochodowej firmy Electronic Arts, rozwijająca pomysły zapoczątkowane w wydanym w 1998 roku Need for Speed III: Hot Pursuit.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed: Hot Pursuit 2 Premiera

1paź2002

GCN PS2 XBOX

23paź2002

PC

Gry podobne do Need for Speed: Hot Pursuit 2

Need for Speed: Underground

BMW M3 Challenge

Midnight Club II

Kolejna odsłona wyścigowej serii od Electronic Arts, która daje szansę zasiąść za kierownicą najlepszych samochodów na świecie i brać udział w nielegalnych wyścigach.

Cechą charakterystyczną gry jest to, że podczas zmagań na trasie policja czynnie uprzykrza nam życie. Problemy kierowcom sprawiają pojedyncze radiowozy, blokady drogowe, a nawet śmigłowce. Zabawa więc nie ogranicza się tylko do samych wyścigów - każdy z uczestników nie może też dać się złapać policji (więcej niż dwa razy). Silną stroną gry jest duża liczba licencjonowanych samochodów, a także długie, zróżnicowane, pełne rozjazdów i skrótów trasy. Podczas jazdy przygrywa w większości rockowa muzyka, dobrze pasująca do stylu gry. Tryby gry są zróżnicowane – podstawowy to tytułowy Hot Pursuit, gdzie wypełniając zadania (np. dojedź w odpowiednim czasie do mety lub zajmij odpowiednio wysoką pozycję), przechodzimy do kolejnych wyścigów. Mamy przy tym pewien wybór w kolejności podejmowanych wyzwań, poruszając się po harmonogramie rozrysowanym na „drzewku”. Jest też dostępny podobny wariant rozgrywki bez udziału policji, jak i tryb, w którym możemy wcielić się w policję i wzywając posiłki (radiowozy, śmigłowce, blokady), próbujemy zatrzymać nielegalnie ścigających się kierowców.

Bardzo okazale prezentuje się grafika, ze starannie wykonanymi modelami samochodów i bardzo dobrymi efektami świetlnymi. Wersja na PlayStation 2 jest najbardziej dopracowana, konwersje na Xboxa i GameCube'a stworzył inny team developerski i niestety charakteryzują się one mniejszą liczbą tras i samochodów. Różnice są także w grafice.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 3451 głosów czytelników.

Need for Speed: Hot Pursuit 2 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania wiekowe Need for Speed: Hot Pursuit 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Need for Speed: Hot Pursuit 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
PC
GCN
PS2
XBOX