Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGCN
Okładka Need for Speed: Hot Pursuit 2 (PC)

Need for Speed: Hot Pursuit 2

Szósta odsłona popularnej serii samochodowej firmy Electronic Arts, rozwijająca pomysły zapoczątkowane w wydanym w 1998 roku Need for Speed III: Hot Pursuit.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Need for Speed: Hot Pursuit 2 (PC)

data premiery gry:

1paź2002

GCN PS2 XBOX

23paź2002

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna odsłona wyścigowej serii od Electronic Arts, która daje szansę zasiąść za kierownicą najlepszych samochodów na świecie i brać udział w nielegalnych wyścigach.

Cechą charakterystyczną gry jest to, że podczas zmagań na trasie policja czynnie uprzykrza nam życie. Problemy kierowcom sprawiają pojedyncze radiowozy, blokady drogowe, a nawet śmigłowce. Zabawa więc nie ogranicza się tylko do samych wyścigów - każdy z uczestników nie może też dać się złapać policji (więcej niż dwa razy). Silną stroną gry jest duża liczba licencjonowanych samochodów, a także długie, zróżnicowane, pełne rozjazdów i skrótów trasy. Podczas jazdy przygrywa w większości rockowa muzyka, dobrze pasująca do stylu gry. Tryby gry są zróżnicowane – podstawowy to tytułowy Hot Pursuit, gdzie wypełniając zadania (np. dojedź w odpowiednim czasie do mety lub zajmij odpowiednio wysoką pozycję), przechodzimy do kolejnych wyścigów. Mamy przy tym pewien wybór w kolejności podejmowanych wyzwań, poruszając się po harmonogramie rozrysowanym na „drzewku”. Jest też dostępny podobny wariant rozgrywki bez udziału policji, jak i tryb, w którym możemy wcielić się w policję i wzywając posiłki (radiowozy, śmigłowce, blokady), próbujemy zatrzymać nielegalnie ścigających się kierowców.

Bardzo okazale prezentuje się grafika, ze starannie wykonanymi modelami samochodów i bardzo dobrymi efektami świetlnymi. Wersja na PlayStation 2 jest najbardziej dopracowana, konwersje na Xboxa i GameCube'a stworzył inny team developerski i niestety charakteryzują się one mniejszą liczbą tras i samochodów. Różnice są także w grafice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 3433 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Need for Speed: Hot Pursuit 2

Wymagania wiekowe Need for Speed: Hot Pursuit 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Need for Speed: Hot Pursuit 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • 1.2 GB HDD
Need for Speed: Hot Pursuit 2 - recenzja gry
Need for Speed: Hot Pursuit 2 - recenzja gry

Recenzja 12 marca 2003, 10:50

W tym miejscu powinienem zaznaczyć, że nie mamy tutaj do czynienia z typową symulacją wyścigów - realizm rozgrywki został potraktowany po macoszemu, nie wspominając już o modelu uszkodzeń pojazdu. Z dymiącym silnikiem, wgiętą blachą i podniesioną przednią klapą jedziemy tak samo, jak samochodem wyjętym spod igły. Z czasem, niekontrolowane poślizgi w łatwy sposób dają się opanować, a najwięcej problemów mamy jedynie z policją i konkurentami. Idąc w kierunku arcade, autorzy pokusili się o kolejne ułatwienie - kiedy wypadniemy poza trasę, naciskamy "R" i już jesteśmy z powrotem na prostej (aczkolwiek z zerową prędkością, ale to nie problem). Takie posunięcie pozwala na naprawienie naszych błędów bez większej straty czasowej, jednak kompletnie nie przypadło mi do gustu. Po prostu uważam, że minimalna dawka realizmu powinna być zachowana...

PC
GCN
PS2
XBOX