Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive 6 (PC)

Test Drive 6 PC

Szósta odsłona serii Test Drive i zarazem trzecia przygotowana przez studio Pitbull Syndicate. Gracze mają okazję w mocno zręcznościowym stylu pościgać się ponad trzydziestoma superszybkimi samochodami.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Test Drive 6 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1999

Od czasu, gdy w 1997 roku dewelopingiem gier z serii Test Drive zajęło się brytyjskie studio Pitbull Syndicate przeszła ona metamorfozę w kierunku zręcznościowych wyścigów z dużą liczbą luksusowych aut. Test Drive 6 nie wyłamuje się z tego schematu. Twórcy gry wykorzystali szereg elementów z dwóch wcześniejszych odsłon cyklu, a wprowadzone zmiany wzbogaciły przede wszystkim opcje rozgrywki.

Tym razem gracze mają okazję sprawdzić się za kierownicą 36 samochodów (40 jeśli doliczyć policyjne radiowozy), które podzielone zostały na cztery klasy. Klasa I obejmuje modele: Lotus Elise, Audi TT, Marcos Mantaray, Lotus Esprit Turbo, Ford F150 SVT Lightning, Jaguar XKR, Plymouth Prowler, Plymouth Hemi Cuda, Dodge Charger, Ford Mustang LX 5.0, Ford Mustang 428 CJ oraz Caterham Seven. W II klasie znalazły się: Venturi Atlatnique, Panoz Esperante, TVR Griffith, Lotus Esprit V8, Dodge Concept, Ford Mustang Super Stallion, Shelby Series 1, Nissan Skyline GT-R i Subaru Impreza 22B STI. Do klasy III zaliczono samochody: Dodge Viper GTS, TVR Cerbera, Aston Martin DB7 Vantage, Ford Mustang Saleen S351, Jaguar XK-180, Shelby Cobra i Venturi 400 GT. W ostatniej – IV klasie znalazły się najszybsze dostępne w grze modele: Ford GT-40, Dodge Viper GTS-R, Jaguar XJ220, Aston Martin Project Vantage, TVR Speed Twelve, Nissan R390 GT-1, Lotus GT1 oraz Toyota GT-One.

Podział na poszczególne grupy aut ma swoje uzasadnienie w sposobie rozgrywki. W trybach „Challenge” oraz „Tournament” sterowani przez komputer przeciwnicy startują w samochodach tej samej klasy co pojazd kierowany przez gracza. Odblokowanie dostępu do aut z wyższej kategorii wymaga z kolei odniesienia zwycięstw w dwóch turniejach.

Istotnym elementem Test Drive 6 jest ekonomia. Ścigając się na drogach 5 metropolii (Nowy York, Londyn, Paryż, Rzym i Hong-Kong) gracze zdobywają punkty kredytowe. Ich ilość zależy od zajętego miejsca oraz wielkości ustalonego przed wyścigiem zakładu. Za punkty kredytowe można kupować nowe samochody, ale też wprowadzać modyfikacje do już posiadanej maszyny, odblokowywać kolejne trasy lub opłacać mandaty nałożone przez stróżów prawa.

Poza trybami pojedynczego wyścigu, turnieju i wyzwania w grze obecne są jeszcze dwie opcje rozgrywki. „Cop Chase” umożliwia jazdę policyjnym radiowozem. Za każdego złapanego pirata drogowego gracze otrzymują określoną ilość punktów kredytowych (do wykorzystania w innych trybach zabawy). Po dokonaniu zatrzymań we wszystkich lokacjach w grze odblokowywany jest z kolei tryb „Stop the bomber”.

Oprawa audio-wizualna Test Drive 6 prezentuje przyzwoity poziom. W porównaniu z wcześniejszą odsłoną serii grafika została nieco poprawiona. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się głównie utwory zespołu Fear Factory.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 555 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive 6

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Test Drive 6

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266, 32MB, akcelerator 3D, HDD 350 MB

Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum 2, Harry Potter) 15/07/10
Wieści ze świata (Batman: Arkham Asylum 2, Harry Potter) 15/07/10

wiadomość15 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o reanimacji studia odpowiedzialnego za serię Test Drive, zmianach w drugim Batman: Arkham Asylum, nowych możliwościach Harry’ego Pottera, zwolnieniach w dwóch znanych studiach i nagrodach rozdanych na imprezie Develop 2010.

Herrera Productions pracuje nad ścieżką dźwiękową do nowej gry z serii Test Drive, Atari powstrzymuje się od komentarzy

wiadomość3 marca 2004

„To plotka, a ja nie mogę komentować plotek” – w taki oto sposób wypowiedział się rzecznik firmy Atari na pytanie o rzekomych pracach nad nową grą ze słynnej serii Test Drive, zatytułowaną Cross-Town. Chociaż koncern nie chce podać na razie do publicznej wiadomości żadnych oficjalnych informacji na ten temat, z powodzeniem robi to studio Herrera Productions, które do rzeczonego tytułu przygotowuje ścieżkę dźwiękową.

Najbliższe premiery w CD Projekt

wiadomość8 marca 2001

CD Projekt uaktualnił właśnie swój Plan Wydawniczy. Patrząc na listę najbliższych premier obawiam się, że już wkrótce nasze portfele mogą być nieco lżejsze...