Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Need for Speed III: Hot Pursuit (PC)

Need for Speed III: Hot Pursuit

Wprowadzająca szereg nowości trzecia odsłona słynnej serii wyścigowej. Przygotowany przez Electronic Arts tytuł wyróżnia się poprawioną oprawą graficzną i nowymi możliwościami zabawy.

Wyścigi | samochodowe | policyjne

Okładka Need for Speed III: Hot Pursuit (PC)

data premiery gry:

25mar1998

PS1

10paź1998

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed III: Hot Pursuit to kolejna odsłona cyklu zapoczątkowanego w 1994 roku, w którym gracze mogą sprawdzić na różnych trasach supersamochody dostępne dla nielicznych. Produkcja wprowadza szereg nowości, której urozmaicają zabawę.

Mechanika

W trzeciej części popularnej serii wyścigowej gracze otrzymują do dyspozycji kilkanaście luksusowych, ekskluzywnych samochodów sportowych. Wśród nich znalazły się takie maszyny, jak ferrari 50 maranello, lamborghini diablo SV, chevrolet corvette C5 czy lamborghini countach. Dodatkowo garaż uzupełniają stworzone z myślą o trybie Hot Pursuit pojazdy policyjne. W każdym z dostępnych aut można zmienić szereg ustawień, od przełożeń biegów, przez balans hamulców i miękkość zawieszenia, po rodzaj opon.

Twórcy przygotowali dziewięć tras umiejscowionych w różnych sceneriach. Wyścigi toczą się pośród piasków pustyni, na przedmieściach, w centrum metropolii, a także w górach. Każdy z torów ma skróty do odkrycia, których wykorzystywanie jest często niezbędne do zwyciężania. Pewnym utrudnieniem jest ruch uliczny, który zmusza do odpowiedniego planowania manewrów i ostrożności podczas jazdy pod prąd.

Tryby gry

Hot Pursuit oferuje kilka opcji zabawy. Powracają moduły znane z poprzedniej części, w tym dający spore opcje modyfikacji zasad pojedynczy wyścig oraz nokaut, w którym najsłabszy kierowca po każdym etapie odpada z dalszej rywalizacji. Nowością jest tytułowy tryb Hot Pursuit, pozwalający graczom wcielić się w uciekającego przed policją uczestnika nielegalnych zmagań lub próbującego zaprowadzić porządek stróża prawa. Gra pozwala również bawić się w większym gronie, przez sieć LAN lub internet.

Kwestie techniczne

Need for Speed III: Hot Pursuit to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zadbali o realistyczne odwzorowanie dostępnych samochodów. Zmaganiom towarzyszy energetyczna, żywiołowa muzyka elektroniczna, a także utwory rockowe i drum and bass. To pierwszy tytuł z cyklu, który umożliwia zabawę wieloosobową przez sieć i wspiera tryb szerokoekranowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1315 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Need for Speed III: Hot Pursuit

Wymagania wiekowe Need for Speed III: Hot Pursuit

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Need for Speed III: Hot Pursuit

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Need for Speed III: Hot Pursuit - recenzja gry
Need for Speed III: Hot Pursuit - recenzja gry

Recenzja 28 lutego 2001, 13:53

NFS III to gra o wielu twarzach, mająca trafiać w gusta szerokiego grona odbiorców: można ją potraktować luźno i jeździć wyłącznie dla przyjemności, podjąć próby odblokowania ukrytych samochodów i dodatkowej trasy, czy wreszcie zająć się poprawianiem czasów przejazdu na poszczególnych trasach. Gra nie jest symulatorem – wszystkie samochody mają wyraźną tendencję do podsterowności, ale właśnie dzięki temu jest tak popularna. Zastosowany model fizyki jest na tyle realistyczny, że nie zniechęca i jednocześnie na tyle uproszczony, że można doskonale się bawić bez wielodniowego treningu. Samochody zostały podzielone na trzy klasy, przy czym te najwolniejsze, z klasy C, można na długiej prostej rozpędzić do 220-240 km/h. W klasie A znajdują się już prawdziwe demony prędkości, których obłaskawienie możne na początku sprawiać poważne trudności. Takim właśnie demonem jest wytwór niemieckiej myśli technicznej – Mercedes CLK-GTR, którego można rozpędzić nawet do 340 KM/H!!! Wybierając samochód można dokładnie sprawdzić jego dane techniczne, dowiedzieć się kilku faktów z jego historii i oczywiście obejrzeć kilka zdjęć. Ciekawą innowacją jest możliwość obejrzenia wnętrza, ale gdyby ktoś się za bardzo napalił, to czeka go zimny prysznic: wśród danych pojazdu znajduje się m.in. cena – i nie spodziewajcie się znaleźć niczego w zasięgu naszych portfeli :(. Na płycie z grą samochodów jest kilkanaście, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej – z sieci można ściągnąć nawet takie wynalazki jak Fiat 126p, czy Polonez. Można znaleźć niemal każdy popularny samochód choć trzeba przyznać, że nie wszystkie są wykonane w sposób zadowalający. Nie zmienia to faktu, że standardowy zestaw bardzo szybko może rozwinąć się do pokaźnego zbioru. Jeżeli ktoś wymaga od gry grafiki o fotograficznej wprost jakości z pewnością nie będzie zadowolony tym, co zobaczy na ekranie monitora po uruchomieniu NFS III, ale muszę uczciwie przyznać, że aż tak bardzo nie różni się ona od znacznie młodszych gier tego typu – tyle tylko, że gra nie obsługuje trybów powyżej 800x600 w 16bitowej palecie kolorów. Zaletą takiej sytuacji jest fakt, że działa niezwykle płynnie i sprawia doskonałe wrażenie prędkości - zbliżając się do łuku wprawny kierowca jest w stanie ocenić, czy jedzie zbyt szybko i o ile powinien zwolnić.

PC
PS1