Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Need for Speed III: Hot Pursuit (PC)

Need for Speed III: Hot Pursuit PC

Trzecia odsłona bestsellerowej serii wyścigowej firmy EA, umożliwiającej jazdę najszybszymi samochodami świata.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Need for Speed III: Hot Pursuit (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października1998

20marca1999

pudełko PL

Hot Pursuit to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszej serii wyścigów samochodowych Need for Speed. Producent przygotował jedenaście sportowych licencjonowanych samochodów takich jak Aston Martin DB7, Ferrari 550 Maranello czy Lamborghini Diablo SV. Edytor pojazdów umożliwia stworzenie własnych wymarzonych modeli sportowych, którymi można się ścigać z przyjaciółmi w sieci LAN lub przez Internet. Nowe modele pojazdów można pobierać ze strony producenta lub innych stron fanów tej gry. W grze poprawiono jakość grafiki oraz ilość szczegółów takich jak spadające liście, dym z buksujących kół, oraz kapitalnie oddane efekty pogody: deszcz, błyskawice, śnieg i mgła.

Nowy tryb gry umożliwia jazdę po ulicach miast po dwóch stronach prawa. Możemy zostać piratem drogowym łamiącym wszystkie przepisy i uciekać patrolom policyjnym, lub zasiąść za kierownicą radiowozu wymierzając sprawiedliwość na niebezpiecznych drogach.

  • wyścigi po dwóch stronach prawa – jako policjant lub pirat drogowy
  • podsłuch radia policyjnego pomagający uniknąć radarów i blokad
  • radary, kolczatki i blokady drogowe do powstrzymania piratów drogowych
  • możliwość gry wieloosobowej we wszystkich trybach gry łącznie z podzielonym ekranem na jednym komputerze
  • możliwość pobrania dodatkowych modeli samochodów
  • osiem długich i skomplikowanych tras
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.175 / 10 na podstawie 1217 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Need for Speed III: Hot Pursuit

Wymagania wiekowe Need for Speed III: Hot Pursuit

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Need for Speed III: Hot Pursuit

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick

Need for Speed III: Hot Pursuit - recenzja gry

Recenzja 28 lutego 2001, 13:53

NFS III to gra o wielu twarzach, mająca trafiać w gusta szerokiego grona odbiorców: można ją potraktować luźno i jeździć wyłącznie dla przyjemności, podjąć próby odblokowania ukrytych samochodów i dodatkowej trasy, czy wreszcie zająć się poprawianiem czasów przejazdu na poszczególnych trasach. Gra nie jest symulatorem – wszystkie samochody mają wyraźną tendencję do podsterowności, ale właśnie dzięki temu jest tak popularna. Zastosowany model fizyki jest na tyle realistyczny, że nie zniechęca i jednocześnie na tyle uproszczony, że można doskonale się bawić bez wielodniowego treningu. Samochody zostały podzielone na trzy klasy, przy czym te najwolniejsze, z klasy C, można na długiej prostej rozpędzić do 220-240 km/h. W klasie A znajdują się już prawdziwe demony prędkości, których obłaskawienie możne na początku sprawiać poważne trudności. Takim właśnie demonem jest wytwór niemieckiej myśli technicznej – Mercedes CLK-GTR, którego można rozpędzić nawet do 340 KM/H!!! Wybierając samochód można dokładnie sprawdzić jego dane techniczne, dowiedzieć się kilku faktów z jego historii i oczywiście obejrzeć kilka zdjęć. Ciekawą innowacją jest możliwość obejrzenia wnętrza, ale gdyby ktoś się za bardzo napalił, to czeka go zimny prysznic: wśród danych pojazdu znajduje się m.in. cena – i nie spodziewajcie się znaleźć niczego w zasięgu naszych portfeli :(. Na płycie z grą samochodów jest kilkanaście, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej – z sieci można ściągnąć nawet takie wynalazki jak Fiat 126p, czy Polonez. Można znaleźć niemal każdy popularny samochód choć trzeba przyznać, że nie wszystkie są wykonane w sposób zadowalający. Nie zmienia to faktu, że standardowy zestaw bardzo szybko może rozwinąć się do pokaźnego zbioru. Jeżeli ktoś wymaga od gry grafiki o fotograficznej wprost jakości z pewnością nie będzie zadowolony tym, co zobaczy na ekranie monitora po uruchomieniu NFS III, ale muszę uczciwie przyznać, że aż tak bardzo nie różni się ona od znacznie młodszych gier tego typu – tyle tylko, że gra nie obsługuje trybów powyżej 800x600 w 16bitowej palecie kolorów. Zaletą takiej sytuacji jest fakt, że działa niezwykle płynnie i sprawia doskonałe wrażenie prędkości - zbliżając się do łuku wprawny kierowca jest w stanie ocenić, czy jedzie zbyt szybko i o ile powinien zwolnić.