Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Need for Speed III: Hot Pursuit (PC)
OkładkaNeed for Speed III: Hot Pursuit (PC)

Need for Speed III: Hot Pursuit

Wprowadzająca szereg nowości trzecia odsłona słynnej serii wyścigowej. Przygotowany przez Electronic Arts tytuł wyróżnia się poprawioną oprawą graficzną i nowymi możliwościami zabawy.

Wyścigi | samochodowe | policyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed III: Hot Pursuit Premiera

25mar1998

PS1

10paź1998

PC

Gry podobne do Need for Speed III: Hot Pursuit

Test Drive Unlimited

TOCA 2 Touring Cars

Test Drive 6

Need for Speed III: Hot Pursuit to kolejna odsłona cyklu zapoczątkowanego w 1994 roku, w którym gracze mogą sprawdzić na różnych trasach supersamochody dostępne dla nielicznych. Produkcja wprowadza szereg nowości, której urozmaicają zabawę.

Mechanika

W trzeciej części popularnej serii wyścigowej gracze otrzymują do dyspozycji kilkanaście luksusowych, ekskluzywnych samochodów sportowych. Wśród nich znalazły się takie maszyny, jak ferrari 50 maranello, lamborghini diablo SV, chevrolet corvette C5 czy lamborghini countach. Dodatkowo garaż uzupełniają stworzone z myślą o trybie Hot Pursuit pojazdy policyjne. W każdym z dostępnych aut można zmienić szereg ustawień, od przełożeń biegów, przez balans hamulców i miękkość zawieszenia, po rodzaj opon.

Twórcy przygotowali dziewięć tras umiejscowionych w różnych sceneriach. Wyścigi toczą się pośród piasków pustyni, na przedmieściach, w centrum metropolii, a także w górach. Każdy z torów ma skróty do odkrycia, których wykorzystywanie jest często niezbędne do zwyciężania. Pewnym utrudnieniem jest ruch uliczny, który zmusza do odpowiedniego planowania manewrów i ostrożności podczas jazdy pod prąd.

Tryby gry

Hot Pursuit oferuje kilka opcji zabawy. Powracają moduły znane z poprzedniej części, w tym dający spore opcje modyfikacji zasad pojedynczy wyścig oraz nokaut, w którym najsłabszy kierowca po każdym etapie odpada z dalszej rywalizacji. Nowością jest tytułowy tryb Hot Pursuit, pozwalający graczom wcielić się w uciekającego przed policją uczestnika nielegalnych zmagań lub próbującego zaprowadzić porządek stróża prawa. Gra pozwala również bawić się w większym gronie, przez sieć LAN lub internet.

Kwestie techniczne

Need for Speed III: Hot Pursuit to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zadbali o realistyczne odwzorowanie dostępnych samochodów. Zmaganiom towarzyszy energetyczna, żywiołowa muzyka elektroniczna, a także utwory rockowe i drum and bass. To pierwszy tytuł z cyklu, który umożliwia zabawę wieloosobową przez sieć i wspiera tryb szerokoekranowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1331 głosów czytelników.

Need for Speed III: Hot Pursuit cena w dniu premiery: 59 PLN

Wymagania wiekowe Need for Speed III: Hot Pursuit: Odpowiednia dla każdego wieku.

Need for Speed III: Hot Pursuit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
PC
PS1