Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka TOCA 2 Touring Cars (PC)
OkładkaTOCA 2 Touring Cars (PC)

TOCA 2 Touring Cars PC

Kontynuacja ciepło przyjętej gry samochodowej firmy Codemasters, koncentrującej się na organizowanej przez TOCA dorocznej imprezie wyścigowej pojazdów klasy Touring Cars, stanowiących mocno zmodyfikowane wersje seryjnych samochodów największych światowych producentów.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TOCA 2 Touring Cars Premiera PC

13listopada1999

pudełko PL

30stycznia2000

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do TOCA 2 Touring Cars

Need for Speed II

Live for Speed

TOCA Race Driver 3

Półtora roku po premierze bardzo dobrze przyjętej przez graczy i krytyków gry TOCA Touring Cars, firma Codemasters przygotowała jej kontynuację. Zawiera ona zaktualizowaną listę samochodów i kierowców oraz szereg zmian, które znacznie wzbogaciły rozgrywkę. Gra uwzględnia też zmodyfikowane w 1998 roku przepisy serii TOCA.

T2TC ponownie przenosi graczy do świata wyścigów samochodowych, w którym najlepsi kierowcy toczą zażartą rywalizację na zamkniętych torach. Wbrew nazwie klasa touring cars niewiele ma wspólnego z seryjnie produkowanymi autami. Co prawda gracze rywalizują zasiadając za kierownicami takich samochodów jak: Honda Accord, Audi A4, Vauxhall Vectra, Volvo S40, Ford Mondeo, Nissan Primera, Peugeot 406 i Renault Laguna, są to jednak pojazdy, które mają niewiele wspólnego z seryjnie produkowanymi. O osiągach niektórych mogą jedynie pomarzyć najnowsze modele Porsche, Ferrari czy Lamborghini.

Równie imponująca jak rozwijane prędkości jest też lista zawodników, z którymi trzeba zmierzyć się na torze. James Thompson, Peter Kox, Yvan Muller, John Bintcliffe, John Cleland, Derek Warwick, Rickard Rydell, Gianni Morbidelli, Will Hoy, Craig Baird, David Leslie, Anthony Reid, Tim Harvey, Paul Radisich, Alain Menu, Jason Plato – to w większości najlepsi zawodnicy TOCA. W grze pojawia się także nazwisko Nigela Mansella, jednak jest ono dosyć sprytnie ukryte, co sugeruje, że twórcom T2TC nie udało się dojść do porozumienia z byłym mistrzem świata Formuły 1.

Wyścigi w TOCA 2 Touring Cars toczą się na torach, spośród których połowa znana jest z pierwszej części serii. Równocześnie wprowadzono także osiem nowych, fikcyjnych obiektów ulokowanych np. nad szkockim jeziorem czy w centrum jednego z amerykańskich miast.

W trybie zabawy dla pojedynczego gracza przewidziano kilka opcji rozgrywki. Kompletny sezon obejmuje 24 wyścigi. Można jednak wziąć udział także w pojedynczym starcie lub próbie czasowej.

Podobnie jak pierwowzór gra odznacza się bardzo dużym realizmem. Fizyka jazdy samochodem uwzględnia szereg czynników, w tym prędkość, przyczepność i przeciążenia. Podstawowe parametry samochodów można w różnym stopniu modyfikować, dostosowując je do własnych preferencji. Znacznej poprawie uległ też system uszkodzeń pojazdów.

Oprawa graficzna TOCA 2 Touring Cars stanowi jakościowy przeskok w porównaniu z pierwszą odsłoną serii. Twórcy gry przede wszystkim poprawili tekstury i dodali więcej szczegółów. Dzięki temu m.in. szyby w samochodach stały się bardziej przejrzyste, kierowcy we wnętrzach pojazdów nie są martwi, widać także padające na tor krople deszczu czy fruwające źdźbła trawy, kiedy któreś z aut wyjedzie poza asfalt. Dodatkowo gracze mają możliwość zmiany wyglądu swoich pojazdów poprzez import tekstur własnoręcznie wykonanych w programie graficznym.

Poza trybem rozgrywki jednoosobowej, w grze dostępna jest opcja zabawy wieloosobowej. Może w niej wziąć udział maksymalnie czterech graczy korzystających z podzielonego ekranu lub komputerów połączonych za pomocą sieci LAN/Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 410 głosów czytelników.

TOCA 2 Touring Cars cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe TOCA 2 Touring Cars: Odpowiednia dla każdego wieku.

TOCA 2 Touring Cars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick