Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGBAPS1
Okładka Need for Speed: Porsche Unleashed (PC)
OkładkaNeed for Speed: Porsche Unleashed (PC)

Need for Speed: Porsche 2000

Need for Speed: Porsche Unleashed

Kolejna gra wyścigowa ze słynnego cyklu Need for Speed. Tym razem autorzy zdecydowali się całą produkcję poświęcić samochodom marki Porsche, tworząc ze swojego projektu swoistą encyklopedię aut niemieckiego producenta.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed: Porsche 2000 Premiera

29lut2000

PS1

23mar2000

PC

15mar2004

GBA

Gry podobne do Need for Speed: Porsche 2000

World Racing

World Racing 2

S.C.A.R.: Squadra Corse Alfa Romeo

Need for Speed: Porsche 2000 to piąta część serii słynnej gier wyścigowych tworzonych przez Electronic Arts. Tym razem autorzy opracowali tytuł dedykowany tylko jednemu gigantowi motoryzacji, starając się jak najdokładniej odwzorować wygląd i zachowanie na drodze rozmaitych samochodów marki Porsche.

Mechanika

Twórcy oddali do dyspozycji graczy osiemdziesiąt modeli, podzielonych na trzy epoki ze względu na lata produkcji oraz kilka klas. Tym samym fani wyścigów mogą poznać ponad pięćdziesięcioletnią historię niemieckiego producenta, począwszy od pierwszego 356 z 1950 roku po najnowszy model 2000 911 turbo. Na bogatą zawartość tytułu składa się też dziewięć otwartych tras europejskich, zawierających drogi alternatywne i skróty, oraz pięć torów wyścigowych. Producenci zadbali o różnorodność, pozwalając ścigać się w tak odmiennych sceneriach, jak wioska w Normandii, Lazurowe Wybrzeże, niemiecka autostrada czy Park Narodowy Schwarzwaldu.

Tryby gry

Need for Speed: Porsche 2000 pozwala na zabawę w dwóch głównych modułach. Evolution stanowi podróż w czasie, podczas której gracze biorą udział w kolejnych zawodach w ramach trzech okresów czasowych istotnych dla marki Porsche. Z kolei tryb kierowcy fabrycznego stawia fana wyścigów w roli pracownika niemieckiego producenta, który testuje dla niego kolejne modele, uczestniczy w oficjalnych zawodach i rywalizuje w wyzwaniach z innymi zatrudnionymi na tym stanowisku. Autorzy nie zapomnieli też o modułach z poprzednich odsłon. Wracają pojedyncze wyścigi, turnieje oraz knockout, gdzie co każdy wyścig odpada najsłabszy zawodnik. Porsche 2000 pozwala również na zabawę wieloosobową przez internet lub w sieci lokalnej.

Kwestie techniczne

Need for Speed: Porsche Unleashed to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy zastosowali nowy silnik graficzny. Tytuł wyróżniają szczegółowe modele samochodów opracowane na bazie wieloboków, każdy posiadający trójwymiarową, odwzorowaną zgodnie ze stanem faktycznym deskę rozdzielczą. Gra bogato przedstawia historię marki Porsche za pomocą sekwencji filmowych, slajdów, danych statystycznych i opisów narratora.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 3440 głosów czytelników.

Need for Speed: Porsche 2000 cena w dniu premiery: 119 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Porsche 2000

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Need for Speed: Porsche 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PC
GBA
PS1