Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCNPCPS2
Okładka Lotus Challenge (GCN)

Lotus Challenge

Produkcja wyścigowa z oficjalną licencją firmy Lotus. W grze zasiadamy za kierownicą trzydziestu ośmiu słynnych brytyjskich supersamochodów, które rywalizują na kilkunastu torach, wśród których nie brakuje chociażby testowego toru wymienionej wyżej firmy motoryzacyjnej.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Lotus Challenge (GCN)

data premiery gry:

2lis2001

PS2

30mar2004

PC

30lip2004

GCN

Lotus Challenge to dynamiczna ścigałka, której podstawowym atutem jest oczywiście licencja tytułowego producenta sportowych samochodów. Gra początkowo ukazała się na PS2, dopiero po pewnym czasie wydano edycje na Xbox’a oraz Gamecube’a. Lotus Challenge trafił również na komputery osobiste. Wszystkie wersje prezentują bardzo zbliżony poziom (gra prezentuje się najładniej na konsoli Microsoftu).

W omawianej pozycji pojawiają się wszystkie dostępne modele firmy Lotus, także te starsze. W sumie jest ich 38. Z ciekawszych aut warto wymienić kultowego Esprite’a (także w ekstremalnie stuningowanych wersjach wyścigowych), klasycznego Elana czy też wyjątkowo popularnego Elise’a. Autorzy gry przygotowali pięć podstawowych trybów zabawy: Single Play, Multiplayer, Championship, Collection oraz Challenge. Podstawową atrakcją Lotus Challenge są misje. W zależności od rozgrywanego etapu może to być na przykład ucieczka przed natrętnymi paparazzi, wykonywanie efektownych poślizgów dla potrzeb filmu czy też ściganie innych pojazdów w gęstym ruchu ulicznym. Wyścigi generalnie można podzielić na takie, które kończy się w przeciągu kilku minut oraz znacznie dłuższe. Te drugie wymagają już od gracza pełnego zaangażowania.

Trasy porozrzucane zostały po najciekawszych zakątkach naszego globu. Samych torów wyścigowych jest ponad piętnaście a do tego trzeba jeszcze dołożyć obiekty bezpośrednio związane z wykonywaniem trików czy zaliczaniem dodatkowych imprez. Gracz odwiedza między innymi Trafalgar Square i Buckingham Palace w Londynie, Hethel - testowy tor Lotusa, Jupiter Beach Raceway na Florydzie czy też Rainbow Bridge w Tokio.

Gra charakteryzuje się zaawansowanym modelem uszkodzeń. Kolejne kraksy mają znaczący wpływ na zachowanie i wygląd sterowanego pojazdu (tłukące się szyby, odpadające zderzaki, rysy na lakierze itp.). Zaawansowany system cząsteczkowy obsługuje również efekty pyłu oraz dymu. Ma on niebagatelny wpływ na zachowanie pojazdów w ekstremalnych warunkach, między innymi na piasku. Gra oferuje niezbyt rozbudowany multiplayer (do 2 osób). Zawody rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lotus Challenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lotus Challenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU AMD/Intel 800MHz
  • 256MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • kierownica
PC
PS2
GCN