Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOXGBAGCN
Okładka Need for Speed: Underground (PC)

Need for Speed: Underground

Kolejna, siódma już odsłona legendarnego cyklu gier wyścigowych, zapoczątkowanego w 1995 roku. Gra opracowana ponownie przez zespół EA Black Box wnosi do serii prawdziwą rewolucję, koncentrując się na tematyce nielegalnych wyścigów ulicznych, spopularyzowanej m.in.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Need for Speed: Underground (PC)

data premiery gry:

17lis2003

GCN PS2 XBOX

18lis2003

PC

18gru2003

GBA
Rekomendacja GRYOnline.pl

Need for Speed: Underground jest następną odsłoną bestsellerowego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych, zapoczątkowanego w 1995 roku. Gra wprowadza do serii szereg innowacyjnych elementów, nawiązujących do filmów w stylu The Fast and Furious (Szybcy i wściekli).

Główną atrakcją programu są dwa typy ekstremalnego współzawodnictwa motoryzacyjnego, czyli nielegalne nocne jazdy po terenach zurbanizowanych oraz słynna rywalizacja na dystansie ćwierć mili (tzw. drag racing). Developerzy przygotowali dla nas dwadzieścia licencjonowanych czterokołowców, reprezentujących uznane w branży marki (m.in. Toyota, Subaru, Honda i Mitsubishi Motors). Każdy pojazd można poddać licznym modyfikacjom – zarówno stricte wizualnym (spojlery, zderzaki itd.), jak i mechanicznym (np. instalacja dopływu podtlenku azotu i zmiana konfiguracji skrzyni biegów). Wśród zaimplementowanych akcesoriów tuningowych znalazły się wyroby takich firm jak: AEM, Audiobahn, Bilstein, Dazz Motorsport, DC Sports, Eibach, Enkei, GReddy Performance Products, HKS, Holley, Injen, Jackson Racing, MOMO, Neuspeed, Nitrous Express, O.Z, PIAA, Skunk2 Racing, Sparco, StreetGlow i Turbonetics.

Konstruowanie demona prędkości wymaga określonych środków finansowych, uzyskiwanych dzięki odnoszeniu sukcesów w zawodach (łączna ilość ich wariantów oscyluje w granicach stu). Autorzy nie zapomnieli także o rozbudowanej opcji zabawy wieloosobowej (również w wymiarze online).

Trójwymiarową oprawę graficzną wykonano z wyjątkową dbałością o detale przy pomocy nowoczesnych technologii renderowania. Natomiast opracowanie efektów specjalnych powierzono fachowcowi rodem z amerykańskiej „Fabryki Snów” (Hollywood). Całości dopełnia odpowiednio dopasowana do klimatu ścieżka muzyczna, składająca się z kilkunastu dynamicznych utworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 10661 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Underground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Need for Speed: Underground

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 2 GB HDD
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Need for Speed: Underground - recenzja gry
Need for Speed: Underground - recenzja gry

Recenzja 5 grudnia 2003, 16:42

Jak już wspomniałem Underground daje możliwość wcielenia się w postać młodego kierowcy, który wkracza w świat nielegalnych wyścigów ulicznych. W świecie tym liczą się trzy rzeczy: samochody, kasa i kobiety (i to w takiej kolejności). Najważniejszy jest ten, który jest najszybszy i ma najlepszy samochód – taki cel przyświeca graczowi – stać się najlepszym „street racerem”. Aby ów cel osiągnąć, potrzebny będzie najlepszy samochód, na którego trzeba samemu zarobić startując w kolejnych wyścigach. Każdy wyścig to szansa zdobycia gotówki ale również dodatkowych elementów do samochodu (opony, zawieszenie, turbina, malowania, felgi, etc.). Również dzięki startom „odblokowuje” się kolejne akcesoria, które można zamontować w samochodzie. Co jakiś czas, gdy zostanie zgromadzona odpowiednia liczba punktów, pojawia się możliwość wymiany samochodu na inny (niekoniecznie lepszy) – oczywiście za odpowiednią opłatą.

PC
GBA
GCN
PS2
XBOX