Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCGCNPS2XBOX
Okładka Lamborghini FX (PC)

Lamborghini FX

Lamborghini FX to zręcznościowa gra wyścigowa, która powstała dzięki wspólnemu wysiłkowi zespołów developerskich: Titus Interactive (twórcy serii Crazy Cars) oraz Milestone (cykl Screamer).

Wyścigi | samochodowe

Okładka Lamborghini FX (PC)

producent: Milestone

data premiery gry:

anulowana

PC PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lamborghini FX to zręcznościowa gra wyścigowa, wyróżniająca się w zalewie podobnych jej pozycji faktem, iż pojazdy, które w niej oglądamy są w stanie wykonywać skomplikowane ewolucje oraz korzystać z kilku broni. Produkcją zajęło się studio Milestone (Racing Evoluzione).

Gracz zasiada za kółkiem jednego z kilkudziesięciu modeli produkowanych pod wspólną marką Lamborghini. Najsłynniejszymi z nich (co nie oznacza, że najlepszymi) są: Diablo, Countach i Miura. Każdy z nich można, a nawet trzeba, sprawdzić na jednym z kilkunastu torów rozmieszczonych w różnych zakątkach globu (miasta, lasy, pustynie itp.) Nowością są Tokeny rozmieszczone na trasie oraz sztuczki, które potrafi wykonywać superszybki wóz. I tak: Tokeny FX odblokowują nowe pojazdy oraz trasy, a Tokeny Nitro ładują tajemniczy pasek, dzięki któremu jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć wehikuł. Natomiast umiejętne korzystanie z nierówności terenu, a tym samym wykonywanie tricków wyładowuje po brzegi magazyny z bronią (karabiny, wyrzutnie rakiet, przenośne generatory trzęsień ziemi itp.). Wszystko to pomaga graczowi w zdobyciu pierwszego miejsca w Mistrzostwach Świata Lamborghini (główny tryb zabawy). Ciekawie przedstawia się sztuczna inteligencja, jaką obdarzeni zostali sterowani przez konsolę kierowcy. Reagują oni na każde działanie gracza, odwdzięczając mu się pięknym za nadobne.

Rozgrywce towarzyszy efektowna, pełna dynamicznych filtrów oprawa graficzna (świetne modele pojazdów oraz niezłe otoczenie) oraz podgrzewająca do walki muzyka rockowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lamborghini FX

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lamborghini FX

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Czy FX Racing = Lamborghini FX?
Czy FX Racing = Lamborghini FX?

wiadomość30 maja 2004

W październiku 2003 roku studio Milestone zaanonsowało produkcję zręcznościowych wyścigów FX Racing, jednak od tamtej pory nie pojawiły się żadne nowe informacje odnośnie rzeczonego programu. Po dokładniejszym wybadaniu sprawy, znaleźliśmy przyczynę takiego stanu rzeczy: otóż developing owego tytułu został najprawdopodobniej porzucony, zaś wysiłki zespołu skoncentrowały się na wsparciu projektu teamu Titus-Interactive o nazwie Lamborghini FX (patrz news z 10 maja).

PC
PS2
XBOX
GCN