Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2005, 13:50

autor: Elrond

Więcej szczegółów na temat Squadra Corse Alfa Romeo

Firma Black Bean dawkuje graczom informacje na temat swojego najnowszego produktu, Squadra Corse Alfa Romeo, zaostrzając i tak już potężny apetyt na wyścigi z Alfa Romeo w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, iż konkurencja na polu symulatorów wyścigów wraz z premierą tej gry bardzo się zaostrzy. Realistyczna fizyka samochodów, znakomita grafika oraz klasyczne elementy gier fabularnych mają ...

Firma Black Bean dawkuje graczom informacje na temat swojego najnowszego produktu, Squadra Corse Alfa Romeo, zaostrzając i tak już potężny apetyt na wyścigi z Alfa Romeo w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, iż konkurencja na polu symulatorów wyścigów wraz z premierą tej gry bardzo się zaostrzy. Realistyczna fizyka samochodów, znakomita grafika oraz klasyczne elementy gier fabularnych mają w połączeniu reprezentować pierwszą grę CARPG, jaką dotychczas stworzono.

A na czym ma polegać obecność elementów fabularnych w grze wyścigowej? Otóż po raz pierwszy w tego typu pozycji, gracze będą musieli zadbać o rozwój swoich umiejętności, ponieważ każdy z wyścigów będzie wymagać od kierowców spełnienia konkretnych kryteriów sprawności. I tak gracz będzie musiał zadbać o polepszanie swojego refleksu, koordynacji wzrokowo ruchowej, umiejętności radzenia sobie ze stresem podczas pokonywania ciasnych zakrętów przy dużej prędkości. Jedną z unikalnych umiejętności będzie tzw. Tiger Effect, który pozwoli cofnąć czas (!) i naprawić potencjalnie niebezpieczne błędy.

Sama rozgrywka oferować będzie oprócz możliwości ścigania się po zamkniętych torach jak i wyścigach Fast & Furious, rozgrywanych na ulicach włoskich miast, także wspomniane elementy RPG oraz możliwość zakupu nowych pojazdów, przyjmowanie lub odrzucanie ofert potencjalnych sponsorów, jazdy testowe oraz tuning swoich samochodów. Na potrzeby gry firma Milestone stworzyła innowacyjny system algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki któremu komputerowi przeciwnicy imitują zachowanie prawdziwych graczy. Muszą oni również rozdzielać punkty doświadczenia na poszczególne umiejętności, nic więc dziwnego, iż każdy wyścig będzie po prostu walką o wygraną i zdobycie jak największej ich ilości. I na koniec perełka dla naszych uszu - w grze usłyszymy remiksy utworów Ennio Morricone!

SCAR ukaże się na platformy Xbox, PS2 oraz PC w okolicach maja tego roku.