Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 marca 2005

Nowy serwer FTP na GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 25 marca 2005, 15:15

W ramach modernizacji infrastruktury technicznej GRY-OnLine, w dniu wczorajszym nastąpiło uruchomienie nowego serwera FTP, który zastąpił dotychczasowy serwer Wawel. Nowa maszyna dysponuje dwukrotnie większą przestrzenią dyskową oraz trzykrotnie większą mocą obliczeniową.

Shadow the Hedgehog zapowiedziany... tym razem oficjalnie
Shadow the Hedgehog zapowiedziany... tym razem oficjalnie

Krystian Smoszna, 25 marca 2005, 15:06

Co prawda informacje o planach wydania gry Shadow the Hedgehog znane są już od przeszło dwóch tygodni (vide news z 9 marca), ale dopiero wczoraj koncern SEGA wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie prasowe.

Spokojnych Świąt życzy redakcja GRY-OnLine!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 25 marca 2005, 14:04

Miłych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w pogodnej rodzinnej atmosferze oraz w zdrowiu, wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom a także przeciwnikom życzy redakcja Gry-OnLine.

IGN Entertainment do sprzedania?

Elrond, 25 marca 2005, 13:36

Buszując po sieci natrafiliśmy na dość sensacyjną wiadomość. Jak informuje bowiem osobnik o nicku commodus w poście umieszczonym na forum serwisu evilavatar, dziennik Wall Street Journal zamieścił na swoich łamach artykuł, w którego wynika, że IGN Entertainment został wystawiony przez swoją firmę-matkę na sprzedaż za kwotę z przedziału 600-800 milionów USD. Dla niezorientowanych dodam, iż IGN ...

Ponad milion konsol Xbox 2 dla Europy od Świętego Mikołaja

Cisek, 25 marca 2005, 13:00

Potwierdza się informacja sprzed dwóch miesięcy. Brytyjski magazyn handlowy MCV donosi, że ponad milion konsol Xbox 2 zaleje Europę w okresie Świąt, rozpoczynając erę maszyn kolejnej generacji.

Czerwony alarm! Red Alert 3 ma problemy!

Kull, 25 marca 2005, 12:10

Ósmego marca miłośnicy gier spod znaku Command & Conquer otrzymali dwie wiadomości: złą i dobrą. Złą, było odejście od zespołu pracującego nad Red Alert 3, niejakiego Dustina Browdera, kierownika projektu ostatniej gry Bitwa o Śródziemie. Dobrą, zapewnienia EA, iż wciąż trwają prace nad Red Alert 3. Niestety, nad najnowszym projektem Red Alert wciąż widnieją czarne chmury.

Demo Bet On Soldier w planach

Elrond, 25 marca 2005, 11:33

Fani FPSów z pewnością słyszeli nazwę Bet On Soldier. Projekt francuskiej grupy developerskiej Kylotonn, jest dość oryginalną pozycją w swoim gatunku, bowiem idea rozgrywki nie polega wyłącznie na bezmyślnym eksterminowaniu kolejnych przeciwników a na obstawianiu wyników kolejnych starć. Gra powinna ukazać się w 2 kwartale tego roku a na przełom czerwca i lipca planowane jest jej demo.

Zapowiedziano Charliego w Fabryce Czekolady

Elrond, 25 marca 2005, 10:57

Firma Take-Two Interactive zapowiedziała wydanie gry Charlie and the Chocolate Factory (czyli Charlie i Fabryka Czekolady), której fabuła oparta jest na filmie o tym samym tytule (w Polsce pojawi się na ekranach kinowych 8 sierpnia) oraz książce autorstwa Rolada Dahla. Gra ukaże się na PS2, Xbox, GameCube, GBA oraz PeCety w lipcu tego roku, czyli równocześnie z amerykańską premierą filmu.

Squad Assault również w polskiej wersji językowej

Elrond, 25 marca 2005, 10:09

Firmy Merscom oraz DAS Entertainment poinformowały o porozumieniu, którego przedmiotem jest wydanie strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w realiach II Wojny Światowej, Squad Assault: West Front, na terytoriach USA, Niemiec, Tajwanu, Rosji oraz Polski. Nas oczywiście najbardziej interesuje ojczysta wersja językowa, dzięki której jeszcze bardziej zanurzymy się w rozgrywkę. Wydanie to ...

Pierwszy screenshot z Burnout 4!
Pierwszy screenshot z Burnout 4!

Krystian Smoszna, 25 marca 2005, 09:44

W ostatnim numerze brytyjskiego magazynu PlayStation 2 opublikowano nie lada gratkę dla wielbicieli serii Burnout – pierwszy obrazek z nadciągającej wielkimi krokami czwartej odsłony gry.

Roger Wilco ląduje na Marsie, czyli Space Quest i Doom 3
Roger Wilco ląduje na Marsie, czyli Space Quest i Doom 3

Krystian Smoszna, 25 marca 2005, 09:27

O producentach amatorskich remake’ów można powiedzieć jedno – nie brak mi pomysłów. Najlepszym tego dowodem jest przypadek Reida Kimballa, który postanowił odtworzyć klasyczną przygodówkę firmy Sierra On-Line o nazwie Space Quest: The Sarien Encounter. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że całość powstaje jako modyfikacja do popularnej strzelaniny id Software, zatytułowanej Doom 3.

Pełna wersja Second Sight już wkrótce do ściagnięcia za opłatą

Krystian Smoszna, 25 marca 2005, 09:03

Możliwość legalnego ściągnięcia gry z Internetu nie jest rzeczą nową, od dawna istnieją wszak specjalne serwisy temu poświęcone. Mimo to należy się cieszyć z każdej inicjatywy tego typu, zwłaszcza że niektóre programy nigdy w Polsce nie zostaną wydane (vide Locomotion Chrisa Sawyera). Do grona tytułów, które w pełnych wersjach zostaną opublikowane w sieci, dołączy wkrótce Second Sight.

Soul Calibur III w kilku zdaniach i obrazkach
Soul Calibur III w kilku zdaniach i obrazkach

eLKaeR, 25 marca 2005, 07:07

Tercet nowych wojowników (Setsuka, Kira i Zasalamel) pojawi się w nominalnie trzeciej, a faktycznie czwartej (licząc Soul Blade sprzed ośmiu lat), odsłonie popularnego cyklu Soul Calibur, o której nieoficjalnie wspomnieliśmy na początku bieżącego roku. Teraz wreszcie głos zabrali przedstawiciele firmy Namco i zaprezentowali pierwsze materiały tekstowo-graficzne nt. nadchodzącej gry walki.