Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 marca 2005

Playboy: The Mansion - jak powstawała rezydencja?

Redakcja GRYOnline.pl, 4 marca 2005, 18:47

W naszym dziale Hyde Park pojawił się kolejny dokument związany z grą Playboy: The Mansion. Jej polski wydawca, Cenega Poland przygotował ciekawy materiał oparty, na pamiętnikach twórcy tej gry, Setha Spauldinga, opisujący proces odtwarzania rzeczywistej rezydencji Playboya.

Czy potrafisz czytać mowę ciała? - zapowiedziano mieszankę gry i interaktywnego filmu, The Act

Elrond, 4 marca 2005, 17:04

Bardzo wiele gier pojawiających się na rynku, obsadza graczy w rolach bohaterów krwawo rozprawiających się z wszelkiej maści terrorystami, potworami czy innym paskudztwem. W inną stronę postanowili pójść byli pracownicy Walt Disney Feature Animation, których nowo założona firma pracuje nad grą, będącą swoistą hybrydą gry komputerowej i interaktywnego filmu, The Act.

Prawie 1000 Darmowych Gier Internetowych na GRY-OnLine
Prawie 1000 Darmowych Gier Internetowych na GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 4 marca 2005, 16:48

Nie minęły dwa tygodnie, odkąd ruszyliśmy z publikacją Mini Filmów z gier, a ponownie mamy dla Was nie lada atrakcję – Darmowe Gry Internetowe. Na dziś znaleźliśmy ich dla Was, przetestowaliśmy i opisaliśmy blisko 1000, a liczba ta będzie stale rosnąć.

Klasyka ponownie na ekranach – prace nad nową wersją Reach for the Stars

Cisek, 4 marca 2005, 15:24

Matrix Games ogłosił dziś, że wraz ze Strategic Studies Group pracuje nad udoskonaloną wersją strategii turowej Reach for the Stars. Jej pierwowzór datowany jest na rok 1983, ale mająca się ukazać wersja jest udoskonaleniem programu z 2000 roku.

Helikopter w ogniu – do 50 graczy na Xbox Live przeciwko setkom Somalijczyków
Helikopter w ogniu – do 50 graczy na Xbox Live przeciwko setkom Somalijczyków

Cisek, 4 marca 2005, 14:31

Wieloosobowa gra była jednym z kluczowych argumentów w burzliwych dyskusjach między miłośnikami poczciwych blaszaków i konsol. By gracze wolący rozrywkę przed ekranami telewizorów nie czuli się gorsi, Sony i Microsoft wyposażyli swoje maszyny w możliwość zabawy on-line.

Mortal Kombat w życiu - niestety ze skutkiem śmiertelnym

Elrond, 4 marca 2005, 14:10

Wszyscy, którzy twierdzą, iż gry komputerowe są złe i demoralizują psychikę młodych graczy, właśnie otrzymali kolejny argument przemawiający za takim właśnie spojrzeniem na ten temat. Jak poinformował rzecznik policji z Rygi, 14-letni uczeń został brutalnie zamordowany przez swoich kolegów. Mordercy wykorzystali techniki podpatrzone w grze Mortal Kombat.

Pazerny Peter Jackson

Elrond, 4 marca 2005, 13:55

Filmowa wersja trylogii Władca Pierścieni (dla uściślenia dodam, iż książkę przerobiono na trylogię ze względów jak najbardziej marketingowych) autorstwa jednego z najpopularniejszych pisarzy fantasy, Tolkiena, plasuje się w czołówce tytułów, które przyciągnęły do kin największą liczbę widzów. Co za tym idzie, produkcja ta odniosła ogromny sukces finansowy, z którego nieznaną, ale z pewnością ...

Star Heritage dla miłośników przygodówek

Elrond, 4 marca 2005, 13:17

Star Heritage to nowe wcielenie tekstowej (głównie) gry przygodowej z 1995, która zadebiutowała na pamiętnym ZX Spectrum. Panowie ze studia Step Creative Group odpowiedzialni za pierwowzór gry, postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i oddać w ich ręce starą, dobrą rozgrywkę przyodzianą w nowoczesną oprawę graficzną.

Miliony wirtualnych turystów oblegają San Andreas

eLKaeR, 4 marca 2005, 12:44

Nazwę San Andreas nosi ponad tysiąckilometrowy uskok tektoniczny w Kalifornii, ale ostatnimi czasy entuzjastom elektronicznej rozrywki przychodzi w tym kontekście raczej na myśl najświeższa odsłona bestsellerowego cyklu Grand Theft Auto. Nowa gra wywołała na rynku zamieszanie, niczym całkiem przyzwoite trzęsienie ziemi.

Nadchodzi nowa bijatyka - zapowiedziano Metal Combat

Elrond, 4 marca 2005, 11:09

Firma Solar Studios poinformowała o pracach nad nową grą reprezentującą szeroko pojmowany gatunek bjatyk, zatytułowaną Metal Combat. Zaletami gry mają być interaktywne otoczenia walk oraz stojąca na wysokim poziomie grafika.

2 Days To Vegas – nowa gra z gatunku action/adventure
2 Days To Vegas – nowa gra z gatunku action/adventure

Krooliq, 4 marca 2005, 11:06

Firma Steel Monkeys podała właśnie do wiadomości, że aktualnie pracuje nad nową grą z gatunku action/adventure, która będzie nosić tytuł 2 Days To Vegas.

Przetestuj przez godzinę Legacy of Kain: Defiance za darmo

Krystian Smoszna, 4 marca 2005, 10:17

Opublikowana 16 grudnia 2003 roku, ostatnia część cyklu Legacy of Kain już dawno zdążyła pokryć się kurzem i przepaść w natłoku innych gier z gatunku action/adventure, oferujących widok z perspektywy trzeciej osoby. Nie powinna więc nikogo dziwić inicjatywa firmy Eidos Interactive, która postanowiła przypomnieć graczom ten skądinąd przyzwoity produkt.

Ultimate Baja Madness – nowa gra twórców Master Rallye i Corvette
Ultimate Baja Madness – nowa gra twórców Master Rallye i Corvette

Krooliq, 4 marca 2005, 09:58

Firma Steel Monkeys, czyli producent takich gier, jak: Master Rallye i Corvette, szykuje kolejną gratkę dla fanów wyścigów samochodowych. Właśnie podała do wiadomości, że aktualnie pracuje nad nową grą z tego gatunku, która będzie nosić tytuł Ultimate Baja Madness.

Darwinia już na rynku!
Darwinia już na rynku!

Krystian Smoszna, 4 marca 2005, 08:37

Firma Introversion Software poinformowała oficjalnie o rozpoczęciu sprzedaży swojego najnowszego dziecka o nazwie Darwinia – jednej z najoryginalniejszych strategii czasu rzeczywistego, jaka zagości na PeCetach w bieżącym roku. Czy warto? Z pewnością tak, skoro takie renomowane periodyki jak PC Gamer czy PC Format, bez skrupułów wystawili grze ocenę na poziomie 90%.

Brudny Harry coraz bliżej
Brudny Harry coraz bliżej

Krystian Smoszna, 4 marca 2005, 08:15

„Niemoralny” - na początku lat siedemdziesiątych, właśnie tego słowa używano najczęściej, kiedy próbowano podsumować film Dirty Harry (Brudny Harry) z Clintem Eastwoodem w roli głównej. „Krwawy i brutalny” – taki był obraz Dona Siegela i raczej nic nie wskazuje, by z zapowiadaną od jakiegoś czasu grą miało być inaczej.

Historia gier video na specjalnej wystawie w muzeum
Historia gier video na specjalnej wystawie w muzeum

Krystian Smoszna, 4 marca 2005, 07:48

Jeśli w najbliższym czasie znajdziesz się w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Chicago – nie omieszkaj odwiedzić tamtejszego Muzeum Nauki i Techniki. Już dzisiaj na jego terenie zostanie odsłonięta specjalna ekspozycja, prezentująca dokonania ostatnich kilkudziesięciu lat w temacie elektronicznej rozrywki.