Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 marca 2005

Immortal Cities:Children of the Nile - gra za friko!
Immortal Cities:Children of the Nile - gra za friko!

Solnica, 10 marca 2005, 18:15

Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Immortal Cities:Children of the Nile.

Poradnik: The Settlers: Dziedzictwo Królów

Redakcja GRYOnline.pl, 10 marca 2005, 17:11

Poradnik do gry strategicznej The Settlers: Dziedzictwo Królów zawiera porady i solucję, które pomogą w odnalezieniu w grze dodatkowych możliwości, usprawnią rozegranie kampanii głównej i pozwolą na spokojne przechodzenie kolejnych misji.

„Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów” - już dziś nowy, pełny zwiastun + inne informacje
„Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów” - już dziś nowy, pełny zwiastun + inne informacje

Cisek, 10 marca 2005, 16:27

Ciemna Strona Mocy to ścieżka wielu możliwości... niektóre z nich są uznawane za nienaturalne ... Czy istnieje możliwość, aby poznać te siły? ... Nie od Jedi

James Cameron „przypadkiem” zapowiedział Battle Angel na następcę Xboxa
James Cameron „przypadkiem” zapowiedział Battle Angel na następcę Xboxa

Cisek, 10 marca 2005, 16:15

Na konferencji poświęconej przyszłości rozrywki i mocy nadchodzącej konsoli następnej generacji Microsoftu James Cameron oświadczył, że pracuje obecnie nad grą na następcę Xboxa.

Nowe szczegóły na temat gry Imperator
Nowe szczegóły na temat gry Imperator

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 16:12

Coroczne spotkanie twórców gier video pod hasłem Game Developers Conference jest doskonałą okazją dla firm, aby pokazać światu nowe technologie, ogłosić jakieś istotne dla dalszego istnienia kwestie, lub po prostu przedstawić wieści na temat produkcji programów rozrywkowych. Z tej ostatniej opcji skorzystali przedstawiciele koncernu Mythic, którzy podzielili się szczegółami na temat gry Imperator.

Rusza europejska przedsprzedaż gry Guild Wars
Rusza europejska przedsprzedaż gry Guild Wars

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 14:44

W połowie lutego bieżącego roku firmy ArenaNet oraz NCSoft ogłosiły szczegóły przedsprzedaży gry Guild Wars. Dotyczyły one rynku północnoamerykańskiego. W dniu dzisiejszym oba koncerny opublikowały oficjalne oświadczenie prasowe, z którego możemy dowiedzieć się, jak sprawa przedsprzedaży i płynące z niej korzyści będą wyglądać w Europie. Okazuje, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Cienko przędzie Eidos, oj cienko

Elrond, 10 marca 2005, 14:20

Ostatnie informacje o przejęciu jednej z największych firm wydawniczych, Eidos, pojawiły się na łamach naszego serwisu pod koniec lutego, niestety od tamtej pory sytuacja firmy nie uległa zmianie. Co prawda pojawiły się podobno kolejne propozycje zakupu Eidosa, lecz na razie nic z nich nie wynika. A firmie przydałby się potężny zastrzyk gotówki, ponieważ jej finansowa sytuacja jest delikatnie...

Kolejne opóźnienie Advent Rising
Kolejne opóźnienie Advent Rising

eLKaeR, 10 marca 2005, 14:10

Psychonauts, to tylko jedna z gier, które korporacja Majesco zamierza wydać w zapowiadanym wcześniej terminie – w tym konkretnym kontekście mowa o drugim kwartale 2005. Niestety dotychczasowe plany nie zrealizują się w przypadku elektroniczno-rozrywkowej pozycji pt. Advent Rising, powstającej na podstawie twórczości literackiej Orsona Scotta Carda.

Ilustracja muzyczna X-Men Legends 2 w rękach kolejnego kompozytora filmowego

Cisek, 10 marca 2005, 12:40

Coraz częściej twórcy gier doceniają wagę ilustracji muzycznej w ich produktach. Skończyły się czasy, gdy komponowało coś w pośpiechu na domowym sprzęcie. W czasach, gdy budżet takiego Driv3ra jest porównywalny z kosztem produkcji pełnowartościowego kinowego filmu do komponowania muzyki zatrudnia się najlepszych (w miarę możliwości finansowych) specjalistów w tej dziedzinie.

Ludzie z Logitech myślą o PSP
Ludzie z Logitech myślą o PSP

eLKaeR, 10 marca 2005, 12:33

Kilka dni temu pisaliśmy o specjalnej klawiaturze marki Logic3 dla konsoli PSP. Konkurencyjna korporacja Logitech, znana PeCetowcom m.in. dzięki myszom komputerowym, także przygotowuje urządzenia peryferyjne, zaprojektowane z myślą o PlayStation Portable. Pierwsze akcesoria trafią do sklepów już w przyszłym miesiącu, natomiast na pozostałe poczekamy do maja i czerwca.

Premiera gry F.E.A.R. przesunięta
Premiera gry F.E.A.R. przesunięta

Speed, 10 marca 2005, 10:20

Interesująco zapowiadająca się gra F.E.A.R., kolejna pozycja z gatunku FPS autorstwa ojców m.in. Shogo: Mobile Armor Division, The Matrix Online i serii No One Lives Forever, niestety zostanie wydana z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie planowana na okolice czerwca premiera przesunięta została na jesień tego roku.

Duke Nukem Forever od strony fizycznej

Elrond, 10 marca 2005, 09:53

Za sprawą szwedzkiej firmy Meqon, zainteresowanie widmową produkcją, jaką stała się już gra Duke Nukem Forever tworzona przez 3D Realms, ponownie wzrosło. Przyczyną tego wzrostu jest zaprezentowanie na Game Developers Conference nowej wersji technologii obsługi fizyki w grach, oznaczonej 2.0. A co to ma wspólnego z Duke Nukem Never(*)?A to, że właśnie firma Meqon odpowiedzialna jest za fizykę...

Strategu! Zostań szefem mafii narkotykowej – i to w czasie rzeczywistym!
Strategu! Zostań szefem mafii narkotykowej – i to w czasie rzeczywistym!

Speed, 10 marca 2005, 09:51

Studio programistyczne Frog City Software, twórcy udanej strategii Tropico 2: Pirate Cove oraz firma wydawnicza 2K Games, od niedawna należąca do konsorcjum Take-Two Interactive, wspólnymi siłami zapowiedziały dzisiaj nową produkcję. Snow będzie nietypowym RTSem przenoszącym gracza w sam środek narkotykowego półświatka.

Producent serii The Cameron Files kończy działalność

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 09:13

Kolejny producent gier przygodowych odszedł do historii. Tym razem chodzi o francuską firmę Galiléa, znaną głównie z serii The Cameron Files oraz wydanego w ubiegłym roku programu zatytułowanego Jack the Ripper.

Zapowiedziano Preyground, nową grę akcji
Zapowiedziano Preyground, nową grę akcji

Speed, 10 marca 2005, 08:55

Debiutujący na rynku fiński developer Frozenbyte zaanonsował w dniu dzisiejszym swoją pierwszą produkcję. Nowa gra akcji nosi nazwę Preyground i – jak to zwykle bywa – w zamierzeniu twórców ma nieźle zamieszać w branży.

Gry wykorzystujące PhysX oraz Unreal Engine 3 na Xbox 2

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 08:49

Od czasu opublikowania pierwszych wieści na temat opracowanej przez koncern AGEIA technologii PhysX, codziennie pojawiają się informacje o kolejnych firmach, które pragną z niej skorzystać. Wiemy już, że UbiSoft i Epic Games pracują od dłuższego czasu na opracowanych przez twórcę chipu narzędziach. Przed dwoma dniami oficjalnie dołączyła do nich SEGA, natomiast wczoraj... Microsoft.

Zemsta Sithów odebrana posiadaczom PeCetów
Zemsta Sithów odebrana posiadaczom PeCetów

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 07:39

Wbrew wcześniejszym deklaracjom firmy LucasArts, Star Wars Episode III: Revenge of the Sith nie ujrzy światła dziennego, przynajmniej w wersji PC. W sieci pojawiła się właśnie nowa, oficjalna strona tego programu i jak można z niej szybko wywnioskować, nie przewiduje się wersji na „blaszaki”.

Mimesis Offline

Krystian Smoszna, 10 marca 2005, 07:10

W dniu dzisiejszym swój żywot kończy gra MMORPG Mimesis Online, która w styczniu 2002 roku zadebiutowała na rynku dzięki staraniom wrocławskiej grupy Tannhauser Gate. Decyzja o definitywnym rozstaniu się z tą post-apokaliptyczną przygodą została podjęta już jakiś czas temu i ma związek z nowymi projektami utalentowanych programistów.