Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 marca 2005

Galeria grafik inspirowanych klasyką gier video
Galeria grafik inspirowanych klasyką gier video

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 15:26

Miłość do klasyki gier video można wyrażać w różny sposób, np. poprzez tworzenie prac graficznych, inspirowanych starymi produkcjami. Na taki właśnie pomysł wpadł Richard Horsman, który kilkanaście dni temu opublikował część swoich „dzieł” w Internecie. Artysta doczekał się publikacji w kilku magazynach poświęconych elektronicznej rozrywce, m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Pilot Brothers 3D - przygodówka rodem z Rosji

Elrond, 11 marca 2005, 14:44

Firma K-D LAB poinformowała o pracach nad grą Pilot Brothers 3D (mowa o wersji angielskiej, rosyjska, zatytułowana Bratja Piloty 3D funkcjonuje już na tamtejszym rynku, doczekała się nawet sequela), która powinna zaciekawić miłośników przygodówek. Szkieletem gry jest silnik QD, który został zaprojektowany przez K-D LAB specjalnie na potrzeby tego typu produkcji.

"Złoty" status The Matrix Online

eLKaeR, 11 marca 2005, 14:07

Nareszcie dobiegł końca developing długo oczekiwanej gry typu MMOcRPG pt. The Matrix Online, będącej wieloosobową elektroniczno-rozrywkową wariacją na temat znanej filmowej sagi. Przed połączonymi sztabami Monolith Productions i SEGA pozostał jeszcze ostatni etap, poprzedzający inaugurację rynkowej dystrybucji produktu.

Quo vadis, europejska premiero Sony PSP?

Speed, 11 marca 2005, 14:03

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy o europejskiej premierze Nintendo Dual Screen, nowego bardzo „smakowitego” handhelda japońskiego giganta. Wszystko wskazuje na to, że zwolennicy największego konkurenta, czyli PlayStation Portable, będą musieli poczekać na upragnioną konsolkę kilka miesięcy dłużej (debiut ma nastąpić nie wcześniej niż w czerwcu), niż na przykład gracze z USA.

"Włóż i graj" - nadchodzi rewolucja?

Speed, 11 marca 2005, 13:30

Jedno z ważniejszych sympozjów naszej branży, czyli Game Developers Conference zawsze przynosi miłośnikom wirtualnej rozrywki dziesiątki ciekawostek i nieraz zaskakujących nowinek (choćby dzisiejszy news „Sieciowe DS oficjalnie, nowe informacje na temat Revolution”). Kolejne rewelacje napłynęły z obozu Microsoftu, który chce co najmniej zrewolucjonizować proces odczytu gier.

Europejska premiera Nintendo DS
Europejska premiera Nintendo DS

Speed, 11 marca 2005, 12:31

Nasze zapowiedzi ze stycznia tego roku się urzeczywistniają. Nowa konsola kieszonkowa Nintendo Dual Screen po osiągnięciu dużego sukcesu w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz w USA wkracza od dzisiaj także na rynek europejski.

RoboHordes – pierwszy grywalny pokaz Unreal Engine 3
RoboHordes – pierwszy grywalny pokaz Unreal Engine 3

Kull, 11 marca 2005, 12:31

Wczoraj, 10 marca w San Francisco, na trwających właśnie Game Developer Conference (GDC) światło dzienne ujrzało demo gry o nazwie RoboHordes. Pokaz ten miał na celu ukazanie możliwości aplikacji pisanych na silniku Unreal Engine 3 i potęgę dwurdzeniowych procesorów Intela. Udało się.

Zostań pogromcą plemników lub wirtualną mamą

Krooliq, 11 marca 2005, 11:49

8 marca, czyli w Dzień Kobiet w sieci pojawiła się nowa strona gry internetowej zatytułowanej Antykoncepcja, a stworzonej przez Ewę Szczyrek, absolwentkę krakowskiej ASP.

Nagrody Independent Games Festival oraz Game Developers Choice rozdane

Speed, 11 marca 2005, 11:31

Międzynarodowa Organizacja Producentów Gier (International Game Developers Association) podczas tegorocznej Game Developers Conference (odbywającej się w San Francisco), ogłosiła listę zwycięzców w prestiżowym plebiscycie Game Developers Choice Awards. Niespodzianek nie było – po raz kolejny najlepszą grą ubiegłego roku uznano słynne dzieło studia Valve Software, Half-Life 2.

Fable w końcu na PC!

Elrond, 11 marca 2005, 11:27

Użytkownicy komputerów osobistych nie będą już musieli patrzeć z zazdrością na posiadaczy Xboxów, zagrywających się w Fable. Jak poinformowała firma Microsoft Game Studios, trwają właśnie prace nad Fable: The Lost Chapters, przeznaczoną na PeCety. Jeśli gra nie zaliczy żadnych opóźnień, powinna ukazać się jeszcze jesienią tego roku.

Gods and Heroes – nowa gra on-line w realiach starożytnego Rzymu
Gods and Heroes – nowa gra on-line w realiach starożytnego Rzymu

Kull, 11 marca 2005, 11:02

Zespół programistów Perpetual Entertainment, odpowiedzialnych m.in. za nadchodzącą grę Star Trek Online, zaanonsował dziś nowy projekt o nazwie Gods and Heroes: Rome Rising. Program ten określany jest jako MMOG (massively multiplayer online game), a za jego stworzenie będzie odpowiadał m.in. Stieg Hedlund, człowiek który maczał swoje palce w kultowym Diablo 2. Premiera gry tegorocznej jesieni.

Dynasty Warriors 5 osiągnęła
Dynasty Warriors 5 osiągnęła "złoty" status - premiera pod koniec marca

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 10:26

Koncern KOEI ogłosił w dniu wczorajszym, że jego najnowszy produkt – gra Dynasty Warriors 5 - osiągnęła „złoty” status i już 29 marca bieżącego roku trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Program zadebiutował już w Japonii i osiągnął tam spektakularny sukces, z miejsca uzyskując pierwszą pozycję w rankingach sprzedaży.

Sieciowe DS oficjalnie, nowe informacje na temat Revolution

Elrond, 11 marca 2005, 10:11

Kolejne dni Game Developers Conference przynoszą kolejne rewelacje. Pod koniec lutego świat obiegła informacja, iż Nintendo rozpoczęło już testy sieci WiFi dedykowanej konsoli DS, a na GDC prezes firmy, Satoru Iwata, oznajmił, iż start usługi nastąpi jeszcze w tym roku. Dodatkowo, będzie on standardem w nadchodzącej konsoli nowej generacji, Revolution.

Kheops Studio pracuje nad dwoma tytułami

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 10:06

Po wydaniu Return to Mysterious Island, w obozie Kheops Studio zapadła złowieszcza cisza. Jak się okazuje, była to jednak cisza przed burzą – na odbywającej się właśnie w San Francisco imprezie o nazwie Game Developers Conference, Benoit Hozjan – szef firmy – ujawnił plany na najbliższą przyszłość.

Nibiru: Messengers of the Gods osiągnęła "złoty" status w Niemczech

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 09:37

Niemiecki wydawca gry Nibiru: Messenger of the Gods – koncern dtp – poinformował w dniu wczorajszym, że nowa przygodówka twórców The Black Mirror osiągnęła status „gold” i znajdzie się w sklepach naszych zachodnich sąsiadów z końcem przyszłego tygodnia. Na razie nie wiadomo, kto i kiedy opublikuje anglojęzyczną wersję programu.

Panzer Elite Action - więcej informacji

Elrond, 11 marca 2005, 09:32

Pierwsze wzmianki o grze Panzer Elite Action pojawiły się na łamach naszego serwisu na początku marca. Dzisiaj możemy podać Wam garść nowych szczegółów na temat tego tytułu jako, że firma Jowood Productions oficjalnie poinformowała o swoich przymiarkach do wydania gry.

Top 10 gier w US (11/03/05)

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 08:30

Przedstawiamy ósme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 20 do 26 lutego.

The Legend of Zelda na GDC 2005
The Legend of Zelda na GDC 2005

eLKaeR, 11 marca 2005, 08:22

Bestsellerowa gra The Legend of Zelda: The Wind Waker zniechęciła niektórych entuzjastów elektronicznej rozrywki swoją pozorną infantylnością (zarzuty tyczyły się szczególnie kreskówkowej grafiki). Wkrótce posiadaczy konsoli GameCube ucieszy kolejny epizod przygód Linka, wyglądający znacznie „doroślej”. Spektakularna prezentacja nowej gry nastąpiła w trakcie Game Developers Conference 2005.

Sid Meier's Civilization IV podąża śladami Sid Meier's Pirates!

eLKaeR, 11 marca 2005, 08:18

Wielu użytkowników uznało PeCetową grę Sid Meier’s Pirates! (polska premiera nastąpić ma w bieżącym miesiącu) produktem perfekcyjnie wykonanym od strony technicznej. Te same osoby powinny zatem docenić również czwartą część słynnej serii Sid Meier’s Civilization (vide news z 27 stycznia 2005), która powstaje w oparciu o identyczną technologię.

Microsoft ujawnia wygląd interfejsu użytkownika w Xbox 2
Microsoft ujawnia wygląd interfejsu użytkownika w Xbox 2

Krystian Smoszna, 11 marca 2005, 08:14

W sieci pojawia się coraz więcej ciekawych informacji na temat nowej wersji konsoli Xbox. Po prawdopodobnej specyfikacji sprzętowej i rewelacjach dotyczących zastosowania procesora PhysX, przyszedł czas na wgląd w interfejs użytkownika. Stosowne obrazki tego ostatniego, wraz z krótkim omówieniem najważniejszych funkcji opublikował wczoraj koncern Microsoft.