Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 marca 2005

Władcy Armii - internetowa
Władcy Armii - internetowa "karcianka" w klimacie fantasy

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 15:19

Władcy Armii to „karcianka” w klimacie fantasy, nawiązująca do najlepszych tradycji takich pozycji, jak np. Magic: The Gathering. Zasadniczą różnicą pomiędzy papierowym pierwowzorem (pomijając zasady oczywiście), a omawianym produktem jest to, że do zabawy we Władców Armii wystarczy tylko i wyłącznie aktywne połączenie z internetem i prosty w obsłudze klient.

Brothers in Arms - pierwsze problemy?

eJay, 24 marca 2005, 15:06

Całkiem niedawno miała miejsce na świecie premiera gry Brothers in Arms: Road to Hill 30, a już większość graczy ma z nią problemy. Otóż jak donoszą fani na oficjalnym forum Gearbox Software, przy próbie uruchomienia aplikacji wyskakuje błąd, który uniemożliwia dalsze korzystanie z programu.

Więcej gier, sygnowanych nazwiskiem Johna Woo

eLKaeR, 24 marca 2005, 13:44

Prawdziwy specjalista ds. kina akcji, czyli John Woo (vide np. Mission: Impossible 2), reżyseruje filmową adaptację Spy Hunter – pisaliśmy o tym m.in. 21 stycznia 2005. Oprócz „Łowcy Szpiegów” wspomniany twórca wraz z podległymi sobie ludźmi z firmy Tiger Hill Games przygotowuje dwie gry, które przedstawiliśmy Wam blisko dwa lata temu. Teraz ujawniono trzeci elektroniczno-rozrywkowy projekt.

SEGA i Silicon Knights podpisały ekskluzywną umowę wydawniczą

Elrond, 24 marca 2005, 13:30

Przedstawiciele firmy SEGA poinformowali o podpisaniu wyłącznościowej umowy z Silicon Knights (m.in. Metal Gear Solid: The Twin Snakes, Blood Omen: Legacy of Kain czy Eternal Darkness) dotyczącej wydania gry (lub gier), stworzonej przez tego kanadyjskiego developera na konsole nowej generacji. SEGA zajmie się marketingowymi i dystrybucyjnymi aspektami porozumienia, będzie również ściśle ...

Trzy pierwsze „odcinki” gry przygodowej Agon do ściągnięcia za darmo
Trzy pierwsze „odcinki” gry przygodowej Agon do ściągnięcia za darmo

Cisek, 24 marca 2005, 12:58

Premiera gry przygodowej Agon odbyła się w 2003 roku. To pionierskie przedsięwzięcie można by nazwać przygodowym serialem w odcinkach. Jego idea polega na tym, że na oficjalnej stronie internetowej co jakiś czas pojawiają się kolejne epizody (docelowo 14). Twórcy zrobili nam miły prezent udostępniając gotowe przygody zupełnie za darmo.

Nowy Spec Ops w produkcji?

Kull, 24 marca 2005, 12:48

W serwisie internetowym muzycznej stacji MTV, odbył się wywiad z członkiem grupy rockowej Queens of the Stone Age. Jak się okazuje, zespół ten pracuje nad ścieżką dźwiękową do najnowszej gry spod znaku Spec Ops, której developingiem zajmuje się Rockstar. Gra ma ukazać się jesienią tego roku. Niestety nie ma jeszcze oficjalnych oświadczeń w tej sprawie.

Znamy europejskiego wydawcę gier z serii Asheron's Call

Elrond, 24 marca 2005, 12:34

W styczniu informowaliśmy Was o powołaniu przez Sony nowego oddziału, który zajmie się wydaniem gier zewnętrznych producentów, m.in. Asheron’s Call: Throne of Destiny oraz Asheron’s Call 2: Legions. Dzisiaj wiemy również, kto został europejskim wydawcą tych tytułów. Jest nim firma Codemasters, dzięki której obie gry pojawią się na półkach sklepowych w maju tego roku.

Twórca modyfikacji
Twórca modyfikacji "Project Yavin 4th" odkrywa sekrety drugiej części KotOR-a

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 12:30

Paweł „Hulas” Oramus, główny twórca wydanej w lutym bieżącego roku modyfikacji do Star Wars: Knights of the Old Republic o nazwie Project Yavin 4th, szykuje się do kolejnych walk z programistami, tym razem w grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Obiektem zainteresowania Hulasa jest M478, planeta droidów, usunięta przez firmę Obsidian w finalnej edycji gry.

Premiera gry Origin of the Species przesunięta
Premiera gry Origin of the Species przesunięta

Speed, 24 marca 2005, 10:58

Nowa gra akcji ambitnego studia Nu Generation Games, zatytułowana Origin of the Species, pierwotnie zapowiadana była na pierwszy kwartał tego roku. Ostatnio oznajmiono, że premiera programu nastąpi dopiero w ostatnim kwartale 2005r. Niestety oficjalnego powodu poślizgu konsorcjum wydawnicze Tri Synergy nie podało do wiadomości publicznej.

Zahamowanie ulepszania Tribes: Vengeance

eLKaeR, 24 marca 2005, 10:55

Pewnikiem grający w Tribes: Vengeance zauważyli w tym produkcie jakieś niedociągnięcia, które wymagałyby naprawienia. Dlatego też w październiku ubiegłego roku ukazał się pierwszy patch (2,5 MB), oznaczony symbolem v.1.01. Zaplanowano również przygotowanie następnej „łaty”, ale teraz stanowisko korporacji Vivendi Universal Games uległo zmianie.

Zapowiedziano kolejną odsłonę LMA Manager

Elrond, 24 marca 2005, 10:08

Codemasters uderzają ponownie - już w październiku tego roku posiadacze konsol będą mieli okazję zanurzyć się w kolejną odsłonę znakomitego menadżera piłkarskiego tej firmy. Panie i panowie, nadchodzi LMA Manager 2006 a wraz z nim sezon piłkarski 2005/2006.

Niespodzianka od Firaxis dla użytkowników Sid Meier's Pirates!

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 10:07

Firma Firaxis Games przygotowała niespodziankę dla wszystkich fanów wydanej pod koniec ubiegłego roku gry Sid Meier’s Pirates! W opublikowanym wczoraj zestawie o nazwie „Special Theme Pack” znalazły się elementy uatrakcyjniające wygląd naszej floty, nowy utwór muzyczny oraz premierowe postacie.

Koncern Vivendi Universal wykupił studio Radical Entertainment

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 09:29

Towarzystwo wzajemnej adoracji składające się z firm Vivendi Universal oraz Radical Entertainment, postanowiło zawrzeć akt małżeński. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że zlokalizowane w Vancouver studio od dawna produkuje gry dla medialnego molocha. Wykupienie producenta takich gier jak The Simpsons: Hit & Run czy The Hulk, to czysta formalność.

Top 10 gier w US (24/03/05)

Krystian Smoszna, 24 marca 2005, 09:02

Przedstawiamy dziesiąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 6 do 12 marca.

LEGO Star Wars wkracza w złotą fazę jasnej strony mocy
LEGO Star Wars wkracza w złotą fazę jasnej strony mocy

Kull, 24 marca 2005, 07:49

LEGO Star Wars to zręcznościowa gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen i tytułową stylizacją w kontekście klocków Lego. Program wszedł właśnie w złotą fazę produkcji i trafi na amerykańskie półki sklepowe już 2 kwietnia.