Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 marca 2005

Komunikat techniczny GRY-OnLine (03/03/2005)

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2005, 17:19

Informujemy, że z uwagi na zaplanowane prace konserwacyjne, od godziny 24:00 nastąpi przerwa techniczna, w trakcie której wortal GRY-OnLine będzie nieczynny. Przewidywany czas przerwy – 1 godzina.

Wywiad z twórcami gry Cold Fear

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2005, 17:11

Cold Fear to przedstawiciel gatunku survival-horror, czyli dynamicznej gry akcji, w której istotną rolę odgrywa nastrój grozy. Zapraszamy do lektury wywiadu opublikowanego w dziale Hyde Park, jaki z twórcami tej gry przeprowadził jej polski wydawca, firma Cenega Poland.

Poradnik: Return to Mysterious Island

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2005, 17:04

Poradnik do gry przygodowej Return to Mysterious Island, w której przyjdzie zmierzyć się z tajemnicami skrywanymi przez ostatnią przystań kapitana Nemo. Niniejsza solucja poprowadzi gracza od początku do końca rozgrywki, jak najkrótszą drogą.

Jef Raskin nie żyje
Jef Raskin nie żyje

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 16:10

26 lutego bieżącego roku w mieście Pacifica (Kalifornia, USA) odszedł z tego świata Jef Raskin, pomysłodawca pierwszego komputera Macintosh. Gdyby żył, w najbliższą środę (9 marca), ten zasłużony dla branży komputerowej człowiek skończyłby 62 lata.

Nagrody BAFTA rozdane (03/03/05)

Elrond, 3 marca 2005, 15:48

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy Was o nominacjach do nagród już po raz drugi przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuki Filmowej (BAFTA) produktom elektronicznej rozrywki. Dzisiaj wiemy już jakie gry zdobyły uznanie w oczach członków komisji rozdzielającej wygrane. Pełna lista w dalszej części wiadomości.

Top 10 gier w US (03/03/05)

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 15:39

Przedstawiamy siódme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 13 do 19 lutego.

Microsoft się zbroi - wojna konsol nowej generacji coraz bliżej

Elrond, 3 marca 2005, 12:38

Kilka dni temu w Internecie pojawiła się informacja o pozyskaniu przez Microsoft Hironobu Sakaguchiego, który (wraz ze swoją firmą) wspomoże Microsoft Game Studios tworząc dwa projekty (na razie) RPG przeznaczone wyłącznie dla konsoli nowej generacji, następcy Xbox. Okazuje się, iż nie jest to jedyny przedstawiciel kraju Kwitnącej Wiśni, który będzie współpracować z gigantem z Redmont.

Anna Przybylska gwiazdą polskiej edycji gry Playboy: The Mansion
Anna Przybylska gwiazdą polskiej edycji gry Playboy: The Mansion

Cisek, 3 marca 2005, 12:24

Angażowanie znanych osobistości w przemysł multimedialny nie jest pomysłem nowym. Zaczęło się od gorących nazwisk na listach dialogowych wielu tytułów, bywały też rekomendacje czy użyczanie wizerunku na potrzeby promocji. Nasi wydawcy również nie pozostają w tyle i coraz częściej adaptują do gier nasze rodzime gwiazdki.

Metal Gear Solid 4 z mniejszym udziałem Hideo Kojimy

eLKaeR, 3 marca 2005, 11:38

Przy okazji europejskiego debiutu gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, którą zrecenzowaliśmy i opatrzyliśmy naszą rekomendacją, zostały ujawnione plany w kwestii przyszłości Solid Snake’a. Podczas okolicznościowej konferencji prasowej w Berlinie głos zabrał sam Hideo Kojima z korporacji Konami, potwierdzając jednocześnie swoje słowa sprzed niespełna dwóch lat (vide news z 1 września 2003).

Amerykańska premiera Domination
Amerykańska premiera Domination

Kull, 3 marca 2005, 11:06

Korporacja wydawnicza Dreamcatcher Games oznajmiła dziś, iż Domination, trójwymiarowa strategia taktyczna stworzona przez zespół programistów Wargaming.net, trafiła właśnie na sklepowe regały w Ameryce Północnej.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Luty 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 3 marca 2005, 10:52

W niniejszym, czwartym zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na Grach-OnLine tytułach gier – za luty 2005 – pierwsze miejsce utrzymało GTA. Poza tym nastąpiło pewne przetasowanie, pojawiły się na liście trzy nowe, szczególnie w minionym miesiącu popularne tytuły.

John Romero pracuje nad nowym standardem gier sieciowych

Kull, 3 marca 2005, 10:09

W 1989 roku John Romero (ojciec m.in. sagi Doom i nieszczęsnej produkcji Daikatana) wraz z Lanem Roathem, stworzyli projekt o nazwie Ideas From the Deep (IFD). Obecnie, IFD jest liderem w dziedzinie tworzenia gier familijnych. W teksańskiej siedzibie firmy, trwają jednak prace nad bardziej ambitnym przedsięwzięciem o nazwie Game Pioneer, będącym nową, skierowaną dla graczy technologią online.

Blue Dusk – darmowy dodatek do Vietcong

Kull, 3 marca 2005, 09:19

Jarek Kolar, członek zespołu Pterodon, opublikował na oficjalnej stronie firmy sprawozdanie skierowane do fanów gier z serii Vietcong. Z notatki tej dowiadujemy się o procesie powstawania i planach związanych z dystrybucją Blue Dusk - dodatku do podstawowej wersji Vietcong. Nieoficjalnie otrzymujemy również informacje o trwających właśnie pracach nad pełnoprawnym sequelem Vietcongu.

UbiSoft obejmuje kontrolę nad kandyjskim oddziałem Microids

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 08:50

W biznesie nie ma miejsca na sentymenty – tak można by podsumować próby przejęcia większościowego pakietu akcji UbiSoft przez koncern Electronic Arts. Francuska firma wzbudziła w wielu z Was ogromną sympatię wysiłkami, jakie podejmowała, aby odsunąć dalsze niebezpieczeństwa. Tymczasem UbiSoft idzie tą samą drogą co konkurent zza Oceanu, tyle że bardziej humanitarną.

Nowe grafiki z Possession

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 07:56

O Possession – grze komputerowej firmy Blitz Games, w której wielbiciele survival horrorów mogliby pokierować armią nieumarłych, pisaliśmy po raz pierwszy w maju ubiegłego roku. Od tamtej pory, szum wokół programu ucichł, aż do wczoraj – głównie z racji tego, że w sieci pojawiły się pierwsze artworki.

Złota łódź podwodna - Silent Hunter III w tłoczni
Złota łódź podwodna - Silent Hunter III w tłoczni

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 07:24

Prace nad Silent Hunter III zakończone – taką oto informację przekazał nam wczoraj koncern UbiSoft. Osiągnąwszy „złoty” status, program powędrował do tłoczni, skąd wkrótce wyruszy na podbój sklepowych półek. Trzecia odsłona popularnych symulatorów łodzi podwodnych ujrzy światło dzienne już 15 marca. W Polsce Silent Hunter III pojawi się dwa tygodnie później.

Fantastic Four kontra Doctor Doom - wielki pojedynek już w lecie
Fantastic Four kontra Doctor Doom - wielki pojedynek już w lecie

Krystian Smoszna, 3 marca 2005, 07:07

Chociaż o tym, że znana z komiksów Marvela grupa bohaterów zrzeszonych pod nazwą Fantastic Four trafi do świata komputerowej rozrywki, wiadomo było już od dawien dawna, dopiero wczoraj koncern Activision podzielił się pierwszymi informacjami na temat omawianej produkcji. Oprócz garści szczegółów, opublikowano również screenshoty.