Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 marca 2005

Zawieszenie broni w sprawie Star Trek

Elrond, 12 marca 2005, 13:51

Fani gier komputerowych, z fabuła opartą na uniwersum Star Treka, mogą odetchnąć z ulgą. Ponad półtora roku temu, kompanie Activision oraz Viacom wkroczyły na wojenną ścieżkę, czego rezultatem było zerwanie umów licencyjnych pomiędzy obydwoma firmami. Dla graczy oznaczać to mogło zakończenie elektronicznej eksploracji świata Gwiezdnej Wędrówki, ale wszystko wskazuje na to, że zaświeciło dla ...

Dynasty Warriors 4 na PeCetach

Elrond, 12 marca 2005, 13:03

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Dynasty, którzy do tej pory nie mogli doczekać się swojej ulubionej gry na komputerach osobistych. Otóż firma Koei zdecydowała się wydać Dynasty Warriors 4 na PC. Data wydania w Japonii została ustalona na marzec tego roku, niestety, nic nie wiadomo na temat europejskiego i amerykańskiego wydawcy.

Spore Willa Wrighta

Elrond, 12 marca 2005, 12:37

Ojciec The Sims oraz SimCity, Will Wright, w rozmowie z redaktorami serwisu 1UP zapowiedział tworzenie nowej gry. Spore, bo taką nazwę nosi nowy projekt, według swojego twórcy może stać się jedną z największych i najbardziej ambitnych gier w historii.

Zapowiedziano HinterWars: The Aterian Invasion
Zapowiedziano HinterWars: The Aterian Invasion

Speed, 12 marca 2005, 11:29

Korporacja Nokia wraz ze studiem developerskim Activate Interactive zapowiedziały wspólnymi siłami nową “mobilną” grę z gatunku Massively Multiplayer Online. Docelową platformą HinterWars: The Aterian Invasion będzie N-Gage, aczkolwiek producenci zaznaczają, że poza możliwością rozgrywki poprzez mobilną konsolę gracze będą mogli grać w omawianą pozycję również na swoich komputerach klasy PC.

Powstaje nowe środowisko graficzne - artefact engine
Powstaje nowe środowisko graficzne - artefact engine

Speed, 12 marca 2005, 10:51

Po raz kolejny doskonale sprawdza się powiedzenie, że Polak potrafi! Grupa młodych i ambitnych programistów – jak sami określają siebie absolwenci wyższej uczelni we Wrocławiu – po dwuletnich, intensywnych pracach nad graficznym środowiskiem artefact engine oraz edytorem graficznym art(e)factory, zaprezentowała pierwsze efekty swoich prac. Trzeba przyznać, że to co pokazano robi duże wrażenie!