Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 marca 2005

Poradnik: Gothic II: Noc Kruka

Redakcja GRYOnline.pl, 15 marca 2005, 20:19

Poradnik do samodzielnego dodatku do Gothic II: Noc Kruka, w którym znajdziecie opisy zadań z sześciu rozdziałów, tam gdzie to konieczne ilustrowanych mapami lokacji, oraz dokładną prezentację czterech najważniejszych z nich.

Elitarni wojownicy z Wietnamu ozłoceni
Elitarni wojownicy z Wietnamu ozłoceni

Kull, 15 marca 2005, 17:50

Prace nad militarnym shooterem w realiach wojny wietnamskiej pt. „Elite Warriors: Vietnam” zostały oficjalnie zakończone, a gra trafi do sklepów (na razie jedynie w Ameryce) już 25 marca, w cenie $29.99 (90 PLN).

Burżuazja: Perła Pustkowi - raport z prac nad polskim cRPG
Burżuazja: Perła Pustkowi - raport z prac nad polskim cRPG

Ziuziek, 15 marca 2005, 16:32

Na stronie polskiego projektu cRPG zatytułowanego: Burżuazja pojawiło się dziś wiele nowego. Po pierwsze, twórcy projektu – ChickenHead Team, zmienili oficjalną nazwę gry na Burżuazja: Perła Pustkowi. Po drugie, strona projektu przeszła kompletną przebudowę. Zrobiono nową szatę graficzną, dodano nowe działy na stronie oraz pojawiły się nowe artykuły i grafiki. Ponadto twórcy Burżuazji: Perły Pustkowi informują, że dzięki włożonej pracy są już na zaawansowanym etapie projektowania.

Tematyka Formuły 1 wzbogaci się o 2 nowe tytuły

Elrond, 15 marca 2005, 15:05

Jest to bardzo dobra wiadomość dla fanów wyścigów spod znaku Formuły 1. Jak poinformował europejski oddział firmy Sony Entertainment, posiadacze konsol PS2 oraz PSP mogą spodziewać się dwóch nowych projektów - Formula One 05 dla PS2 oraz F1 Grand Prix dla PSP. W obu tych grach znajdziemy oficjalne samochody, kierowców oraz teamy z bieżącego sezonu a także nowy tor znajdujący się w Turcji.

Stolen jednak nie w marcu

Elrond, 15 marca 2005, 13:51

Wszyscy wielbiciele skradanek, którzy nerwowo oczekiwali końca marca, kiedy to ukazać się miała gra zatytułowana Stolen, pozwalająca na pokierowanie poczynaniami seksownej złodziejki, Anyi, muszą jeszcze niestety uzbroić się w cierpliwość. Oficjalna data premiery gry została przesunięta na kwiecień. Nie podano powodów takiej decyzji.

Eidos na krawędzi...

Elrond, 15 marca 2005, 12:07

Sytuacja Eidos, brytyjskiej firmy wydawniczej, pogarsza się z godziny na godzinę, i to dosłownie. Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o kiepskiej sytuacji finansowej firmy a teraz jest jeszcze gorzej. Otóż Eidos ma dwa tygodnie na znalezienie nabywcy swoich akcji, w przeciwnym razie majątkiem firmy zajmą się banki. Przełożenie premier gier a także większa niż spodziewana strata za ostatnie pół ...

Brak wersji demo Battlefield 2 w pierwszym kwartale 2005
Brak wersji demo Battlefield 2 w pierwszym kwartale 2005

eLKaeR, 15 marca 2005, 10:18

Wersja demonstracyjna, niecierpliwie oczekiwanej przez klientów, gry wojennej o tytule Battlefield 2 nie pojawi się jednak w bieżącym miesiącu. Przedstawiciel korporacji Electronic Arts za pośrednictwem elektronicznego listu do redakcji popularnego internetowego serwisu PlanetBattlefield rozjaśnił nieco całą sprawę.

21 % konsolowych graczy to piraci!

Krooliq, 15 marca 2005, 10:11

Macrovision, firma specjalizująca się w systemach zabezpieczeń oprogramowania, przeprowadziła badania dotyczące piractwa gier. Zapytała 6000 posiadaczy konsol Xbox i Playstation 2 o ich nielegalne zwyczaje. Dziś zostały opublikowane wyniki tych badań, które pokazują, jak znaczące straty ponoszą wydawcy gier w konfrontacji z procederem nielegalnego powielania ich oprogramowania. 21 % osób odpowiedziało, że kopiuje gry w swoich domach, ale 73 % z nich kupowałoby je, gdyby te nie były tak łatwe do zdobycia za darmo.

Warfare, czyli RTS z akcją osadzoną na Bliskim Wschodzie
Warfare, czyli RTS z akcją osadzoną na Bliskim Wschodzie

ComCo, 15 marca 2005, 09:35

W przygotowaniu znajduje się nowa strategia czasu rzeczywistego (RTS), której fabuła będzie osadzona w realiach ciągłych walk na Bliskim Wschodzie. Za developing Warfare, bo tak brzmi tytuł nadchodzącej produkcji, odpowiada studio Mist Land (twórcy m.in. Power of Law czy Officers), rola zachodniego wydawcy przypadła zaś firmie Game Factory Interactive.

Sacred: Underworld w "złocie"

Krystian Smoszna, 15 marca 2005, 08:52

Niezwykle popularny (również w naszym kraju) hack’n’slash o nazwie Sacred, doczekał się pierwszego dodatku. Producent gry – niemiecka firma Ascaron – poinformowała, że Sacred: Underworld osiągnął status „gold” i trafi do sklepów 24 marca, na razie jednak tylko u naszych zachodnich sąsiadów.

PSP w Europie oficjalnie za "kilka miesięcy"

Krystian Smoszna, 15 marca 2005, 08:37

Kiedy 11 marca bieżącego roku informowaliśmy Was o prawdopodobnym przesunięciu europejskiej premiery najnowszej konsoli firmy Sony o nazwie PSP, były to wieści nieoficjalne. Dzisiaj możemy potwierdzić ówczesne rewelacje serwisu Eurogamer.

Top 10 gier na PC w UK (15/03/05)

Krystian Smoszna, 15 marca 2005, 07:33

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dziesiątą w tym roku i obejmuje okres od 6 do 12 marca.