Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 marca 2005

Ścieżka dźwiękowa z gry „Splinter Cell 3: Chaos Theory” w formacie DVD-Audio

Cisek, 8 marca 2005, 18:00

Fani Sama Fishera i wszyscy pozostali miłośnicy dobrej muzyki ilustracyjnej będą mieli w tym miesiącu nie lada gratkę. Dzięki firmie Coding Technologies już pod koniec marca otrzymają w swoje ręce ścieżkę dźwiękową z nadchodzącej, trzeciej części przygód agenta Fishera. I nie byłoby w tym nic dziwnego ani szczególnie interesującego, gdyby nie format, w jakim owe nagrania się ukażą.

Technologia PhysX a gry komputerowe - nadchodzi "fizyczna" rewolucja

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 15:15

W połowie lat dziewięćdziesiątych nazwa Voodoo elektryzowała niemal wszystkich użytkowników PeCetów. Dodawany do tradycyjnej karty graficznej akcelerator, poprawiał jakość gier 3D, w dodatku znacznie je przyspieszał. Dzisiaj w epoce rywalizacji pomiędzy koncernami NVIDIA i ATI cały czas możemy mówić o postępach w tej kwestii, ale o prawdziwej rewolucji niekoniecznie. Wkrótce może się to zmienić.

Battle of Europe od Strategy First

Elrond, 8 marca 2005, 15:02

Wydaje się, że problemy jakie nękają od pewnego czasu firmę Strategy First (vide news z 15 lutego) nie mają wpływu na obecną kondycję firmy, przynajmniej widocznego dla graczy. Jak poinformowało kierownictwo tego wydawcy, jeszcze wiosną tego roku, firma skieruje na półki sklepowe Battle of Europe, grę oferującą możliwość wcielenia się w pilota RAFu, tworzoną przez MAUS Software.

Daty premier gier Rockstar i inne informacje w raporcie finansowym Take 2

Cisek, 8 marca 2005, 13:56

Raporty finansowe od zawsze były dla graczy zwiastunem wydarzeń pomyślnych, a częściej niestety tych mniej. Ile to już razy Duke Nukem Forever nie pojawiał się w planie wydawniczym Take 2 Interactive? Jak często dzięki raportom dowiadywaliśmy się, że nasza ulubiona, wyczekiwana gra ukaże się z półrocznym poślizgiem?

Więcej szczegółów na temat Squadra Corse Alfa Romeo

Elrond, 8 marca 2005, 13:50

Firma Black Bean dawkuje graczom informacje na temat swojego najnowszego produktu, Squadra Corse Alfa Romeo, zaostrzając i tak już potężny apetyt na wyścigi z Alfa Romeo w roli głównej. Wszystko wskazuje na to, iż konkurencja na polu symulatorów wyścigów wraz z premierą tej gry bardzo się zaostrzy. Realistyczna fizyka samochodów, znakomita grafika oraz klasyczne elementy gier fabularnych mają ...

Drukarka, a tryb Photo Mode w Gran Turismo 4

Banzaai, 8 marca 2005, 13:50

Już dzisiaj w polskich sklepach ląduje najbardziej rozbudowana wyścigowa gra wszech platform. Jednak jedna z głównych nowości w serii, czyli tryb „Photo Mode” pozostaje dla większości polskich graczy ciekawostką tylko na papierze, którą trudno będzie sprawdzić w rzeczywistości (powodem są ceny modeli drukarek współpracujących z GT 4 oraz ich ograniczona w Polsce dostępność).

Strona Black & White 2 otwiera swoje podwoje

Elrond, 8 marca 2005, 12:50

Firma Lionhead Studios poinformowała, iż strona Black & White 2, która przeszła kompletne przeobrażenie, ponownie stoi otworem przed internautami, fanami taj gry. Oprócz informacji o grze oraz screenów czy trailerów znajdziecie tam m.in. materiały z tworzenia gry oraz wypowiedzi developerów. Na prośby odwiedzających znacznie ulepszono wygląd strony oraz poprawiono nawigację - teraz ...

Electronic Arts europejskim wydawcą Dead to Rights: Hell to Pay

Speed, 8 marca 2005, 12:10

Wiemy już kto zajmie się europejską dystrybucją Hell to Pay, sequela gry Dead to Rights, wydanej na konsole w 2002, a na PeCety w 2003 roku. Jak poinformowano, wydaniem nowego programu koncernu Namco na terenie Starego Kontynentu zajmie się inny gigant naszej branży, Electronic Arts.

Mega Patch PL 2005 już wkrótce na Twoim monitorze!

Redakcja GRYOnline.pl, 8 marca 2005, 11:57

Zagraj swoją ulubioną drużyną z ligi polskiej. Nadchodzi najlepszy patch do FIFY 2005! Jeszcze nigdy FIFA nie była Ci tak bliska. Wkrótce na Twoim ekranie...

Eye of the Beholder dla użytkowników Neverwinter Nights
Eye of the Beholder dla użytkowników Neverwinter Nights

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 11:40

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem remake’ów. Zaledwie przed godziną informowaliśmy Was o publikacji nowej wersji Wing Commander: Privateer, a już teraz możemy ogłosić kolejną niespodziankę dla fanów klasyki. Tym razem rzecz dotyczy programu o nazwie Eye of the Beholder, jednej z perełek komputerowego RPG początku lat dziewięćdziesiątych.

Patch do RPM Tuning udostępniony

Redakcja GRYOnline.pl, 8 marca 2005, 11:02

Ta informacja jest istotna szczególnie, dla osób, które niejednokrotnie zarówno w mailach do naszej redakcji, jak i w postach opublikowanych na Forum GRY-OnLine sygnalizowały problem z grą RPM Tuning.

Powrót Wing Commander: Privateer
Powrót Wing Commander: Privateer

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 10:40

Po wielu miesiącach ciężkich prac, w sieci zadebiutowała pełna wersja remake’u gry Wing Commander: Privateer – przez wielu – obok serii Elite/Frontier – uważana za jedną z najlepszych kosmicznych symulacji w historii komputerowej rozrywki.

Nowa gra z serii Command & Conquer nadal w produkcji

Speed, 8 marca 2005, 10:37

Dzikiego ataku kaszlu połączonego z drgawkami i palpitacją serca dzisiejszego poranka mogli dostać fani serii Command & Conquer, przeglądając zachodnie serwisy informacyjne. Pojawiła się bowiem plotka, mówiąca, że najważniejsze osoby zajmujące się tworzeniem serii odchodzą definitywnie z firmy, a prace nad najnowszą, trzecią odsłoną zostają zawieszone.

Splinter Cell: Chaos Theory w terminie?

Elrond, 8 marca 2005, 09:58

Jak poinformowali redaktorzy serwisu GamersHell, według wewnętrznych źródeł Ubisoftu, Xboxowa wersja Splinter Cell: Chaos Theory weszła w złotą fazę i gotowa jest do tłoczenia. Pozostałe wersje gry (PC, PS2 oraz GC) powinny być złote jeszcze w tym tygodniu. Oznacza to, iż planowany termin wydania, 31 marca, zostanie dotrzymany.

Supremacy: Four Paths To Power Black w
Supremacy: Four Paths To Power Black w "złocie"

Speed, 8 marca 2005, 09:36

W listopadzie ubiegłego roku producent dobrze zapowiadającej się strategii S-F zatytułowanej Supremacy: Four Paths To Power Black ogłosił, że program pozostał bez wydawcy. Zainteresowani gracze bynajmniej nie mieli powodów do radości, ale na szczęście tytułem tym szybko zainteresowała się inna firma, Matrix Games, która właśnie ogłosiła, że omawiana pozycja wkroczyła już w „złotą” fazę.

The Rock wypowiada się o filmie Doom

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 08:08

Jest wielce prawdopodobne, że już niedługo Dwayne „The Rock” Johnson stanie się dla entuzjastów gier tak samo znaną postacią, jak niemiecki reżyser Uwe Boll (miejmy jednak nadzieję, że nie z powodu tragicznych filmów). W 2005 roku ukażą się aż dwie ekranizacje gier, w których były gwiazdor amerykańskiego wrestlingu zagra znaczące role: Doom oraz Spy Hunter.

Branża gier video doczekała się własnej Alei Gwiazd
Branża gier video doczekała się własnej Alei Gwiazd

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 07:44

Już dzisiaj w San Francisco, o 17:30 czasu lokalnego odbędzie się oficjalna uroczystość odsłonięcia „gwiazd”, dedykowanych największym osiągnięciom w elektronicznej rozrywce. Walk of Game – bo pod taką nazwą odbędzie się cała impreza, z oczywistych względów może być porównana do słynnej „Alei Gwiazd”, którą w Los Angeles poświęcono filmowcom.

Top 10 gier na PC w UK (08/03/05)

Krystian Smoszna, 8 marca 2005, 07:13

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dziewiątą w tym roku i obejmuje okres od 27 lutego do 5 marca.