Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 marca 2005

Pierwsze zdjęcie z filmu Doom!
Pierwsze zdjęcie z filmu Doom!

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 15:05

W Internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu Doom, jednej z dwóch tegorocznych ekranizacji gier komputerowych (drugą jest Spy Hunter Johna Woo), która mają duże szanse nie okazać się potworkiem na miarę dzieł Uwe Bolla (vide Alone in the Dark: Evil Awakens). Obraz reżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka wywołuje sporo kontrowersji i nie inaczej jest tym razem.

Gran Turismo 4 – najlepsza premiera w historii PS2

Cisek, 9 marca 2005, 14:58

Ostatnio sporo nam się namnożyło różnych rekordów sprzedaży. Takie wyliczanie sum i ilości sprzedanych sztuk jeszcze do niedawna było charakterystyczne dla branży filmowej: ile film zarobił w ciągu weekendu, w dzień otwarcia, przez tydzień itp. Ten sam nawyk w obliczu rosnących przychodów stał się udziałem rynku gier video.

Star Wolves w sklepach

Elrond, 9 marca 2005, 14:44

Krótka notka zamieszczona na stronie firmy wydawniczej, Excalibur Publishing, powinna ucieszyć wszystkich miłośników symulatorów strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie. Otóż w sklepach dostępna jest już angielska wersja gry Star Wolves, za której developing odpowiedzialni są panowie z rosyjskiego studia X-Bow Software.

Bet On Soldier na Starym Kontynencie w maju, w USA dopiero latem
Bet On Soldier na Starym Kontynencie w maju, w USA dopiero latem

Kull, 9 marca 2005, 14:22

Koncern wydawniczy Digital Jesters poinformował dziś, iż tworzona przez zespół Kylotonn gra FPS o nazwie Bet On Soldier będzie mieć amerykańską premierę tegorocznego lata. W Europie gra ukaże się już 27 maja. Program jest tworzony z myślą o rozgrywkach sieciowych i to właśnie do tego typu zabawy, twórcy gry zapowiadają ciekawe i unikatowe rozwiązania.

Koncern SEGA przejął studio Creative Assembly, twórców serii Total War

Speed, 9 marca 2005, 14:18

Przed kilkoma godzinami informowaliśmy o nowym projekcie firmy Creative Assembly, Spartan: Total Warrior, który na rynku ma zadebiutować we wrześniu tego roku. Autorzy znakomitej sagi Total War postanowili pójść za ciosem i poinformowali właśnie, że ich związek z wydawcą nowego tytułu jest bliższy, niż mogło się to wydawać. Otóż koncern SEGA nabył studio Creative Assembly!

Ścieżka dźwiękowa z gry Splinter Cell: Chaos Theory jednak w Polsce

Cisek, 9 marca 2005, 14:18

Los czasem bywa przewrotny. Zaledwie wczoraj przy okazji omawiania specyfikacji płyty DVD-Audio z ilustracją muzyczną do Splinter Cell: Chaos Theory wyraziłem przekonanie, że polscy gracze nigdy nie będą mieli możliwości zapoznania się z tym niecodziennym wydawnictwem. Marzenie o dołączeniu płyty do pełnej wersji gry wprawdzie się nie ziściło, ale miło jest nam poinformować, że dzięki firmie Isound Labels ścieżka dźwiękowa zawita do polskich sklepów.

Powstaje nowa gra spod znaku Final Fantasy VII

eLKaeR, 9 marca 2005, 14:07

Marka Final Fantasy VII po okresie zastoju („siódemkę” w wersji PS wydano w 1997 roku, a edycję PeCetową wypuszczono dziewięć miesięcy później) przeżywa odrodzenie. Zbliża się Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus dla PS2, a równolegle powstaje m.in. film UMD (platforma PSP) pt. Final Fantasy VII: Advent Children. Korporacja Square Enix szykuje jeszcze grę o nazwie Final Fantasy VII Snowboarding.

Opowieści Narnii pod tegoroczną choinką
Opowieści Narnii pod tegoroczną choinką

Speed, 9 marca 2005, 13:18

O rozpoczęciu prac nad wirtualną adaptacją Opowieści Narnii, serii książek popełnionej przez C.S. Lewisa, po raz pierwszy pisaliśmy w maju 2004 roku. Od tamtego wydarzenia minęło sporo jednostek czasu, dlatego też wydawca, znany chyba każdemu dziecku koncern Disney Interactive, postanowił o swoim nowym dziele wszystkim nam przypomnieć.

SEGA zapowiada Shadow the Hedgehog
SEGA zapowiada Shadow the Hedgehog

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 13:03

Uroczystość otwarcia Alei Gwiazd poświęconej elektronicznej rozrywce, która odbyła się wczoraj z wielką pompą w San Francisco, wykorzystali przedstawiciele koncernu SEGA, prezentując zgromadzonym w budynku Metreon notablom kolejnego klona gry Sonic the Hedgehog. Okazja była wspaniała, jako że maskotka firmy, została uwieczniona na Alei w charakterze „gwiazdy”.

PS3 w przyszłym tygodniu (?)

Elrond, 9 marca 2005, 12:56

Na przyszły tydzień kierownictwo firmy Sony zaplanowało wewnętrzny pokaz swojej konsoli nowej generacji, PlayStation 3. Odbędzie się wtedy spotkanie zarządu z kluczowymi postaciami firmy z całego świata, na którym zapoznają się oni z planami dotyczącymi planów firmy matki i przyszłości PS3. Niestety, najbardziej zainteresowani, czyli gracze, nie ujrzą tego cacka przed majowymi targami E3.

Xbox 2, Next Xbox, Xbox 360, Xenon - jakkolwiek jej nie nazwać, konsola zapowiada się znakomicie!
Xbox 2, Next Xbox, Xbox 360, Xenon - jakkolwiek jej nie nazwać, konsola zapowiada się znakomicie!

Speed, 9 marca 2005, 11:44

Na łamach zachodniego serwisu GameSpy pojawiła się pierwsza część interesującego artykułu o możliwej specyfikacji wielkiego następcy konsoli Xbox, nazwanego kodowo Xenon (mówi się też o innych nazwach, Xbox 360 i Next Xbox). Redaktorzy powołują się na urządzenia w wersji alpha dostarczone z pierwszej ręki, prosto od producenta, Microsoftu.

Nowy projekt twórców Total War - zapowiedziano Spartan: Total Warrior

Elrond, 9 marca 2005, 11:08

Firma SEGA poinformowała, iż dzięki jej staraniom zostanie wydana gra Spartan: Total Warrior, nad którą w pocie czoła pracują panowie z Creative Assembly, doskonale znani graczom z serii Total War. Total Warrior będzie w zamierzeniu również serią, niestety, nie zagrają w nią PeCetowcy (przynajmniej na razie). Spartan: Total Warrior ukaże się na PS2, Xbox oraz GameCube we wrześniu 2005.

Technologia PhysX już w natarciu!

Elrond, 9 marca 2005, 10:25

Dosłownie wczoraj informowaliśmy Was o pojawieniu się pierwszego na rynku procesora odpowiedzialnego za sprzętowe generowanie efektów fizycznych w grach. Chip nazwany PhysX oraz jego twórca, firma AGEIA, zamierzają zrewolucjonizować przyszłość gier komputerowych. Dzisiaj wiemy już, że takie rozważania są wielce prawdopodobne - jednymi z pionierów korzystających z nowej technologii ...

Shadow of the Colossus do Europy przybędzie w trzecim kwartale

Speed, 9 marca 2005, 10:24

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował, że przygodowa gra akcji stworzona przez twórców bestsellerowej produkcji zatytułowanej Ico, do tej pory znana jako Wanda and the Colossus, zadebiutuje na Starym Kontynencie w trzecim kwartale tego roku. Shadow of the Colossus – tak brzmi nowy, oficjalny tytuł tej produkcji.

Rage of the Wookies drugim dodatkiem do Star Wars: Galaxies
Rage of the Wookies drugim dodatkiem do Star Wars: Galaxies

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 09:38

Już w maju użytkownicy gry Star Wars: Galaxies otrzymają nowy, dostępny w Internecie dodatek, zatytułowany Rage of the Wookies. Jak nietrudno się domyślić, add-on rozszerzy świat programu o nową planetę – Kashyyyk – z której pochodzi między innymi znany doskonale fanom filmu Chewbacca.

Electronic Arts rusza na podbój rynku gier komórkowych

Cisek, 9 marca 2005, 09:37

To było do przewidzenia. Wielkie tuzy branży już jakiś czas temu odkryły, że biznes „komórkowy” jest kolejnym miejscem, dobrym jak każde inne do zarabiania sporych pieniędzy. Dzięki temu w tamtym roku mogliśmy zagrać w mobilne wersje takich gier, jak Port Royale 2, Driver, Might and Magic, Splinter Cell i wiele, naprawdę wiele innych.

Warren Spector zakłada Junction Point Studios

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 08:46

Warren Spector, legendarny twórca gier komputerowych, odpowiedzialny m.in. za takie hity jak: Wing Commander, System Shock, Crusader: No Remorse czy Deus Ex, ogłosił światu powstanie nowego studio, a także gry w klimacie „fantasy”, nad którą w pocie czoła pracuje.

City of Villains - o europejskich beta-testach słów kilka

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 08:32

Znamy już zasady, na jakich zarejestrowani użytkownicy gry MMORPG o nazwie City of Heroes, będą przystępować do europejskich beta-testów pierwszego rozszerzenia wyżej wymienionego programu, zatytułowanego City of Villains. Producent – firma NCSoft – wydała wczoraj w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Namco producentem nowych gier z serii Warhammer
Namco producentem nowych gier z serii Warhammer

Krystian Smoszna, 9 marca 2005, 07:44

Do tej pory marka Warhammer była stosunkowo licznie reprezentowana przez gry komputerowe, ale tyczy się to tylko i wyłącznie jej futurystycznej odmiany, określonej liczbą 40.000. Klasyczny „młotek” może pochwalić się zaledwie dwoma adaptacjami w postaci gier bitewnych rozgrywanych w czasie rzeczywistym, w dodatku wydanych już dawno temu. Taki stan rzeczy może się jednak wkrótce zmienić.