Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 marca 2005, 15:05

Pierwsze zdjęcie z filmu Doom!

W Internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu Doom, jednej z dwóch tegorocznych ekranizacji gier komputerowych (drugą jest Spy Hunter Johna Woo), która mają duże szanse nie okazać się potworkiem na miarę dzieł Uwe Bolla (vide Alone in the Dark: Evil Awakens). Obraz reżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka wywołuje sporo kontrowersji i nie inaczej jest tym razem.

W Internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu Doom, jednej z dwóch tegorocznych ekranizacji gier komputerowych (drugą jest Spy Hunter Johna Woo), która mają duże szanse nie okazać się potworkiem na miarę dzieł Uwe Bolla (vide Alone in the Dark: Evil Awakens). Obraz reżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka wywołuje sporo kontrowersji i nie inaczej jest tym razem. Zdjęcie przedstawia bowiem grupę „kosmicznych” marines, którzy wyruszą na spotkanie przeciwko potworom stworzonym z pomocą tajemniczego wirusa. Nie byłoby w tym pewnie nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że potwierdza ono dwie kontrowersyjne zapowiedzi twórców filmu – żołnierze przypominają zwykłych komandosów a planetą gdzie rozgrywać się będzie akcja, nie jest Mars.

Pierwsze zdjęcie z filmu Doom! - ilustracja #1

Doom trafi do amerykańskich kin 5 sierpnia 2005 roku, dzięki wytwórni Universal Pictures. Za scenariusz odpowiada Dave Callaham, natomiast za efekty specjalne trzykrotny zdobywca Oskara Stan Winston (Jurassic Park, Aliens i Terminator 2). W głównych rolach zobaczymy Dwayne’a Johnsona, Karla Urbana oraz Rosamund Pike.

Zdjęcie w lepszej jakości można zobaczyć tutaj.