Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS4XONEANDSwitchiOS
Okładka Doom II: Hell on Earth (PC)

Doom II: Hell on Earth

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki

Okładka Doom II: Hell on Earth (PC)

producent: id Software

wydawca: id Software

data premiery gry:

15cze1994

PC

26maj2010

X360

26lip2019

PS4 XONE Switch iOS AND

Doom II: Hell on Earth to bezpośrednia kontynuacja gry, która na zawsze odmieniła oblicze strzelanin. Jeszcze więcej broni, jeszcze więcej potworów, jeszcze więcej niczym nie skrępowanej rzeźni…

Wszystko wskazywało na to, że po rozgromieniu obcych, którzy zawładnęli laboratoriami UAC (Union Aerospace Corporation) na Marsie, Twoja misja została zakończona. Zmęczony, ale zadowolony z ostatecznego rezultatu bitwy skierowałeś się do jedynego, sprawnego statku kosmicznego, który mógłby zabrać Cię do domu. Nikt nie oponował, kiedy postanowiłeś raz na zawsze skończyć z wojskiem, nikt też nie śmiał wypowiedzieć słowa dezaprobaty podczas odlotu. W końcu byłeś jedynym ocalałym…

Nic jednak nie trwa wiecznie, gloria po zwycięstwie również. Po przybyciu na Ziemię okazało się, że demony dotarły także i tutaj, mordując miliardy ludzi i stopniowo opanowując całą planetę. Nieliczni, którzy wyszli cało z tej rzeźni, postanowili uciec. W tym celu opracowali plan, mający na celu porwanie statku kosmicznego. Jeśli udałoby się zdobyć transport, ludzie mogliby wynieść się jak najdalej od zrujnowanego świata i zupełnie gdzieś indziej zbudować nowy, lepszy dom. Jedyną rzeczą stojącą na przeszkodzie byli obcy. Nie dość, że posiadali jedyny sprawny statek, to jeszcze otoczyli kosmodrom polem siłowym, blokującym zarówno starty jak i lądowania.

Wraz z ocalałymi towarzyszami postanowiłeś walczyć. Znienacka dokonaliście ataku na port kosmiczny w nadziei, że chociaż nielicznym uda się bezpiecznie uciec. Niestety, Twoi kompani, słabo wprawieni w walce, polegli. Zostałeś tylko Ty. Jedyny przedstawiciel ludzkości, który musi wyrżnąć do nogi wszystkich obcych, aby przeżyć…

Doom II: Hell on Earth zawiera wszystkie elementy znane z doskonałej, pierwszej części gry, aplikując przy okazji kilka nowości. Pierwszą z nich jest dodatkowa broń w i tak już rozbudowanym arsenale. Super Shotgun, bo o nim mowa, działa na niewielką odległość, ale posiada tak duży rozrzut, że potrafi „położyć” kilku wrogów naraz. Oprócz tego autorzy wzbogacili bestiariusz, dodając nowe potwory z piekła rodem. Jest ich zaledwie kilkoro ale na długo potrafią zapaść w pamięć, zwłaszcza Revenant – szkielet atakujący rakietami oraz Arch-Vile – bestia doskonała, potrafiąca wskrzeszać martwych pobratymców. Oczywiście są i nowe, fantastyczne poziomy, których tym razem nie zdecydowano się dzielić na kolejne epizody. W sumie, Doom II: Hell on Earth zawiera trzydzieści dwie plansze, w tym ukryte, nawiązujące pod względem wykonania do poprzedniego dzieła id Software, Wolfenstein 3D.

Oprawa audiowizualna niczym nie różni się od swego poprzednika - zarówno grafika jak i muzyka jest utrzymana w tym samym klimacie. Nie obeszło się oczywiście bez zaaplikowania nowych tekstur oraz utworów umilających przemierzanie kolejnych poziomów. Silnik doczekał się niewielkich modyfikacji, które sprawiły, że program pracuje nieco szybciej. Podsumowując, Doom II: Hell on Earth jest jeszcze lepszy od swojego kultowego poprzednika. Utrzymano w nim wszystkie zalety pierwowzoru, wzbogacając rozgrywkę o kilka nowych elementów. Dla wielbicieli strzelanin pozycja obowiązkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1033 głosów czytelników.

Gry podobne do Doom II: Hell on Earth

Klasyfikacja PEGI Doom II: Hell on Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Doom II: Hell on Earth

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386
  • 8MB RAM
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live

U.V. Impaler Ekspert 9 stycznia 2011

Choć drugi Doom to produkt wtórny, to jednak nie ustępuje on niczym swojemu poprzednikowi, a zdaniem wielu, nawet go przewyższa. Potężna dawka akcji, okraszona świetną jak na tamte czasy oprawą audiowizualną.

9.5
Doom oraz Doom 2 doczekały się potężnej aktualizacji po latach
Doom oraz Doom 2 doczekały się potężnej aktualizacji po latach

wiadomość5 września 2020

Jak się okazuje, nawet prawie trzydziestoletnie tytuły mogą doczekać się dużych łatek. Studio id Software przygotowało bowiem dla gier Doom oraz Doom II spore aktualizacje, które dotykają zarówno aspektów technicznych, jak i samej rozgrywki.

Premiera Doom Eternal. W grze ukryto dwie pierwsze części serii
Premiera Doom Eternal. W grze ukryto dwie pierwsze części serii

wiadomość20 marca 2020

Na rynku zadebiutowała strzelanka Doom Eternal. Okazuje się, że ukryto w niej pełne wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu, czyli gier Doom oraz Doom II: Hell on Earth. Ponadto z okazji premiery firmy Nvidia i AMD wypuściły zaktualizowane sterowniki dla kart graficznych GeForce i Radeon.

Wymuszone logowanie w nowych portach Dooma wkrótce będzie opcjonalne
Wymuszone logowanie w nowych portach Dooma wkrótce będzie opcjonalne

wiadomość28 lipca 2019

Logowanie do serwisu Bethesdy w nowych portach Dooma sprawia, że fani grania na urządzeniach przenośnych nie są w stanie cieszyć się grą bez połączenia z internetem.

Z okazji 25-lecia Doom, Doom II i Doom 3 trafiły na konsole i smartfony
Z okazji 25-lecia Doom, Doom II i Doom 3 trafiły na konsole i smartfony

wiadomość26 lipca 2019

Id Software i Bethesda postanowili uczcić dwudziestą piątą rocznicę istnienia serii Doom. Z tej okazji pierwsze trzy części cyklu trafiły na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jedynka i dwójka otrzymały także porty na urządzenia mobilne.

John Romero sprzedał swoją kopię Dooma II za 3150 dolarów
John Romero sprzedał swoją kopię Dooma II za 3150 dolarów

wiadomość30 czerwca 2017

Serwis eBay nierzadko bywa kopalnią skarbów z przeszłości gier wideo. Tym razem jednemu z kolekcjonerów udało się dorwać oryginalnego Dooma II, którego sprzedał mu… współtwórca tego tytułu, John Romero. Nie był to tani zakup – nabywca zapłacił ponad 3 tys. dolarów.

PC
X360
PS4
XONE
Switch
iOS
AND