Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Doom II: Hell on Earth (PC)

Doom II: Hell on Earth

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP z 1993 roku, opracowana ponownie przez doświadczonych deweloperów ze studia id Software.

Akcji | FPP | fantasy | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

Okładka Doom II: Hell on Earth (PC)

producent: id Software

wydawca: id Software

data premiery gry:

15cze1994

PC

26maj2010

X360

Doom II: Hell on Earth to bezpośrednia kontynuacja gry, która na zawsze odmieniła oblicze strzelanin. Jeszcze więcej broni, jeszcze więcej potworów, jeszcze więcej niczym nie skrępowanej rzeźni…

Wszystko wskazywało na to, że po rozgromieniu obcych, którzy zawładnęli laboratoriami UAC (Union Aerospace Corporation) na Marsie, Twoja misja została zakończona. Zmęczony, ale zadowolony z ostatecznego rezultatu bitwy skierowałeś się do jedynego, sprawnego statku kosmicznego, który mógłby zabrać Cię do domu. Nikt nie oponował, kiedy postanowiłeś raz na zawsze skończyć z wojskiem, nikt też nie śmiał wypowiedzieć słowa dezaprobaty podczas odlotu. W końcu byłeś jedynym ocalałym…

Nic jednak nie trwa wiecznie, gloria po zwycięstwie również. Po przybyciu na Ziemię okazało się, że demony dotarły także i tutaj, mordując miliardy ludzi i stopniowo opanowując całą planetę. Nieliczni, którzy wyszli cało z tej rzeźni, postanowili uciec. W tym celu opracowali plan, mający na celu porwanie statku kosmicznego. Jeśli udałoby się zdobyć transport, ludzie mogliby wynieść się jak najdalej od zrujnowanego świata i zupełnie gdzieś indziej zbudować nowy, lepszy dom. Jedyną rzeczą stojącą na przeszkodzie byli obcy. Nie dość, że posiadali jedyny sprawny statek, to jeszcze otoczyli kosmodrom polem siłowym, blokującym zarówno starty jak i lądowania.

Wraz z ocalałymi towarzyszami postanowiłeś walczyć. Znienacka dokonaliście ataku na port kosmiczny w nadziei, że chociaż nielicznym uda się bezpiecznie uciec. Niestety, Twoi kompani, słabo wprawieni w walce, polegli. Zostałeś tylko Ty. Jedyny przedstawiciel ludzkości, który musi wyrżnąć do nogi wszystkich obcych, aby przeżyć…

Doom II: Hell on Earth zawiera wszystkie elementy znane z doskonałej, pierwszej części gry, aplikując przy okazji kilka nowości. Pierwszą z nich jest dodatkowa broń w i tak już rozbudowanym arsenale. Super Shotgun, bo o nim mowa, działa na niewielką odległość, ale posiada tak duży rozrzut, że potrafi „położyć” kilku wrogów naraz. Oprócz tego autorzy wzbogacili bestiariusz, dodając nowe potwory z piekła rodem. Jest ich zaledwie kilkoro ale na długo potrafią zapaść w pamięć, zwłaszcza Revenant – szkielet atakujący rakietami oraz Arch-Vile – bestia doskonała, potrafiąca wskrzeszać martwych pobratymców. Oczywiście są i nowe, fantastyczne poziomy, których tym razem nie zdecydowano się dzielić na kolejne epizody. W sumie, Doom II: Hell on Earth zawiera trzydzieści dwie plansze, w tym ukryte, nawiązujące pod względem wykonania do poprzedniego dzieła id Software, Wolfenstein 3D.

Oprawa audiowizualna niczym nie różni się od swego poprzednika - zarówno grafika jak i muzyka jest utrzymana w tym samym klimacie. Nie obeszło się oczywiście bez zaaplikowania nowych tekstur oraz utworów umilających przemierzanie kolejnych poziomów. Silnik doczekał się niewielkich modyfikacji, które sprawiły, że program pracuje nieco szybciej. Podsumowując, Doom II: Hell on Earth jest jeszcze lepszy od swojego kultowego poprzednika. Utrzymano w nim wszystkie zalety pierwowzoru, wzbogacając rozgrywkę o kilka nowych elementów. Dla wielbicieli strzelanin pozycja obowiązkowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 860 ocen czytelników.

Gry podobne do Doom II: Hell on Earth

Klasyfikacja PEGI Doom II: Hell on Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Doom II: Hell on Earth

PC Windows

Rekomendowane: PC 386, 8MB RAM

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

U.V. Impaler Ekspert 9 stycznia 2011

Choć drugi Doom to produkt wtórny, to jednak nie ustępuje on niczym swojemu poprzednikowi, a zdaniem wielu, nawet go przewyższa. Potężna dawka akcji, okraszona świetną jak na tamte czasy oprawą audiowizualną.

9.5
John Romero sprzedał swoją kopię Dooma II za 3150 dolarów
John Romero sprzedał swoją kopię Dooma II za 3150 dolarów

wiadomość30 czerwca 2017

Serwis eBay nierzadko bywa kopalnią skarbów z przeszłości gier wideo. Tym razem jednemu z kolekcjonerów udało się dorwać oryginalnego Dooma II, którego sprzedał mu… współtwórca tego tytułu, John Romero. Nie był to tani zakup – nabywca zapłacił ponad 3 tys. dolarów.

StarCry, FROST, Uplink OS, Wolfenstein: Blade of Agony i inne najlepsze modyfikacje
StarCry, FROST, Uplink OS, Wolfenstein: Blade of Agony i inne najlepsze modyfikacje

wiadomość13 grudnia 2016

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy projekty do takich gier jak Fallout 4, SWAT 4, Crysis, Battlefield 1942, Doom II, Uplink, Amnesia: The Dark Descent, Jurassic Park: Operation Genesis, Crusader Kings II, Sid Meier’s Civilization IV czy Freedom Force vs 3rd Reich.

Wieści ze świata (Brutal Doom, Broken Age, MiniDayZ) 27/4/2015
Wieści ze świata (Brutal Doom, Broken Age, MiniDayZ) 27/4/2015

wiadomość27 kwietnia 2015

Dziś piszemy o dacie premiery najnowszej wersji moda Brutal Doom, drugim epizodzie Broken Age, który został udostępniony darczyńcom oraz o multiplayerze w MiniDayZ. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Najlepsze modyfikacje (13/03/2013) – m.in. Spherical Nightmares, Born in the Fire: America i Titanium Wars
Najlepsze modyfikacje (13/03/2013) – m.in. Spherical Nightmares, Born in the Fire: America i Titanium Wars

wiadomość13 marca 2013

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy takie projekty jak Spherical Nightmares, Byngu, Born in the Fire: America, The Last Days, Titanium Wars, Mechcommander OmniTech. Poznaliśmy również finalistów tegorocznej edycji konkursu Make Something Unreal.

Najciekawsze modyfikacje do Left 4 Dead, Portal 2, Skyrim, DayZ, serii Crysis oraz innych gier (20/11/2012)
Najciekawsze modyfikacje do Left 4 Dead, Portal 2, Skyrim, DayZ, serii Crysis oraz innych gier (20/11/2012)

wiadomość20 listopada 2012

W najnowszej odsłonie cyklu „Najciekawsze modyfikacje” omawiamy m.in. Black Mesa, symulator kosmiczny Diaspora, kampanię do Crysis opartą na serialu StarCry, poprawki graficzne do Crysis 2, Doom 3 i Morrowind, nowe mapy do DayZ, Left 4 Dead 2, Portal 2 i Minecrafta oraz przybliżamy nadchodzące mody.

PC
X360