Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Final Doom (PS1)
OkładkaFinal Doom (PS1)

Final Doom

Przygotowany we współpracy studia id Software z firmą GT Interactive oficjalny dodatek do kultowej strzelaniny FPS Doom II: Hell on Earth z 1994 roku.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki

Final Doom Premiera

15kwi1996

PC

1paź1996

PS1

producent: Team TNT wydawca: id Software

Gry podobne do Final Doom

Doom (1993)

Alien Trilogy

Disruptor

Final Doom to wydany na platformę PC i PS1 samodzielny dodatek do drugiej odsłony serii Doom. Podobnie jak pierwowzór, jest to strzelanka z akcją ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja składa się z dwóch kampanii fabularnych zawierających każda po 32 poziomy.

Fabuła

Dostępny na PC i PS1 Final Doom oferuje dwie niezależne kampanie fabularne. W „TNT: Evilution” gracz wciela się w kosmicznego marine, pracującego w kompleksie zbudowanym na jednym z księżyców Jupitera. Gdy placówka zostaje zaatakowana przez statek kosmiczny pochodzący z piekła, a sojusznicy protagonisty zdziesiątkowani, ten poprzysięga zemstę i rusza do walki z demonami.

Akcja „The Plutonia Experiment” dzieje się jakiś czas po inwazji piekielnych sił na Ziemię. Tajny kompleks badawczy, w którym pracowano nad narzędziem mającym zapobiec przyszłym atakom, zostaje zaatakowany i opanowany przez potwory. Rząd rozkazuje oddziałom marines odbicie ośrodka, a gracz wciela się w żołnierza, który jako pierwszy dociera na miejsce zdarzenia.

Mechanika

Rozgrywka w grze nie różni się znacząco od tej dostępnej w poprzedniej odsłonie cyklu – gracz korzysta z dobrze znanego arsenału i staje naprzeciw poznanych już wcześniej wrogów. Produkcję wyróżnia natomiast bardzo wysoki poziom trudności, który sprawia, że jest to tytuł przeznaczony przede wszystkim dla dobrze obeznanych z niuansami serii weteranów. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, Final Doom oferuje także lokalny tryb multiplayer dla do ośmiu uczestników.

Kwestie techniczne

Wydany na PC i PS1 Final Doom pod względem wizualnym nie różni się prawie wcale od Dooma II, opierając się na tych samych teksturach, modelach potworów i silniku graficznym. Kampania „TNT: Evilution” wprowadza natomiast niesłyszaną nigdy wcześniej w serii ścieżkę dźwiękową.

Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Final Doom: 18+

Final Doom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386
  • 8MB RAM
PC
PS1