Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Final Doom (PS1)

Final Doom

Przygotowany we współpracy studia id Software z firmą GT Interactive oficjalny dodatek do kultowej strzelaniny FPS Doom II: Hell on Earth z 1994 roku.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki

Okładka Final Doom (PS1)

producent: Team TNT

wydawca: id Software

data premiery gry:

15kwi1996

PC

1paź1996

PS1

Final Doom to wydany na platformę PC i PS1 samodzielny dodatek do drugiej odsłony serii Doom. Podobnie jak pierwowzór, jest to strzelanka z akcją ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja składa się z dwóch kampanii fabularnych zawierających każda po 32 poziomy.

Fabuła

Dostępny na PC i PS1 Final Doom oferuje dwie niezależne kampanie fabularne. W „TNT: Evilution” gracz wciela się w kosmicznego marine, pracującego w kompleksie zbudowanym na jednym z księżyców Jupitera. Gdy placówka zostaje zaatakowana przez statek kosmiczny pochodzący z piekła, a sojusznicy protagonisty zdziesiątkowani, ten poprzysięga zemstę i rusza do walki z demonami.

Akcja „The Plutonia Experiment” dzieje się jakiś czas po inwazji piekielnych sił na Ziemię. Tajny kompleks badawczy, w którym pracowano nad narzędziem mającym zapobiec przyszłym atakom, zostaje zaatakowany i opanowany przez potwory. Rząd rozkazuje oddziałom marines odbicie ośrodka, a gracz wciela się w żołnierza, który jako pierwszy dociera na miejsce zdarzenia.

Mechanika

Rozgrywka w grze nie różni się znacząco od tej dostępnej w poprzedniej odsłonie cyklu – gracz korzysta z dobrze znanego arsenału i staje naprzeciw poznanych już wcześniej wrogów. Produkcję wyróżnia natomiast bardzo wysoki poziom trudności, który sprawia, że jest to tytuł przeznaczony przede wszystkim dla dobrze obeznanych z niuansami serii weteranów. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, Final Doom oferuje także lokalny tryb multiplayer dla do ośmiu uczestników.

Kwestie techniczne

Wydany na PC i PS1 Final Doom pod względem wizualnym nie różni się prawie wcale od Dooma II, opierając się na tych samych teksturach, modelach potworów i silniku graficznym. Kampania „TNT: Evilution” wprowadza natomiast niesłyszaną nigdy wcześniej w serii ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Doom

Wymagania wiekowe Final Doom

18+

Wymagania sprzętowe Final Doom

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386
  • 8MB RAM
Doom po raz kolejny na platformie X360?

wiadomość6 stycznia 2007

Z klasyką wirtualnych strzelanin, czyli grą pt. Doom, posiadacze konsoli Xbox 360 mają do czynienia już od kilku miesięcy. Udostępniona w ramach systemu Xbox Live Arcade wersja to właściwie The Ultimate Doom, czyli ostateczna inkarnacja pierwszej części "Zagłady" (dodano m.in. epizod o nazwie Thy Flesh Consumed). Wygląda jednak na to, że użytkowników X360 czeka jeszcze Final Doom.

Jesienna premiera nowego produktu spod znaku Doom

wiadomość19 marca 2004

Amerykańska firma Fantasy Flight Games powinna być znana miłośnikom elektronicznej rozrywki przede wszystkim za sprawą gry planszowej (vide news z 24 czerwca 2003), powstałej w oparciu o popularną serię Warcraft. Teraz pracownicy rzeczonego podmiotu gospodarczego realizują ponoć podobny projekt na podstawie kultowej sagi Doom.

Wolfenstein 3D, Quake i siedem innych gier marki id Software do pobrania z Sieci

wiadomość10 grudnia 2003

Katalog dzieł słynnej korporacji developerskiej o nazwie id Software obejmuje obecnie kilkadziesiąt gier, z których zdecydowana większość zyskała status absolutnie klasycznych pozycji w branży elektroniczno-rozrywkowej. Rzeczona firma podjęła właśnie decyzję o umieszczeniu w Internecie swoich dziewięciu „staroszkolnych” przebojów – począwszy od szóstej odsłony cyklu Commander Keen, a skończywszy na pierwszej części serii Quake.

PC
PS1