Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Alien Trilogy (PS1)

Alien Trilogy

Pierwszoosobowa strzelanina stanowiąca podsumowanie przygód dzielnej Ellen Ripley z trzech pierwszych części filmowej serii. Stworzeniem programu o nazwie Alien Trilogy zajęło się studio Probe Entertainment. Gra trafiła na rynek w 1996 roku.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | filmy | Alien (marka) | strzelanki

Okładka Alien Trilogy (PS1)

data premiery gry:

29lut1996

PC PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cztery lata po premierze trzeciej odsłony filmowej sagi o Obcych, firma Acclaim Entertainment, Inc. zdecydowała się na wyprodukowanie pierwszoosobowej strzelaniny, która podsumowałaby dotychczasowe przygody dzielnej Ellen Ripley. Stworzeniem programu o nazwie Alien Trilogy w wersji na PC i PS1 zajęło się studio Probe Entertainment. Na początku 1996 roku gra była już gotowa i ostatniego dnia lutego ostatecznie trafiła na rynek.

Rozgrywkę podzielono na trzy scenariusze, odpowiadające konkretnym odcinkom filmowej trylogii. Najpierw zwiedzimy więc kompleks na planecie LV-426 (Aliens), później przeniesiemy się do więzienia na Fiorinie 161 (Alien 3), by w końcu stoczyć ostateczną batalię z Xenomorphami na statku kosmicznym Nostromo (Alien). Wszystkie misje podzielono na kilka mniejszych sekcji, w których do wykonania mamy konkretne zadanie. Oprócz typowej dla strzelanin eksterminacji wszystkich potworów, czasem trzeba też odnaleźć jakiś przedmiot lub włączyć maszynerię dostarczającą prąd do dalszej sekcji. Na końcu każdego epizodu Ripley musi stoczyć pojedynek z Królową Obcych. Jak nietrudno się domyślić, w sumie czekają nas trzy takie batalie.

Wśród podręcznego arsenału środków zagłady znajdziemy pistolet, strzelbę, karabin, miotacz ognia i bomby. Ripley może ponadto użyć innych przydatnych przedmiotów, jak np. ładunków sejsmicznych, które eksterminują wrogów jednym uderzeniem. Skoro o przeciwnikach mowa, wymieńmy bestie jakie przyjdzie nam spotkać w kolejnych etapach. Obcy występują w postaci jaj, facehuggerów, nierozwiniętych okazów (tuż po wydostaniu się z klatki piersiowej) oraz zwykłych Xenomorphów. W Alien Trilogy zobaczymy też pokraczne potwory podobne do psów – to nawiązanie do trzeciej odsłony filmowej trylogii.

Szczególną uwagę w Alien Trilogy zwraca wyświetlacz (HUD), który oprócz standardowych informacji o żywotności naszej bohaterki oraz amunicji, prezentuje również położenie przeciwników. Wykorzystano tutaj znany z filmu skaner ruchu – jeśli Obcy zmierzają w naszą stronę, usłyszymy intensywne buczenie oraz ujrzymy na ekranie zbliżająca się kropkę.

Od strony technicznej Alien Trilogy nie zachwyca. Poziomy są bardzo proste pod względem architektonicznym, w dodatku wszyscy przeciwnicy przedstawiani są za pomocą dwuwymiarowych sprite’ów. Na uwagę zwraca natomiast dźwięk. Oprócz trzymającej w napięciu muzyki, słyszymy też różne komentarze Ellen Ripley.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Gry podobne do Alien Trilogy

Wymagania wiekowe Alien Trilogy

16+

Do Obcych postrzelamy dzięki firmie Gearbox Software
Do Obcych postrzelamy dzięki firmie Gearbox Software

wiadomość16 grudnia 2006

Zgodnie z przewidywaniami, koncern SEGA oficjalnie potwierdził wcześniejsze wieści dotyczące twórców gier z Xenomorphami w roli głównej. W czwartek okazało się, że program z gatunku RPG przygotuje Obsidian Entertainment, dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że za pierwszoosobową strzelaninę odpowiadać będzie studio Gearbox Software LLC.

Obsidian Entertainment potwierdza, że stworzy grę RPG z Obcymi w roli głównej

wiadomość14 grudnia 2006

Dowodzona przez Feargusa Urquharta firma Obsidian Entertainment poinformowała wczoraj, że jej trzecim produktem będzie gra RPG dla koncernu SEGA. Potwierdziły się zatem wcześniejsze wieści, że to właśnie twórcy Neverwinter Nights 2 przygotują jedną z gier z Xenomorphami w roli głównej.

Wiemy, kto będzie produkować gry z Obcym dla koncernu SEGA
Wiemy, kto będzie produkować gry z Obcym dla koncernu SEGA

wiadomość12 grudnia 2006

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że powstaną co najmniej dwie gry, które nawiązywać będzie do popularnej, filmowej sagi z Xenomorphami w roli głównej. Wiemy już, że prawa do publikacji tych tytułów uzyskał japoński koncern SEGA. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, kto odpowiadać będzie za produkcję obu programów.

PC
PS1