Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Master Levels for Doom II (PC)
OkładkaMaster Levels for Doom II (PC)

Master Levels for Doom II PC

Przygotowany przez studio id Software we współpracy z firmą GT Interactive zestaw dodatkowych map do wydanej w 1994 roku gry Doom II: Hell on Earth.

To jest dodatek do gry Doom II: Hell on Earth.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Master Levels for Doom II Premiera PC

26grudnia1995

producent: id Software wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Master Levels for Doom II

Quake (1996)

Doom (1993)

Heretic

Master Levels for Doom II to przygotowany przez studio id Software we współpracy z firmą GT Interactive zestaw dodatkowych poziomów do wydanej w 1994 roku strzelaniny FPS Doom II: Hell on Earth. Produkcja jest odpowiedzią twórców gry na zalewającą Internet lawinę nieoficjalnych (i często odpłatnych) pakietów map, tworzonych przez graczy, pragnących wzbogacić się na ogromnej popularności Dooma.

W skład zestawu weszło dwadzieścia nowych poziomów, przygotowanych na licencji i pod nadzorem studia id Software przez kilku niezależnych twórców, takich jak John W. Anderson, Jim F. Flynn, Christen David Klie, Sverre Andre Kvernmo, Tom Mustaine oraz Tim Willits. W grze znalazł się także ukryty, 21-szy poziom o nazwie The Express Elevator to Hell. Ze względu na specyfikę zestawu, poszczególne mapy nie są połączone w typowe dla gier z serii Doom epizody, a każda z nich stanowi odrębną całość. Pod względem jakości, w niczym nie ustępują one jednak oryginalnym poziomom z gry, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają.

Warto jednocześnie zauważyć, że na nośniku z dodatkiem znalazła się dodatkowo imponująca kolekcja o nazwie Maximum Doom, na którą złożyło się 3.493 map, podzielonych na 1.830 plików WAD. W odróżnieniu od samych Master Levels, pakiet ten składa się jednak wyłącznie z poziomów stworzonych przez graczy i dostępnych bez żadnych ograniczeń w Internecie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Master Levels for Doom II: 16+