Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unreal (PC)

Unreal PC

Osadzona w realiach science fiction pierwszoosobowa strzelanina FPS, opracowana przez ekipę studia Epic Games pod wodzą Jamesa Schmalza i Cliffa Bleszinskiego.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Unreal (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja1998

15października1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doskonała gra akcji FPP osadzona w dalekiej przyszłości, gdy ludzka rasa opanowała dalekie obszary kosmosu. Fabuła, żywcem wyjęta z gatunku science-fiction, rozpoczyna się gdy więzienny statek kosmiczny z powodu awarii rozbija się na nieznanej planecie. Jako jeden z nielicznie ocalałych rozpoczynamy wędrówkę po powierzchni niesamowitej planety, napotykając obce rasy i wiele niesamowitych potworów.

Powoli dowiadujemy się, że planeta Na Pali, na której nieoczekiwanie się znaleźliśmy, zamieszkała jest przez pokojowo nastawioną rasę Nali, zniewoloną przez najeźdźców przybyłych z Imperium Skaarj. Wędrując nieznanymi krajobrazami odkrywamy kolejne tajemnice planety oraz przyczyny, które spowodowały, że rdzenni mieszkańcy zostali zniewoleni przez agresorów.

  • Ponad 30 misji do rozgrywki dla jednego gracza.
  • Trzynaście map do multiplayera z pięcioma różnymi trybami gry.
  • Inteligentni przeciwnicy, posiadający własne unikalne cechy.
  • Arsenał ponad 10 śmiertelnych broni.

Wersja GOLD zawiera dodatek Return to Na Pali, z siedemnastoma nowymi misjami, w których stajemy na na drodze groźnej rasy Skaarj, z przedstawicielami której możemy zmierzyć się używając całkiem nowych broni. Dodatkowo mamy 7 nowych map do rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1897 głosów czytelników.

Gry podobne do Unreal

Wymagania wiekowe Unreal

12+

Wymagania sprzętowe Unreal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D

eJay Ekspert 30 grudnia 2010

Gdybanie o wyższości Dooma nad Unrealem, czy Quake'a nad Wofensteinem zahacza o niskich lotów hucpę. Tak naprawdę wszystkie te gry są genialne i basta.

9.5
Unreal za darmo na platformach Steam i GOG.com
Unreal za darmo na platformach Steam i GOG.com

wiadomość22 maja 2018

Z okazji dwudziestej rocznicy premiery gry Unreal studio Epic Games przygotowało niespodziankę dla jej fanów. Przez najbliższe dwa dni wszyscy zainteresowani mogą zdobyć za darmo Unreal w wersji Gold w serwisach Steam oraz GOG.com.

Epic Games tworzy grę tylko na pecety. Gears of War: Exile anulowany
Epic Games tworzy grę tylko na pecety. Gears of War: Exile anulowany

wiadomość8 kwietnia 2012

Studio Epic Games pracuje nad nieujawnioną grą, która pojawi się tylko na pecetach. Taką informację podali Mike Capps oraz Cliff Bleszinski na imprezie PAX East. Jeden z producentów wyjaśnił też, co stało się z projektem Gears of War: Exile.

Epic Games szykuje coś dużego
Epic Games szykuje coś dużego

wiadomość20 listopada 2009

Firma Epic Games już wkrótce ma ujawnić coś naprawdę dużego. Tak przynajmniej twierdzi PC Gamer, który podał taką informację w ostatnim numerze, niestety nie ujawniając jeszcze planów dewelopera. Według innych doniesień firma Microsoft poszukuje sporej grupy pracowników. Mają oni zająć się tworzeniem Natala, ale także wspomóc właśnie twórców Gears of War.

Epic Games dołącza do Steama

wiadomość18 marca 2008

Steam nadal poszerza swoją ofertę. Od wczoraj w tej popularnej usłudze sieciowej dystrybucji programów można nabyć pierwsze gry wyprodukowane przez Epic Games.

Epic Games nie planuje kontynuacji Unreala

wiadomość14 listopada 2007

Już tylko dni dzielą nas od światowej premiery gry Unreal Tournament III. Przeznaczona do sieciowych potyczek pozycja ukaże się na Starym Kontynencie 23 listopada, a w niecały tydzień później przywędruje do Polski. Wspominamy o tym, ponieważ ostatnio okazało się, że pokrewna UT marka Unreal w najbliższym czasie nie doczeka się żadnej kontynuacji.