Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2012, 18:42

Epic Games tworzy grę tylko na pecety. Gears of War: Exile anulowany

Studio Epic Games pracuje nad nieujawnioną grą, która pojawi się tylko na pecetach. Taką informację podali Mike Capps oraz Cliff Bleszinski na imprezie PAX East. Jeden z producentów wyjaśnił też, co stało się z projektem Gears of War: Exile.

Epic Games tworzy grę tylko na pecety. Gears of War: Exile anulowany - ilustracja #1

Studio Epic Games ma w zanadrzu projekt skierowany tylko i wyłącznie na komputery osobiste. Ujawnili to Cliff Bleszinski oraz Mike Capps, czyli doskonale znani pracownicy dewelopera, który dał graczom takie marki jak Unreal oraz Gears of War. Niestety, deweloperzy nie chcieli powiedzieć nic więcej o niezapowiedzianej grze, chociaż zaznaczyli, że według planu będzie ona tytułem dostępnym ekskluzywnie na pecetach.

Na spotkaniu z deweloperem, które odbyło się podczas imprezy PAX East, Capps powiedział: „Być może pracujemy nad tytułem tylko na pecety”. Bleszinski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów w branży, dodał: „Powtórzę to: pracujemy nad grą pecetową”, co rozwiało wszelkie wątpliwości. Informację o planach Epic Games przekazał serwis Joystiq, który zdobył też potwierdzenie pecetowej ekskluzywności gry od Mike’a Cappsa.

W rozmowie z serwisem Gamespot Cliff Bleszinski wyjaśnił też kwestię nazwy Gears of War: Exile, którą odkryto w styczniu ubiegłego roku. Producent powiedział, że studio Epic Games rzeczywiście pracowało nad takim projektem, ale został on anulowany. Z tego względu, Bleszinski nie mógł podać żadnych szczegółów. Jako, że przed rokiem Microsoft promował Kinecta, wydawało się, że może chodzić o grę na tę platformę.

Nad czym może pracować Epic Games? Tego nie wiemy, chociaż ten deweloper ma bogatą historię pecetową. Studio jest najbardziej znane z serii Unreal i silnika graficznego o tej samej nazwie. W ostatnich latach deweloper skupiał się na głównie konsolowej sadze Gears of War i rozszerzaniu swojego katalogu o gry zewnętrznych deweloperów (Infinity Blade, Bulletstorm). Niedawno Epic zapowiedział nową produkcję – Fortnite.

  1. Oficjalna strona Epic Games