Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Unreal II: The Awakening (PC)

Unreal II: The Awakening

Opracowana przez studio Legend Entertainment kontynuacja kultowej strzelaniny FPS Unreal z 1999 roku, która w odróżnieniu od powstałych międzyczasie spin-offów z cyklu Unreal Tournament stworzona została z myślą o rozgrywce jednoosobowej.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki

Okładka Unreal II: The Awakening (PC)

data premiery gry:

4lut2003

PC

10lut2004

XBOX

Unreal II to sequel do jednej z najlepszych gier akcji wszechczasów, która na stałe zapisała się w historii komputerowej rozrywki. Akcja rozgrywa się w tym samym fikcyjnym wszechświecie przyszłości co w pierwszym Unrealu, jednakże tym razem jesteśmy zupełnie nowym bohaterem, ex-żołnierzem Johnem Daltonem, obecnie przedstawicielem prawa (odpowiednikiem szeryfa ze starego dzikiego zachodu), a fabuła rozgrywa się w zupełnie innych miejscach niż to miało miejsce poprzednio. Wszystko zaczyna się gdy patrolujemy przestrzeń w odległym sektorze kosmosu statkiem kosmicznym Atlantis, nawiasem mówiąc przerobionym z jednostki wojskowej. W podróży towarzyszy nam trzyosobowa załoga składająca się z pilota Ne'Ban, inżyniera pokładowego Isaaka oraz kobiety, oficera wywiadu Aida. Wszystko idzie dobrze dopóki nie wybucha międzygwiezdna wojna, w której uczestniczy kilka obcych ras, armie najemników oraz niesława Ziemska Piechota. Nagle znaleźliśmy się w środku konfliktu i musimy wziąć odpowiedzialność za przebywających w tym sektorze kolonistów, archeologów, górników i pozostałych cywili. Dodatkowym zadaniem jest odkrycie źródła konfliktu i zakończenie działań wojennych.

W grze mamy do wykonania serię trzynastu połączonych fabułą misji, rozgrywających się w dżunglach tropikalnych planet, w starożytnych ruinach miasta obcej cywilizacji, w tunelach wydrążonych głęboko pod ziemią, na niestabilnej powierzchni wulkanicznego świata, w obcych instalacjach przemysłowych, w głębinach oceanicznego świata czy na pokładzie obcego statku kosmicznego. Do dyspozycji dostajemy 15 broni, w tym znane z pierwszej części, tj. wyrzutnia rakiet, karabin szturmowy, snajperka czy wyrzutnik granatów, oraz całkiem nowe, m.in. spowalniająca przeciwników - Leech Gun, wypuszczająca na przeciwnika zabójcze drony - Takkra i tajemnicza broń na energię PSI – MindClaw.

W każdej misji do wykonania są zadania wymagające odmiennego podejścia taktycznego. Wśród różnorodnych zadań możemy spodziewać się takich jak: atak na pozycje wroga z oddziałem towarzyszącym, obrona bazy, uwalnianie zakładników, eskorta ludności cywilnej czy kradzież informacji. Przeciwnikami są zarówno różne obce istoty jak i ludzie czy najemnicy. Łącznie w Unreal II spotkamy się z ponad 24 rodzajami zupełnie nowych wrogów. Po wykonaniu misji wracamy na orbitujący Atlantis, aby dowiedzieć się szczegółów o następnej misji, sprawdzić zdobyte przedmioty i porozmawiać z członkami załogi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 718 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Unreal II: The Awakening

Klasyfikacja PEGI Unreal II: The Awakening

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Unreal II: The Awakening

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III/Athlon 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • 3 GB HDD
  • 32 MB akcelerator 3D
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Unreal II: The Awakening - recenzja gry
Unreal II: The Awakening - recenzja gry

Recenzja 21 lutego 2003, 16:47

Tak, w U2 będziemy dowodzili własnym statkiem. Co prawda w formie czysto formalnej, jednak fakt faktem – jesteś ważną osobistością i masz pod sobą ludzi, którzy wykonają (prawie) każdy rozkaz. Sam natomiast, jako dowódca Atlantis (tak zwie się nasza niezawodna maszyna), będziesz trzymał nad wszystkim pieczę i spędzał tu stosunkowo niewiele wolnego czasu. Możesz przyjrzeć się co bardziej skomplikowanym elementom budującym tę wielką machinę, zajrzeć – oczywiście z czystej ciekawości – do pomieszczenia sypialnianego Twojego drugiego oficera o damsko brzmiącym imieniu – Aida, lub po prostu wskoczyć od razu do transportowca i skopać tylnią część ciała paru Skaarj.

PC
XBOX