Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2012, 23:33

autor: Hed

Grand Theft Auto V w październiku tego roku? – plotki o dacie premiery gry studia Rockstar

Czy Grand Theft Auto V pojawi się w październiku tego roku? Taka data premiery gry studia Rockstar pojawiła sie w CV jednego z jego pracowników, ale na razie nie została potwierdzona lub zdementowana przez wydawcę.

Grand Theft Auto V w październiku tego roku – plotki o dacie premiery gry studia Rockstar - ilustracja #1

W sieciowym CV Aleksa O’Dwyera, animatora postaci ze studia Rockstar North, pojawiła sie sugestia, że Grand Theft Auto V zostanie wydane w październiku tego roku. Pracownik dewelopera umieścił grę na liście tytułów, przy których miał okazję pracować i wskazał właśnie na ten miesiąc. Trudno powiedzieć, czy można sugerować się tą informacją, bo do tej pory firmy Rockstar i Take-Two nie ujawniły dokładnej daty premiery piątej odsłony GTA.

Dokument, w którym widniała rzekoma data premiery Grand Theft Auto V był dostępny w serwisie LinkedIn oraz na stronach Google. Niestety, został usunięty, co oczywiście tylko podgrzewa atmosferę (CV zostało „przechwycone” i upamiętnione przez serwis Joystiq). Na razie musimy wstrzymać się z ocenami, bo wydawca gry nie skomentował sprawy. Najprawdopodobniej dalsze informacje na ten temat otrzymamy dopiero po świątecznym weekendzie.

Grand Theft Auto V zostało zapowiedziane w październiku 2011 roku. Na początku listopada Rockstar wypuścił pierwszy zwiastun swojej produkcji i przedstawił kilka informacji na jej temat. W kolejnych tygodniach sporo plotkowało się o grze – pisaliśmy o możliwości stworzenia jej polskiej wersji, rzekomej pomocy ze strony twórców Mafia II oraz przeciekach dotyczących rozgrywki i fabuły. Do tej pory nie podano nawet przybliżonej daty premiery. Plotki z marca tego roku, wskazywały jednak na to, że gra pojawi się jesienią.

  1. Oficjalna strona GTA V