Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2012, 11:05

autor: Muninn

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V

W Internecie pojawiły się nowe, niepotwierdzone przez Rockstar wiadomości na temat GTA V, pochodzące od byłego pracownika firmy. Informacje związane są m.in. z głównym bohaterem, pościgami policyjnymi, wielkością miasta oraz możliwościami trybu multiplayer.

W Internecie pojawiły się przecieki pochodzące z produkcji oczekiwanej z niecierpliwością gry GTA V. Były pracownik studia Rockstar North ujawnił informacje na temat najnowszego tytułu swojego byłego pracodawcy, jednakże nie zostały one potwierdzone przez wydawcę gry.

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V - ilustracja #1

Bohater

Z aparycją Alberto de Silvy można się zapoznać poprzez Trailer GTA V. Protagonista to bogaty mężczyzna w garniturze pojawiający się mniej więcej w 40 sekundzie filmu. Poza tym zobaczyć go możemy także za kierownicą Deceptora (odpowiednika Audi R8). Z podanych informacji wynika również, że kieruje vanem, z którego wysiada grupa przebranych przestępców.

Głównym bohaterem gry zostanie prawdopodobnie nie Afroamerykanin (jak mówiły plotki, które zawarliśmy w tym artykule), lecz biały mężczyzna o hiszpańskich korzeniach. Nazywać się będzie Alberto de Silva, a jego przeszłość związana była z rodzinnym gangiem przestępczym z Vice City. W chwili, kiedy przyjdzie nam przejąć nad nim kontrolę w GTA V, będzie praworządnym mieszkańcem Los Santos, do którego przyjechał z zamiarem ustatkowania się i założenia rodziny. Alberto posiada syna, Kevina, który przez cały dzień zajmuje się graniem w strzelanki FPP oraz wypisywaniem rasistowskich komentarzy w Internecie. Jest leniwy i nie ma z niego większego pożytku, za to bardzo podziwia swojego ojca.

Będziemy mogli, podobnie jak m.in. w GTA: San Andreas, wpłynąć na wygląd postaci poprzez zmianę ubrań i ćwiczenia fizyczne. Oprócz tego na Alberto wpływ będą mieć także narkotyki – każdy specyfik będzie miał inne działanie i skutki dla bohatera. Należy jednak mieć się na baczności, ponieważ branie niedozwolonych środków na ulicy czy w innym miejscu publicznym spowoduje zainteresowanie policji, co przełoży się na wzrost Poziomu Poszukiwania.

Świat gry

Świat, w którym będziemy mogli wykonywać misje, uciekać przed policją czy po prostu robić, co nam się żywnie podoba, jest 5 razy większy niż w GTA IV, z czego miasto Los Santos zajmuje około połowę obszaru. Mapa jest, podobnie jak w większości gier z serii, podzielona na odrębne, różniące się od siebie części.

Część pojazdów, za sterami których będzie mógł zasiąść Alberto, widzieliśmy już w zwiastunie GTA V. Oprócz nich pojawiły się także informacje o samolotach, którymi przyjdzie nam kierować: ich różnorodność waha się od myśliwców z czasów II wojny światowej do współczesnych, prywatnych odrzutowców.

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V - ilustracja #3

Opublikowano także wiadomości na temat sposobów ulepszania samochodów i broni. Gracz będzie mógł bez problemu je modyfikować, np. dodając system wtryskiwania podtlenku azotu do swojego wozu, czy instalując tłumik na końcu lufy pistoletu. Każde ulepszenie broni palnej będzie niezwykle przydatne, ponieważ walka przy jej użyciu stanie o wiele bardziej realistyczna, a co za tym idzie, trudniejsza. Przykładem jest prowadzenie ostrzału z wnętrza samochodu: kamera będzie cały czas kołysać się i przemieszczać, co znacznie utrudni strzelanie i celowanie, za to radykalnie zwiększy poziom autentyzmu gry.

Seria GTA przyzwyczaiła swoich wielbicieli, że najwięcej czasu w grze spędzą za kierownicą samochodu. Jednakże już w pierwszej części cyklu mogliśmy zasiąść za sterami innych pojazdów, a w kolejnych odsłonach ta lista była coraz bardziej rozszerzana. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w piątej części GTA będziemy mogli poruszać się za pomocą m.in. znanego ze zwiastuna skutera wodnego Speedophile 2000, cywilnego helikoptera Maverick, luksusowego biznesowego odrzutowca Shamal oraz wózka golfowego Caddy.

Istotnym elementem każdej produkcji z cyklu GTA są stacje radiowe. W najnowszej odsłonie serii rozgłośnie będą nie tylko zabawiać graczy podczas jazdy samochodem, ale także zostaną wyposażone w dodatkową funkcję: będą podawać informacje o ruchu ulicznym. Dzięki nim gracz będzie wiedział, która droga jest zakorkowana i nieprzejezdna, co pozwoli mu na lepsze rozplanowanie trasy, czy też uniknięcie nieprzyjemnej niespodzianki w czasie ucieczki przed policją. Dodatkowo, jeżeli gracz osiągnie 4 Poziom Poszukiwania, w niektórych rozgłośniach radiowych pojawią się komunikaty o odbywającym się pościgu za niebezpiecznym przestępcą.

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V - ilustracja #4

Podano także świetną informację dla tych graczy, którzy uwielbiali oglądać stacje telewizyjne w GTA IV. W najnowszej odsłonie serii zostanie udostępnionych o wiele więcej kanałów, niż w części poprzedniej.

Policja

Pojawiły się także szczegółowe informacje na temat poszczególnych Poziomów Poszukiwania, które prezentujemy poniżej.

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V - ilustracja #5

  • 1 gwiazdka – policjanci będą podążać za graczem na piechotę i starać się go zaaresztować. Jeżeli gracz nie uzyskał tego Poziomu Poszukiwania za przekroczenie prędkości, to nie będą go ścigać za pomocą radiowozów.
  • 2 gwiazdka – służby porządkowe wciąż będą starać się zaaresztować głównego bohatera. Jeżeli ten będzie miał wyciągniętą broń, to zaczną do niego strzelać; jeżeli broń będzie schowana, ich zadaniem będzie ogłuszenie postaci za pomocą stosownych środków.
  • 3 gwiazdki – rozpoczyna się właściwy pościg: policja będzie chciała zatrzymać bohatera bez względu na koszty.
  • 4 gwiazdki – zaczną pojawiać się blokady drogowe, stacje radiowe zaczną nadawać komunikat o pościgu, a policja stanie się o wiele bardziej agresywna. Nawet po udanej ucieczce i zniwelowaniu Poziomu Poszukiwania do zera, służby przez 24 godziny będą przeszukiwać teren w poszukiwaniu kogoś, kto pasuje do opisu bohatera.
  • 5 gwiazdek – policjanci będą starać się od razu zastrzelić bohatera, a nie aresztować go. Jeżeli gracz uniknie pościgu, przez 48 godzin funkcjonariusze będą poszukiwać kogoś podobnego do opisu bohatera. Kilka misji zostanie zablokowanych do czasu, aż stopień poszukiwań się zmniejszy.
  • 6 gwiazdek – do pościgu dołącza wojsko. Nawet po uniknięciu złapania (lub śmierci) przez 72 godziny służby będą poszukiwać kogoś podobnego do opisu bohatera. Kilka misji zostanie zablokowanych do czasu, aż stopień poszukiwań się zmniejszy.

Oprócz standardowych narzędzi, policjanci zostaną wyposażeni także w tarcze i granaty hukowe. Używać ich będą wobec gracza, który osiągnął odpowiednio wysoki Poziom Poszukiwania.

Multiplayer

Przez tryb dla wielu graczy w wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360 do gry będą mogły wejść 32 osoby (niestety nie wiadomo, ile osób będzie mogło grać jednocześnie w edycji na PC). Graczom zostanie udostępniona możliwość łączenia się w gangi, których „wartość” będzie określana na podstawie reputacji, jaką grupa sobie wyrobiła. Zespół będzie mógł wykonywać różnorodne misje, od obrabowania pralni do wykradnięcia z bazy wojskowej najnowszego modelu broni. Lider gangu posiadać będzie daleko idącą władzę nad swoją grupą, m.in dzięki możliwości zwiększania „rangi” gracza czy poprzez wydawanie członkom zespołu odpowiednich zadań do wykonania. Oprócz tego gang będzie mógł posiadać swoje własne terytorium wewnątrz Los Santos.

Przecieki z Rockstar ujawniają nowe informacje na temat GTA V - ilustracja #6

Przecieki ujawniły także planowaną premierę gry – odbędzie się ona mniej więcej w maju 2013 roku (chociaż ostatnio opublikowane plotki wskazywały raczej na jesień tego roku). GTA V zostanie wydana w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

  1. Oficjalna strona GTA V
  2. Oficjalna strona Rockstar Games