Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2012, 09:10

autor: Aver

Twórcy Mafia II współpracują przy Grand Theft Auto V oraz... tworzą Mafia III

Serwis VG247, powołując się na anonimowe źródła informacji, poinformował o współpracy firm 2K Czech i Rockstar oraz o powstawaniu nowego tytułu z serii Mafia.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez serwis VG247, studio 2K Czech – autorzy gry Mafia II – od roku współpracują z twórcami Grand Theft Auto V w tworzeniu animacji do cutscenek oraz ogólnych elementów gameplayu. W zamian firma Rockstar Games ma podzielić się z naszymi sąsiadami zza południowej granicy „tajemnicami” związanymi z produkcją serii GTA.

Twórcy Mafia II współpracują przy Grand Theft Auto V oraz... tworzą Mafia III - ilustracja #1

Tego rodzaju pogłoski wcale nie są bezpodstawne. Obie „gangsterskie” studia mają wspólnego ojca chrzest… ehm… wydawcę – Take Two. Jednym z jego planów ma być przekształcenie Mafii w jedną z wiodących serii na rynku.

Może stać się to już niedługo. VG247 utrzymuje, powołując się na wewnętrzne źródła, że Mafia III właśnie przeszła z „trwającego od roku etapu szczegółowej pre-produkcji, podczas której stworzono od podstaw całą koncepcję gry” na etap pełnego developmentu. Twórcy z 2K Czech jak na razie nie podali żadnych informacji wydawniczych związanych z nową grą, ponieważ rzekomo czekają na ujawnienie informacji na temat Durango – konsoli następnej generacji firmy Microsoft. Mieli także uczestniczyć w konferencji twórców Durango w Londynie, która miała miejsce pod koniec lutego. Napisał o niej nieopatrznie na Twitterze jeden z pracowników firmy Crytek.

Potwierdzają się więc przypuszczenia o nowej grze z serii Mafia, o których informowaliśmy pod koniec stycznia, opierając się na ogłoszeniu o pracę firmy 2K Czech.

Take Two nie skomentowało podanych przez serwis informacji. Jednak współpraca dwóch wiodących studiów amerykańskiego wydawcy to dobry znak, zwłaszcza dla fanów gangsterskich sandboksów. Nie będzie ona miała z pewnością takich konsekwencji, jak współpraca mafijnych rodzin w filmach Coppoli, ale z pewnością wiele namiesza na rynku.