Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2012, 10:51

autor: Kono

Studio 2K Czech poszukuje nowych pracowników. Mafia III w produkcji?

Studio deweloperskie 2K Czech opublikowało ogłoszenie, w którym poszukuje zdolnego projektanta gier mającego wspomóc czeski zespół w tworzeniu nowej gry z otwartym światem. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o kolejną część serii Mafia.

Wygląda na to, że studio 2K Czech szykuje się do rozpoczęcia prac nad nową grą. Co to będzie za tytuł? Aktualnie nie wiemy, ale najprawdopodobniej chodzi o grę Mafia III.

Źródłem tych przypuszczeń jest ogłoszenie o pracę zamieszczone przez 2K Czech na stronach Gamasutry. Studio deweloperskie zza naszej południowej granicy poszukuje projektantów do „stworzenia mechaniki i systemu gry rozgrywającej się w otwartej przestrzeni miejskiej. Taki opis stanowiska dosyć mocno sugeruje kolejną odsłonę znanej i lubianej serii Mafia. Oczywiście możliwy jest też scenariusz, w którym studio 2K Czech stworzy zupełnie nową markę opierającą się na podobnych założeniach, co poprzednie gry Czechów.

Studio 2K Czech poszukuje nowych pracowników. Mafia III w produkcji? - ilustracja #1

Wymagania dla przyszłego pracownika 2K Czech są niemałe. Oprócz umiejętności tworzenia mechaniki rozgrywki, posiadania pasji do gier itp., idealny kandydat powinien mieć w portfolio przynajmniej jedną konsolową grę AAA, której średnie oceny są wyższe niż 80%. Wygląda więc na to, że czeskie studio mierzy bardzo wysoko.

Ostatnie wiadomości dotyczące zespołu 2K Czech pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku. Informowaliśmy wtedy, że firmę naszych południowych sąsiadów musiało opuścić ponad czterdziestu pracowników. Wówczas, przedstawiciele 2K Games zapewniali, że studio wciąż będzie skupiać się na tworzeniu gier z najwyższej półki. Biorąc pod uwagę omawiane w tej wiadomości ogłoszenie o pracę – mówili prawdę.